Povedal vám lekár na prvom skríningu pohlavie?

vlocka007
21. apr 2023

Ahojte povedal vám lekár na prvom skríningu už pohlavie? Je to už tak viditeľné alebo sa lekár môže pomýliť? Niekde som čítala že takto skoro to vyzerá aj u dievčat aj u chlapcov rovnako.A kedy vám povedali potom s určitosťou pohlavie?

mojvlk
21. apr 2023

@vlocka007 u nás boli dvaja gynekológovia spoločná ambulancia pridelený dní, jeden v dôchodku a druhý mladší - ten mal poradne pre tehotné, ten starší nie...no a bola som tam ešte u toho staršieho v 12tt a on hneď že chlapec a presunul má k mladšiemu...a ten mi nechcel povedať že ešte sa to podobá ani v 16tt a povedal v 20tt že na 95 perc chlapček a aj sa narodil ...tak neviem, či ten starší už mal na toto lepšie oko alebo sa ten mladší len bál povedať aby sa vyhol tomu, že netrafí 🤭

cyberk
21. apr 2023

12 tt povedal, co si mysli, ze to asi bude, s istotou mi to povtvrdili na tom dalsom velkom skriningu 🙂 A jasne, ze sa moze pomylit je vela takych pripadov, lekarom z hornej dolnej s pristrojmi z roku pana by som moc neverila :D Mne krasne ukazal, ze toto je kavove zrnko hh

vlocka007
autor
21. apr 2023

@mojvlk no však to že tak skoro to môže byť tipovačka ešte 😄a chlapčekovia sú taký pritulnejsi ku mame že ? Vraj dievčatá viac ku otcovi.

basska_b
21. apr 2023

No, kamosku to len domotalo, povedali v 12tt dievcatko, o tyzden neskor dievca... ja som rada, ze mi povedali doktori, nech si radsej pockam, ked to bude 100%. Ale ano, viditelne to vraj uz je, len musi byt babo dobre natocene a doktor skuseny. Mne to povedali u vsetkych v 21tt, bolo to uplne jasne viditelne

226lenka
21. apr 2023

@vlocka007 mne povedal doktor na prvom ultrazvuku v 13.tt že to vyzerá byť na 80% chlapec. Potom som bolana 3 ďalších ultrazvukoch pri iných 3 doktorov a všetci vraveli že to bude chlapec. A tak aj bolo.

mojvlk
21. apr 2023

@vlocka007 mám len jedného chlapčeka tak neviem porovnať ale je to ceckos riadny, ale aj k ockovi sa ma vie sa lepšie zabaviť s ním , ale uspať len ja zvládnem, keď je tam ocko tak v sa len jašil

diewcatqoo
21. apr 2023

V 12tt mi lekar povedal, ze na 99% chlapec a tak aj bolo. A je takmer skolak, no stale je mamin cecok. Ale som za to rada, mojkame sa velmi casto a uzivam si to obdobie, ked este sam chodi za mnou, ze chce postiskat a dat pusu 🙂

barbora19911
21. apr 2023

@vlocka007 ja som bola v 13 tt ale na takom lepšom ultrazvuku najprv keď išla s brušnou sondou tak povedala že na 70 percent dievča a potom išla aj s vaginalnou a povedala že 90 percent dievča a mám v mobile aj 4D 5D videá a nikde Vajka nevidím takže sa na to spolieham 😁 zato môj gyndoš mi na prvej poradni nepovedal že vraj až na ďalšej teraz som 16 tt a kontrolu mám v stredu tak som zvedavá 😁😃

weronika171717
21. apr 2023

@vlocka007 typujem, ze ti povedali, ze to bude chlapček a chcela si dievčatko..... Ale môžem ti povedať, ze mam jedného synčeka a je to úžasný partak s ktorým sa často mojkáme. Druhé dieťa vôbec nechceme, ale som povedala, ze ak by sa náhodou stalo, tak chcem v prvom rade aby bolo zdravé a v druhom, aby to bol znova chlapček. Aj meno by sme mali. 🥰💙

floki1994
21. apr 2023

@vlocka007 na prvom na povedala ze si je 90% ista ale ze pri druhom sa potvrdi...a tak aj bolo ..dobre trafila aj na prvom 🙂

nikaeli
21. apr 2023

povedal.. aj na druhom.. aj na treťom.. a nakoniec sa syn vozil v bordovom kočiari a spával v ružovom pyžamku 🤷🏻‍♀️

janett_332
21. apr 2023

mne takisto v nejakom 12tt tusim, ale samozrejme, ze sa ma spytal, ci vobec chceme vediet, co to je🙂 chcela som :D som hrozne nedockava, zvedava, neviem vydrzat vobec v nicom :D

guudy
21. apr 2023

@vlocka007 s ktorym rodicom si je dieta blizsie zalezi od povahy, nie od pohlavia dietata…🙃
A tiez netreba zabudat na fakt, ze niektori oteckovia sa detom moc nevenuju, tak k nim dieta samozrejme nebude mat taky blizky vztah ako k mame, ktora je s dietatom 24/7.

cookie29
21. apr 2023

no v 12tt to dobry odbornik odhadne na 60%. Ak Ty strelis z voleja co ta napadne, tak mas 50% sancu.
A vzdy najdes mamicky, ktore Ti povedia, ze mne povedal dobre. No samozrejme pri takych sanciach 🙂 Ale vela profesionalov nehovori, jednak je to zavcasu, jednak sme v dobe, ked ludia ziadaju odskodne a podavaju zaloby za vsetko mozne aj nemozne. Styl psychicka ujma lebo mi povedali dievcatko a nakoniec chlapec :(

vlocka007
autor
21. apr 2023

@nikaeli to presne povedali aj známej celý čas že dievča a syn spával v ružovom 😄

zuzanockamt
21. apr 2023

@vlocka007 Áno, povedal s istotou, bolo to pekne vidno - 13.tt.

vlocka007
autor
21. apr 2023

@weronika171717 no mňa len zaujimalo ako to je lebo sestre tvrdili chlapec a neskôr dievča a pri druhom už ani nechceli vedieť.zas moja mama chcela chlapca a mala dievča.a neviem zasa možno aj preto sme nemali taký bližší vzťah,bohužiaľ už sme to nestihli napraviť.🥺tak len tak že chlapci asi skôr ku mame a dcéry k otcovi sa majú si myslím 😄

miadi
21. apr 2023

@vlocka007 moje deti su obe naruživo milujuce mamu. Obaja mà zboznuju. Ruky nohy bozkavaju lasku vyznavaju. 🥰dcera je k svojmu otcovi drzejsia ako syn. Vzdy bola viac na mna nalepena. Syn ma lubi k mesiacu a spet k slnku a cez celu galaxiu. Dcera ma lubi vašnivo syn nežne. Dcera bola narocne babatko a stale je snou viac boj ako so synom no milujem ich rovnako. 😍obe pohlavia su uzasne. Keby som mala mat tretie dieta tak by som tak ako vzdy chcela v prvom rade nech je zdrave na pohlavi nezalezi . Je tvoje a lasku ktoru mu das ti vrati .

miadi
21. apr 2023

Malu mi pohlavie az v 24tt povedali aj som ho videla dovtedy neukazala😃syn sme vedeli z dna testou a utz tusim v 16tt ked sme to uz vedeli . V tom obdobi 14tt je to dost skoro a nemusi to byt presne profik ti ani nepovie kym nema istotu. A sanca ze to odhadne Niekto spravne je 50% Cize dost vysoka ale lepsie je pockat na 100% inak len gender neutral vecicky

matkahelka
21. apr 2023

@vlocka007 absolutna hlupost. to, aky ma dieta vztah k rodicovi, ovplyvnuje rodic. to, ci je dieta mojkacie, zavisi od povahy dietata. nie od pohlavia. mam 2 dcery, starsia ma 14 rokov, celych 14 rokov, doteraz je mojkacia. mladsia ma 16 mesiacov a mojkanie nemusi, len ked sa udrie. svagrina ma 2 synov, ani jeden nebol mojkaci. moja svokra ma 3 synov a mojkaci bol len najstarsi.

lelelienka
22. apr 2023

Na prvom skriningu nie, v 20t ano
Inak o tych chlapcekoch som citala, ze dokonca podla nejakych vyskumov vraj chlapci myslim ze kvoli hormonom alebo proste z nejakej biologickej priciny naozaj potrebuju akoby viac mojkania a su vo vseobecnosti viac citovo naviazeni na matku kym su malinki, potom v istom veku samozrejme zacnu viac inklinovat k otcovi ako muzskemu vzoru. Takze nie su to blbosti.

nikiki29
22. apr 2023

@vlocka007 môj syn bol v 12tt tak otočený, že aj slepý by na tom sone videl, že je chlapec 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre