Práceneschopnosť v tehotenstve

janka1989ya
26. jún 2014

chcem sa poradiť ,

Lekárka mi doporučila byť už doma "kľudový režim"( som mala špinenie ) keďže moja práca bola dosť fyzicky náročná ..tak ma poslala gynekologička obvodnej nech mi vypíše na mesiac júl PN ,a potom už mi začína MD.
Kamarátka mi povedala ,že ona keď bola na rizikovom tak nemala určené vychádzky mohla byť hocikedy vonku ,alebo teda mimo domu - tak to mám ísť za gynekologičkou nech dá odporučenie aby som nemusela byť stále doma,alebo ako to je ? vie mi niekto poradiť ??

Ďakujem

mirka1011
26. jún 2014

@janka1989ya nerozumiem preco ti gynekologicka nevypisala pn, ale posiela ta k obvodnej, mne pn vypisal gynekolog aj s vychadzkami 🙂

alietam
26. jún 2014

ahoj to ti ma vypisat gynekolog mna vypisoval on a to od 3 mesiaca som bola doma ale s vychadzkami doobeda 2 hodiny a poobede 2 hodiny ale zas obvodak ma seklo v krizoch este som nebola na pnke tak povedal ze on ma moze dat max.na jeden mesiav na pnku ze je lepsie ked si budem pytat pnku od gynekoga tak mi dal on

milota164
26. jún 2014

aj mne napisal pn gynekolog

janka1989ya
autor
27. jún 2014

no, neviem prečo to takto moja rieši ,ale to už mám vyriešené -obvodná mi to vypísala v pohode .
Akurát čo sa týka tých vychádzok tak to mi nieje jasné,čiže to budem musieť ísť asi ku gyn. aby mi odporučila vychádzky a to musím odniesť obvodnej ..
Na PN budem iba mesiac potom už budem na MD ,čiže to už nejako prežijem

zabka79
27. jún 2014

mne PN vypísal obvodný...niektorý súkromný gynekológovia to nerobia, iba dajú papier na doporučenie na pokračovanie PN...mám vychádzky 2x denne, na neobmedzené som sa nepýtala, ale viem že niektoré baby tak majú. záleží od lekára

zabka79
27. jún 2014

@janka1989ya vychádzky určuje obvodný lekár, a jeho sestrička to nahlasuje do poisťovne

luslus
27. jún 2014

aj mne PN vypisovala obvodna, gyn. dala len doporucenie, vychadzky mi urcila obvodna 2 x denne, povedala mi, ze ziadne neobmedzene neexistuju, ze ked chcem chodit po vonku mozem chodit aj do prace

monciky
27. jún 2014

@janka1989ya
moj sukromny gynekolog mi dal odporucenie na PN spolu s vychadzkami 2hodiny doobeda, dve hodiny poobede a PN mi vypisala moja obvodna.... a keby som mala neobmedzene vychadzky, tak by to bolo pre Socialnu poistovnu velmi napadne, nakolko mam v papieroch hroziaci potrat a ja si budem spacirovat kadetade...., tie dve hodiny bohate stacia na nakup alebo ked potrebujem nieco vybavit, vyvencit hafanov a tak🙂
zelam Ti este pekne tehulkovanie bez problemov a dotiahnutie do uspesneho konca🙂

zuzi1211
27. jún 2014

Aj ja som pn a vypisal ma obvodny na odp. Gynekologa a vychadzky mam 2x denne po 2 hod.

janka1989ya
autor
27. jún 2014

@zuzi1211 tak nie som jediná :D lebo známa mi povedala ,že mohla chodiť neobmedzene von , uvidím čo mi odporučí v pondelok lekárka 😉 je to iba mesiac to je už jedno 🙂

lenkadenisa
27. jún 2014

ja mám tiež vychádzky 2x denne po 2 hodiny. aj tak nikam nechodím, nevládzem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre