Priberanie v druhom trimestri

janulka2811
22. júl 2018

Ahojte tehulky.
Chcem sa spýtať,keďže ma to už aj trosku trapy.
Som 17+6 a nepribrala som ani kilo,nato že čakám druhé dieťatko.
Bruško začína konecne vystupovať,je už vidieť zo dňa na deň viac,ale na váhe ani gram naviac.
Nadváhu nemám nič a to som doma na rizikovom uz 2,5 mesiaca.Jesť jem ako pred tehotenstvom,nič naviac.

Poradňu mám až za 3týždne.

lolalita
22. júl 2018

Pri prvom som za cele tehotenstvo pribrala 3 kg. Teraz som 35 tt a plus 4.5kg. Prvy syn 50cm a 3070g, teraz baba a vraj bude velika. Nemala som pred tehotenstvami nadvahu. Priberanie je velmi individualne. Ak sa stravujes normalne, tak sa nemas coho bat.

biela_sova
22. júl 2018

@janulka2811 Ahoj, ja mam takmer podvahu, aj ked jedavam normalne, len mam rychly metabolizmus. Tiez som nepriberala, a potom pocas siesteho mesiaca to vyskocilo na plus 3kg. Teda, od povodnej vahy mam v 29.tt plus tri kg. Babatko je velke aj dlhe, ako ma byt. Neboj

janulka2811
autor
22. júl 2018

@lolalita áno,teraz v týchto horúčavách si dám obed a večeru aj tu nasilu o 18h najneskôr ... teraz mi nechutí jesť.Hlad nepocitujem.
Pri prvej dcérke som pribrala 8kilo a za 3mesiace boli dole sami od seba 👍

janulka2811
autor
22. júl 2018

@biela_sova mám iba menší strach,kamoska je o pár týždňov skôr tehotná a už je vidiet,že je pribrata.
Mne zatiaľ iba prsia snáď o dve čísla sa zväčšili a teraz za posledný týždeň bruško konečne vypucilo 😄

biela_sova
22. júl 2018

@janulka2811 Mne skusenejsia kamoska povedala, nakolko som prvorodicka, ze si treba odsledovat, ci 1. rastie brusko 2. ci citim pohyby, ak ano, je vsetko ok. Tak som sa upokojila. Ale poviem Ti, ze este aj v 29.tt si niektori susedia nevsimli, ze som tehu. A to som chuda... az mi chyba, ze sa mi dostavuje malo pozornosti ako tehulke :D

deti95060810
22. júl 2018

ja som tak mala pri prvom rehu...za 6 mesiacov som pribrala 1 kg ale potom som každý mesiac pribrala 3-4 kg... Takže nakoniec som bola taká menšia guľka...😉
Priberanie ťa ešte len čaká....

janulka2811
autor
22. júl 2018

@biela_sova toto som mala v prvom tehotenstve.
6 mesiac a bruško nikde 😕 váha 50kg pri pôrode 58kg.Uvidíme teraz,možno za dva mesiace tu budem písať,či nemám priveľké bruško 😂😂😂
Mne už pekne vypucilo,pohyby cítim UZ mesiac i teraz každý večer po 23h 😄 tak snáď bude mimi pekne priberat a rásť

biela_sova
22. júl 2018

@janulka2811 Jeeej aj ja tak, preto nemozem zaspat kazdy vecer. No mne kila naskocili zrazu, az som citala na forach, co to nie je zas anomalne 🙂Takze sme na tom podobne. Moj lekar ma ale chvali, ze cim menej zena priberie, tym lepsie...aspon nehrozia problemy spojene z rychlym narastom vahy

everness
22. júl 2018

Ja som 22+6, normalna zdrava vaha 67 na mojich 180 cm. Nepribrala som nic, ked sa vazim mam rano zakladnu vahu o 100g viac ako som mala pred tehu. Brusko sa pomalililinky crta, mlada dama sa hybe, ma uz pol kila 😂 to je dolezite. Tiez mam problem s jedenim, aj v teple aj pomedzi milion inych veci, ale zatial som v stadiu paniky sem tam vzdy len citala ze pokial babo rastie ako ma a ty vyslovene nedrzis hladovku ze by si nemala dost energie je to fajn. Treba pribrat v tretom trimestri ak tak, ale druhy sa da aj bez pribratia zdravo zvladnut 🙂

whatever1
8. aug 2018

@janulka2811 no tak ked tak malo papas tak nemas z coho priberat😅. Ja som jedla ako🐖a v tvojom tyzdni som mala naviac 3kg. Babo je este male. Tvoje telo si pyta co potrebuje. Ja by som nestresovala. Horsie by bolo keby si dlhodobe zvracala a rapidne stracala na vahe.

janulka2811
autor
9. aug 2018

@whatever1
Ja jem ked som hladna,sladke mi nechuti vobec.Teraz som stale 1,5kg pribrala,no citim sa naviac,pijem vela vody malicke bude asi vodnik 😃
Brusko rastie,pohyby su az priam akrobaticke na 5m 😁,aspon po porode budem lahsie chudnut tu vodu 😂😂😂

whatever1
9. aug 2018

@janulka2811 Aj ja chcem nemat chut na sladkosti😂😂 Ja pred tehu vobec a teraz som zavisla. Prvy krat mam tucne stehna, ked urobim krok tak sa trasu este 10min😅👌

janulka2811
autor
9. aug 2018

@whatever1 to prejde,sa nalievas vodou ako kazda.Jest v tedy ked citis hlad a bude sa lepsie zhadzovat.

whatever1
9. aug 2018

@janulka2811 ja som praveze casto mavala ten tzv. vlci hlad, ze ak som hned nenajedla tak mi prislo az zle od zaludka. Teraz v ku konci tehu ked babo tlaci na zaludok ten hlad nie je taky intenzivny. Kila budem riesit az po porode, hlavne nech su tie nase babatka zdrave😊.

janulka2811
autor
9. aug 2018

@whatever1 presne tak zdravie je to naj 😊

amarilka26
9. aug 2018

@janulka2811 no ja som momentalne v 38.tyzdni a mam akurat 1 kg naviac a vsetko je v poriadku 🙂 tak mozes byt kludna, je to ok ze nepriberas.

whatever1
9. aug 2018

@janulka2811 a vies uz co budes mat☺alebo mas aspon tusaka?

janulka2811
autor
10. aug 2018

@whatever1 az v utorok rano mam poradnu,tak mi povie 😊 no ono je to celkom jedno co to bude niesme vyberavy 😂😂😂 no nemozem sa dockat utorka 😉

whatever1
10. aug 2018

@janulka2811 tak hlavne ze to bude babatko😅

nela6
10. aug 2018

@lolalita aj ja som si to myslela, pri prvom som pribrala 6kg a pôrod mi zobral 9kg, cize som vlastne schudla.... Ale pri druhom jem rovnako no uz mam 10kg, uprimne ani neviem kde, ale podla mna je to len voda,pretoze sa nijako neprejedam, ja ani nejem mastne, sladke...sunka,zelenina,maso, nie prehnane prilohy ako pred tehu , prave ranajkujem brokolicu....a aj tak je to tak ako je

janulka2811
autor
10. aug 2018

@nela6 podla mna je to tiez voda a po porode to spadne ani nebudes vediet ako a kedy 😊
Treba jest,ked si hladna,ziadne nahrazky cukrov,chipse vo velkom vobec to nejem nechuti mi to.
Pozerala som,ze to mas uz zapar,tak drzim palce 😊

nela6
10. aug 2018

@janulka2811 dakujem, hlavne nech su deti zdrave, o kila sa postaráme potom. 🙂))

dzananutella
15. aug 2018

@janulka2811 ja som v 26. Tyzdni a pribrala som 2 kg. Lekar vravi, ze je to ok, dnes uz netlacia velmi na to priberanie ako kedysi, pokym babatko rastie je vsetko oki.

janulka2811
autor
15. aug 2018

@dzananutella uz zacala vaha stupat,som 20.tt a najprv som kila schudla a teraz uz opat nabrala.
Tak je to uz dobre 😊

janamexico
19. aug 2018

Bud rada ze si nepribrala ja za celu tehu 20 kil je dolezite ze ste zdravy babetku nic nechyba kazda zienka.je ina pri prvom som vyzerala ked som nola 20 tt ako keby som zjedla balom chude nohy ruky cici rici nikde len brucho pri druhom som.sa gulal v 20 tt a pri dcere uz v 12 ako keby som.mala. rodit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre