Prvé pohyby bábätka

acissej1995
29. jan 2019

Kedy ste začali cítiť prvé pohyby? A ako ste vedeli že to je malé 🙂 je to naše prvé bábo tak sa chcem poradiť 😊

mimer
29. jan 2019

@acissej1995 okolo 20 tyzdna..mala som pocit bubliniek v bruchu a uplne by som to opisala ako klopkanie 🙂

conspi
29. jan 2019

@acissej1995 pri dcére v 16tt a pri synovi už v 14tt. Nápodobne. Ako bublinky 🙂

lesankavh
29. jan 2019

Ja som cítila prvé pohyby okolo 18 týždňa ,zo začiatku som si nebola istá či sú to črevá alebo bábo 🙂ale začala som sa sledovať a časom som to už vedela rozoznať.Teraz kope stále a intenzívne ,asi tam mám malú boxerku 😀

lucyluv
29. jan 2019

Keď som bola na ultrazvuku v 20tt, videla som ako sa hýbe a vtedy som si uvedomila, že veď ja to cítim, že to je ono :D

hennyinnsbruck
29. jan 2019

Mozno sa mi budete smiat...... Ja som ca od 17tt kazdy den lezala na chrbte s rukami na bruchu.
A v 18+1tt, som zacitila take veeelmi jemne tuknutie a v tom momente mi vysla slza(stastia) V tom momente som vedela ze to bol pohyb🥰

acissej1995
autor
29. jan 2019

Ja som si nebolo istá či je to ono, lebo už to cítim týždeň take bublinkovanie😍 asi to už bude ono aj keď to ešte nieje pravidelné a je to hlavne pred spaním

hennyinnsbruck
29. jan 2019

@acissej1995 v kolkatom tt si?

acissej1995
autor
29. jan 2019
lesankavh
29. jan 2019

Najlepšie to budeš cítiť večer,keď si v kľude a oddychuješ 🙂

hennyinnsbruck
29. jan 2019

@acissej1995 zeby tak skoro si citila?.... Ale moze byt... Suhlas s
@lesankavh 😊

bobula46
29. jan 2019

@acissej1995 záleží to aj od postavy. Chudšie baby cítia pohyby skôr aby baby s plnšou postavou. Ja som bola v 16 a tiež som tak začala cítiť a sesternica ešte v 22 necítila 🙂

simonkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
innapnirhu
30. jan 2019

Ja uz v 13tt som zacititila raz, ked som sedela v takej vykrutenej polohe, ale az v 16tt som si bola istaze to jeono🙂 ja by som to prirovnala k pocitu ako keby sa o mna obtrela rybka🙂

lilly46
30. jan 2019

@acissej1995 môže byť. Tiež som od 17tt začala registrovať niečo, čo som si nebola istá, či sú pohyby čreva, alebo bábätko. V 19 tt som si už bola istejšia, keďže sa tieto pohyby objavovali hlavne večer alebo keď som si ľahla na chrbát a neboli sprevádzané žiadnym zvukom 😀 Prípadne ak som troška pošťuchla do bruška. Neskoršie keď bábätko troška narastie (okolo 21 - 22tt) to už pocitovo pripomínalo ako keď mi mimovoľne myká sval alebo viečko. T.j. nebolí, ale skôr taký troška akoby nepríjemný ťukavý pocit vo vnútri, ktorý nevieš ovplyvniť, ale veľmi sa z neho tešíš 🙂

verizienka
3. feb 2019

Baby a kde vás kope? Mňa kope stále na tom istom mieste, vždy na ľavej strane podbruška. Cítim pohyby od 19 tt, zatiaľ len jeden týždeň, len mi to príde divné, keď má ešte toľko miesta, že kope stále tam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre