Potrat v 23 týždni a zanedbanie starostlivosti

bonet
13. dec 2012

Prosim ak mate nejake skusenosti napiste.Otehotnela som vsetko bolo ok az na nevolnosti tehotenske.Neskor sa pridruzili bolesti krizov a lonovych kosti cize panvy.Aj vytok som mala kremovy naco lekar skonstatoval ze je to bezne v tehotnosti.Na problem s krizami a lonovych kosti reagoval so slovami ja s tym nic nemozem robit ze je to bezne a ze to ma riesit ortoped.Isla som k ortopedovi ale nevedel ma prijat skor ako o par dni...nato som sa docitala na nete od mamiciek ze aj oni mjau take bolesti s kostami ci s krizami ale ze sa to nijako neriesi iba analgetikami.Tak som nakoniec k ortopedovi ani nesla..setrila som sa doma.V utorok som isla k lekarovi gynekologovi na uzv ktory zevraj mal trvat 20 minut naco ma sestricka upozornila ..namiesto toho trval iba 3 minutky...lekarka sa ponahlala uz prec.o par dni nato som isla znovu na vysetrenie krcka maternice teda palpacne vysetrenie..kde mi vysetril krcok maternice a zobral kultivaciu ..bez reci ma poslal domov ani sa k nicomu nevyjadril...na vytok som ho upozornila uz davnejsie..ale ze je to normalne v tehotenstve.Odisla som domov ...prsli styri dni a v nedelu rano som sa zobudila na odtecenu plodovu vodu..a na kontrakcie..okamzita hospitalizacia a do hodiny a pol som porodila svoju vytuzenu krasnu dcerku..ktora zial mimo mojho tela nedokazala prezit..nakolko ju nevedeli zachranit lebo nejamju take male instrumenty !!! zistili mi crp v krvi vyse 80 !!!! V utorok ked lkar zbadal vytok mal mi dat okamzite atb alebo ma hospitalizovat !!! a nie ma objednat o tyzden.Uvazujem nad staznostou za anedbanie zdravotnej starostlivosti...len viem ze spravodlivost nebude..iba pridem o energiu...ktoru mi aj tak zozeria smutok v srdci...Citim obrovsku vinu..ze som si nieco nevsimla...ze som nesla za inym lekarom aby ma prezrel...moja dcerka je mrtva...naliesto perinky...je v kremacnej doze...stracam uz zdravy rozum...a neviem co robit...ako zit dalej..ci podat staznost...aj ked neverim na spravodlivost...a bojim sa ze vinu aj tak hodia na mna..ze som si mala nieco vsimnut a vyhladat okamzite pohotovost...a s takym vedomim by som dalej ani nemohla zit...zaver znel infekcia...ale ako je mozne ze si to lekar nevsimol ? preco ked videl ten vytok spravil kultivaciu a hned mi nenasadil lieky ?? preco ma neposlal do nemocnice ?? preco mi ani len nepovedal ze ma podozrenie na zapal pri odobrani kultivacie ???? preco ma nechal v tom ze je vsetko v poriadku ???? poradte mi prosim...lekarom uz neverim

xlucia
13. dec 2012

@bonet za spravodlivost treba bojovat. dietatko ti to nevrati. za to uprimnu sustrast, ale aspon budes mat pocit ze si spravila co sa dalo. a ciastocne ziskas klud pre tvoju ubolenu dusu.

zeytin
13. dec 2012

Je mi luto, co sa ti stalo 😔 Musi to byt pre teba velmi tazke. Vytok som mala aj ja pri vsetkych tehotenstvach. Je to normalne, ale zial, asi bolo potrebne zistit o aky vytok sa jedna... Vysledky z kultivacie sa nedaju urychlit. Nie som lekar, neviem posudit, ci pochybil lekar alebo nie. Kazdopadne, ty si nic nevycitaj, nemozes za to, co sa stalo. Drz sa. Teraz ti je asi velmi zle, ale casom to bude lepsie. Mas v nebicku anjelicka 😔

bonet
autor
13. dec 2012

najhorsie na tom je..ze uz aj priatel sa mi vzdialuje..a je to jediny clovek ktory by ma dokazal ozivit a podrzat..ja viem ze to ma aj on tazke...jeho jedina dcerka...ale mam pocit ze mi dava vinu zato ze som ten vytok brala na lahku vahu..vies..ja som citala ze to zeny mavaju v tehotenstve a verila som lekarovi ze snad je vsetko ok ked chodim pravidelne na kontrolu.Vzdy som si myslela ze toto by som nikdy neprezila...a stale zijem..a neviem co robit..najradsej by som nezila..viem ze jedine ak mam zit tak len jedine by mi pomohlo...aby sa mi vratila spat do bruska...ale najhorsie je..ze moj partner mi jasne povedal..ze uz nikdy...uz nikdy nechce so mnou dietatko..a moja tuzba je teraz o to vacsia...Najvacsia bolest je...bolest matky...ktora pochova svoje nevinne dietatko...prajem Vam vsetko dobre a hlavne aby sa Vam nic podobne nikdy nestalo ☹

vavrenka
13. dec 2012

@bonet je tu tema -zemrelo mi dite- https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-se-tezko-... , tam su maminy s podobnou, tak smutnou skusenostou, vzajomne sa tam povzbudzuju, skus tam napisat, snad sa ti ulavi 😢 😢 😢 😢

erika71
13. dec 2012

@bonet Ahoj, tvoj priateľ je bezcitný tvor .Má ťa podržať a nie vyhrážať sa , že už nikdy nechce s tebou dieťa. Ale , možno ja som nespravodlivá a krivdím mu. Možno je to bolesť , ktorá je príliž čerstvá a keď to troška prebolí, bude myslieť inak. Lenže ty si nosila to dieťatko pod srdcom a tešila sa rovnako naň, ako on. Aj teba to hrozne bolí a s takouto stratou sa snáď nikdy nedá zmieriť .
Ťažko radiť čo by si mala robiť . Každého bábätka mi je strašne ľúto, o to horšie keď umrie z nedbanlivosti lekára , ktorý sa mal oň postarať. Ak to bola nedbanlivosť . Ja by som to ale nenechala tak. Choď za spravodlivosťou, a zisti ,či bolo možné zabrániť tejto hroznej udalosti. Bojím sa napísať úmrtiu, lebo to hrozne pichá pri srdci. Hlavne sa drž, buď silná . aspoň nakoľko sa dá. Veľm mi je ľúto tvojho dievčatka a súcítim s Tebou. Drž sa .

liska111
13. dec 2012

Ahoj je mi to veľmi ľúto, presne viem ako sa teraz cítiš, ja som tiež prišla o svoju bábiku, mi sme boli tak blizko.......3 týždne nám chýbali do pôrodu........:((((( Je to prvykrát, čo to tak verejne píšem a aj keď už prešlo pár mesiacov, bolí to rovnako :(( a možno to tak nemuselo dopadnúť....tiež mám ťažké srdce na doktora.......:(

bets
14. dec 2012

@bonet je mi to velmi luto.
co sa tyka vytoku, je bezny v tehotenstve, ale zalezi aky to bol vytok. ja som mala stale taky ten vytok ako v neplodnych dnoch. na vytok sa treba zameriavat ak ma neprimeranu farbu a/alebo zapacha. co sa tyka zapalu, tak ten zapal mohol byt niekde uplne inde v tele. napr. s mojou dcerou sme riesili vytok, kde hlavnou pricinou nebol zapal zenskych organov ale zapal v tele po prekonanej chorobe. takze si myslim, ze s tym vytokom a zapalom to nie je uplne jednoznacne, pokial ti nepovedali v nemocnici viac info... a preto aj ked mas pocit zanedbanej starostlivosti, aj ked opravnene, neviem, ci sa ti podari nieco dosiahnut. ale ked mas pocit, ze musis nieco urobit, tak urcite podaj staznost. minimalne zmen doktora, lebo uz bola narusena dovera z tvojej strany.
ak vytok nebol v poriadku, pri vysetreni to lekar musel vidiet. akurat som vcera bola na vysetreni a pokial som nic neriesila, tak len povedal, ze je vsetko ok, ked som sama zacala o type vytoku, tak presne mi povedal, ze aky typ vytoku (v ktorej faze cyklu sa nachadzam) mam, takze ten lekar si to presne vsimne, alebo aspon by mal. takze nemas si co vycitat, ked si ho na to upozornila, tak on pohladom musel vidiet, ci je to ten bezny...
partnerovi daj cas, tiez sa potrebuje s tym vyrovnat.

marduliena
14. dec 2012

Je my to ľúto že si prišla o dieťatko ja som tiež prišla o prvé,všetko bolo v poriadku len ráno my bývalo špatne krv som mala v poriadku,v 16 týždni som išla na sono tešila som sa že budem vidieť bábo ked my robila pani doktorka sono už z jej pohľadu som tušila že sa niečo deje poslala ma že sa mam íst ešte vycikat ked som sa vrátila tak ma prezerala dlho na tom sono a potom my povedala že dieťatku srdce nebije že my odumrel plod bol to šok pre mna.Ja som sa dobre cítila nechcela som tomu verit ale mala som strašne pocity ale priateľ pri mne stál a bol mojou oporou.

koralinka
14. dec 2012

ja som tiež mávala výtok počas celého tehu + bolesti v chrbtici ono sa to rozťahuje panva pripravuje sa na pôrod okolo 20tt a neskôr strašne ma bolela panva nemohla som ani sedieť ani ležať potom ma začali bolieť aj rebrá aj všetko 😅 a poviem pravdu neriešila som spomenula som to lekárovi ale tiež mi povedal že to je normálne, aj tu ženy radili, že to sa panva rozširuje, ja osobne si myslím, že to nebolo výtokom ani bolesťami ale žial nejaká iná príčina

pre pokoj v tvojej duši podaj sťažnosť - aj ked možno daju za pravdu lekárovi, možno sa aspon tebe ulaví na duši aspon trošku, prajem vela sily a do budúcnosti zdravé bábätko 😔

bonet
autor
14. dec 2012

tie co maju oporu v muzovi to maju o cosi lahsie..ale ja ju nemam.

bonet
autor
14. dec 2012

stacilo keby ma objal..pobozkal...posepkal , ze sa nam vrati spat do bruska..proste nieco pozitivne co by mi vlialo nadej ...ale nic...iba negativum...je agresivny..ale vo mne uz gresivita nie je..toto ma polozilo na kolena...vlialo obrovsku pokoru do duse...som zlomeny clovek...co hlada uz len pokoj..v pokoji plakat...co mi osud vzal...tak velmi by som chcela aby bol iny..ku mne..bohuzial napriek tomu ze sa snazim ..to nejde...zrejme nas to rozdeli..som smutna..stratila som moje dievcatko a teraz stracam aj jeho.

grelu
14. dec 2012

@bonet je mi to velmi luto...prezila som si nieco velmi podobne uz niekolko krat a preto si myslim, ze infekcia nemusela byt dovodom toho, co sa stalo
....ja som tiez mala biely kremovy vytok bez zapachu a problem bol v tom, ze som bola otvorena a ten vytok bol uz priamo z plodovych obalov....infekcia to cele mohla len dokoncit, kedze bakterie ziju vsade .-(

...nechcem ta strasit a kvoli tebe dufam, ze to bolo sposobene naozaj infekciou, pretoze mne sa toto stalo uz 3x a stale lekari neprisli na to, co sa stalo, ale pravdepodobne to je sposobene oslabenym krckom maternice

nemala si aj taky hlienovity vytok neskor? ...ako som zistila, tak mi odchadzala hlienova zatka potom

enigma7
14. dec 2012

bonet
Moja je to strasne a sucitim s tebou... je to urcite chyba lekara... ty si nemohla vediet co sa deje ked ta neinformoval... jebto riadny preslap a poviem ti keby som ja vdaka mojmu lekarovi prisla o dieta vyzral by si to do bodky!!! Ak staval takyto postoj pri tvojich vysetreniach nevahala by som ani sekundu! Chuda male ... mali by ho zbavit titulu ktory ma pred menom!

lussi2
14. dec 2012

to mi je veľmi lúto čo sa Ti stalo:(neviem si to ani predstavit, sice som 2 x potratila, ale toto je ine. drz sa 🙂 .

bonet
autor
16. dec 2012

@grelu ahoj v utorok ma palpacne skontroloval a snad by ten lekar zbadal ze sa otvaram. keby mi vcas prisli na infekciu ci na otvaranie vsetko sa mohlo dt do poridku na infekciu su atb a na otvaranie serklaz.Teraz uz viem ze nikdy novozamocky dr.stanko.

grelu
16. dec 2012

@bonet no záleží od lekára...ja mám skusenost, že lekárka mi doobeda povedala, že krcok je ok a poobede som potratila. V nemocnici mi povedali, že v žiadnom pripade ten krcok nemohol byť ráno ok.

andrejka1978
16. dec 2012

Ahoj, ja som si prezila to iste ako ty. viem, ako sa teraz citis. mne tiez lekar zanedbal ocividne starostlivost, ale neriesila som to dalej. moj manzel to tiez niesol velmi zle a nechcel dalsie dieta. ale do pol roka som znovu nepalanovane otehotnela, hned som zmenila lekara, dala sa na rizikove tehotenstvo, neustale som sa nechala sledovat a teraz mam uz prvacika v skole. tehotenstvo nebolo lahke, cely cas som sa bala ale sme to zvladli a vsetko sa vyriesilo. nase trapenia aj problemy a sme stastni. nas prvy anjelik strazi teraz toho druheho a verim,ze mu pomaha. co sa tyka vytoku, tak je fakt bezny v tehu. ja teraz pouzivam pre kontrolu posvoveho prostredia take specialne rukavice na kontrolu PH, kde vidis, ze ked je urcitej farby, tak ten vytok nie je v poriadku a hrozi predcasny porod. tak ked mam podozrenie, skontrolujem si sama PH a potom rozhodujem, ci ist k lekarovi. ale infekcia mohla byt aj v krvi. to je tiez mozne. poznam jednu znamu, ktora takto porodila velmi predcasne lebo jej nechceli dat ATB..........nastastie to maly prezil.

nika251
19. dec 2012

@bonet Ahoj. Je mi strasne luto co si prezila. K Dr. Stankovi chodim aj ja- ale na stastie mam prave opacnu skusenost. Tvrdlo mi casto brusko. Ani vytok, nic som nemala. A hned mi nasadil ATB pre zapal mocoveho mechura. Do dvoch dni som bola dobre, ale musela som doma lezat a lezat. Cudujem sa, ze ta takto zanedbal, nepocula som o nom, zeby bol povrchny, a je mi strasne moc luto ze prave ty si to musela zazit. Je zbytocne vycitat si, ze si vytok nebrala tak vazne. Nie si lekar, ak si iny problem nemala, fakt si to nemohla vediet. Bolesti spony a krizov su fakt normalne, mala som ich a riadne. Vytok je tiez normalny, ale niekedy je instintk silnejsi nez lekarska veda. Chapem, ze sa ti ruca svet, ale zial preto aby si znova mohla byt stastna musis chvilu smutit, potom sa postavit a hladat si novu cestu zivotom. S priatelom- alebo bez neho. Zivot je prilis dlhy na to, aby si ho prezila nestastna. Vsetko ma svoj cas - smutok, uzmierenie, vyrovnanost, hladanie cesty, najdenie cesty- ciel, radost, stastie... Drzim ti palce do dalsieho zivota

emmushka
4. jan 2013

☹ ☹ ☹ Taketo veci sa uz len velmi tazko citaju, neviem si ani predstavit ich zazivat na vlastnej kozi, musi ti byt ozaj hrozne. Verim, ze ta prvotna najostrejsia bolest rychlo pominie a aj s tvojim priatelom sa situacia vylepsi. Jasne ze trpi aj on, ale urcite by mohol byt k teb eohladuplnejsi. Jeho vyhrazky ze uz s tebou nechce babatko nikomu teraz nepomozu, dcerku vam to aj tak nevrati. Rozhodne nic z toho co si popisala nebola tvoja chyba (aspon teda mne sa to tak nejavi) prajem ti vela sil a pevne nervy s tymto zabojovat! Opatruj sa 😒

samantha223
4. jan 2013

@bonet Biele a kremove vytoky som tiez mala ppri tehotenstvach (3X) aj bolesti v krizoch a v panve od 15. tyzdna, ale vsetko bolo ok. neviem kde by som hladala pricinu, sesternica takto prisla o babo20tt, zevraj niejaka infekcia neznameho povodu. zvrtlo sa to do 2 dni. nemuselo to byt tym vytokom. Treba spravit kultivaciu, ak sa tam nieco ukaze tak ano. Inak tusim kultivaciu mi pri vsetkych tehotenstvach robili az 36. tyzdni. Vy urcite zanic nemozete, nie ste lekarka, no niekedy ani lekari nemozu predvidat, ako sa veci vyvinu. Drzim palce, aby ste sa z toho co najskor spamatala, aby ste sa co najskor dockali vytuzeneho dietatka

samantha223
4. jan 2013

@bonet je mi luto, toho, ze Vas priatel nepodrzi v tej najtazsej chvily, nato nemyslel ako to musi bolet Vas? Ved vy ste ju museli mat pod srdieckom! Skuste sa porozpravat, aby nemal take negativne myslienky, Vy naozaj zanic nemozete!!

marcelta
5. jan 2013

Ahoj, je mi to nesmierne lúto. Jedine čo ti viem z vlastnej skúsenosti poradiť je aby si sa neopúšťala. Prežila som to tiež... 2 krát. Prvý potrat v len v 8 týždni. Druhý potrat v 25 týždni. Lekárom neverím ani nos medzi očami. Čo som si s nimi prežila bolo peklo. Jedine čo ti viem poradiť je aby si sa držala statočne a verila že sa všetko na dobre obráti. Mne lekári doteraz nevedia povedať prečo som potratila... bolo to pred rokom 2 týždne pred Vianocami.. Jednoducho som prestala cítiť pohyby a dostala som horúčky a kontrakcie.. Porodila som mrtveho chlapčeka, doktorka mi povedala že ak chcem aby mi ho vzali na pitvu do bratislavy musime si ho tam zaniesť samy. Nato ráno prišla a povedala že nám ho už aj tak nevezmú lebo idú sviatky a oni robiť nebudú... Na takúto zdravotnú starostlivosť si platíme nehorázne sumy... a ked človek potrebuje pomoc tak vás pošlú do riti... Ked som sa teda spýtala že kde je, že máme známich ktorý by nám to tam vybavili, aby nám maleého vzali na pitvu tak mi jednoducho odpovedala že už ho tu nemáme... to ako v nemocnici bez môjho vedomia mi nevedno kam vezmu dieta a ani sa nespýtajú či si ho chceme pochovatť... A čo som si pritom zažila ešte pomimo s lekármi, je mi z nich zle.. Chovali sa ku mne ako k mesu. Mám známu advokátku a tá ma dlho presviedčala aby som podala stažnost. A presne to iste som povedala aj ja. Nemám na to energiu... Jedine ti viem povedať že čas všetko vylieči..... Plakavala som stále, každú chvílu ked som bola osamote.. ale našla som si rýchlo prácu, a začala som myslieť na ine veci... Teraz po roku som opať tehotná a dúfam že to všetko uz dobre dopadne....
Držím palce aby si to všetko zvládla.

sharmana
5. jan 2013

@bonet úprimnú sústrasť 😔 je mi to veľmi ľúto, prajem Ti veľa síl, aby si sa postavila na nohy a po čase, nech ťa srdiečko bolí menej a menej...
Čo sa týka sťažnosti, môžeš ju podať samozrejme, len v tomto si myslím, že aj tak nič nevyhráš, pretože výtok je naozaj normálny a lekár ti urobil všetky vyšetrenia a urobil aj kultiváciu, že dovtedy neprišli výsledky a nestihol ti dať atb nebude súd pokladať za jeho chybu, bude v podstate krytý, lebo čakal na výsledky z laboratoria... Každopádne už ho za lekára asi nebudeš chcieť, takže môžeš to dať prešetriť a môže Ti byť šumafuk, čo si o tom ten lekár bude myslieť.
S priateľom je to ťažko hodnotiť... Každopádne aj cez jeho tiež veľkú bolesť má stáť pri tebe, ale nepoznám jeho povahu, ja mám muža, ktorý by trpel vo vnútri a podržal ma, ale poznám aj takých, ktorý z tej veľkej bolesti budú ešte súdiť svoju polovičku, lebo sa nejako nevedia vyrovnať s tým čo sa stalo. Neviem či spolu žijete v domácnosti alebo ešte nie, ale daj mu čas a nech sa rozhodne sám, čo chce. Vieš ak je to taký slaboch, ktorý sa Ti bude v taktejto smutnej a váznej životnej udalosti takto vzdalovať a chovať sa k tebe nespravodlivo, tak ani nestojí za spoločný život a možno Ti práve má osud priniesť niekoho úplne iného do života a aj to šťastie, ktoré Vás teraz na chvíľu opustilo... Prajem Ti do života už len veľa šťastných okamihov 😵

sirinka
5. jan 2013

@bonet uprimnu sustrast, pevne verim, ze tvoj priatel si uvedomi, ako sa teraz navzajom potrebujete.

K tej jnfekcii.... Ta v tele niekedy vznikne velmi rychlo, ja som uz bola takmer pred koncom tehu, ked som sa citila velmi zle, stale zvysena teplota, ale zapalove faktory boli nizke, no babatko v brusku sa trapilo, nakoniec to vyzeralo, ze zapal bol priamo u malej, mala "zrejme" zapalove zmeny na mozgy a plodova voda bola husta a zelena, ale z kultivacie udajne sterilna.... V podstate ziaden lekar mi nevedel dat odpoved, co sa v mojom tele dialo.... Niekedy proste ani nie je odpoved, preco sa nam cosi deje....

piacere
5. jan 2013

Veľmi ma mrzí, čo sa ti stalo, o to viac, že tak dôležitý človek ako je tvoj priateľ pri tebe teraz nestojí tak ako by mal 😔

Na druhej strane však musím súhlasiť s dievčatami. Výtok v tehotenstve je normálny. Mala som ho pri malom počas celého tehu (a požehnane) a mám ho aj teraz. Takisto bolesť krížov a panvy je normálna, ja som nevládala ani chodiť, v noci to bolo najhoršie. A to, že bolo tesne predtým na vyšetrení všetko ok je tiež normálne, žiaľ 😒 Kamarátka takto porodila v 33tt. Vyšetrenie bolo v poriadku, cítila sa fajn... jednoducho z ničoho nič je odtiekla v noci plodová voda, kým priletela do pôrodnice už bola otvorená na 6cm....
Ešte raz je mi to veľmi ľúto, no ja osobne si myslím, že lekár nepochybil ☹ Ale to vieš najlepšie len ty (ty si zažila prehliadky, to ako sa k tebe a tvojmu stavu stavial, ako sa správal... rozhodnutie je len a len na tebe).
Drž sa!

wewe22
5. jan 2013

je mi luto co sa ti stalo ak mas pocit ze lekar nieco zanedbal daj podnet radsej nech jeho postup preveria ako by sa to malo stat znova ak nepochybil nema sa coho bat
tebe drzim palce aby si sa s toho co najskor ako tak spamatala ale nezabudaj ze za to ty nemozes niekedy sa proste takym veciam neda vyhnut

kaviju
5. jan 2013

Je my to ľúto.Jednoznačne to určite nenechať tak,ak máš pocit že lekár zlyhal treba sa obrátiť dohľad nad zdrav.starostlivosťou.Niekedy deti umierali pri pôrode počas tehotenstva dosť často preto boli budúce mamičky vedené k tomu aby chodili na prevent. prehliadky.My matky sme si svoju úlohu začali plniť lebo nám záleží na našich ďeťoch,teraz je rad na lekároch aby sa k svojim pacientkám správali tak aby sa čo najmenej stávali takéto prípady,a nie odbíjať s tým že majú nejaké súkromné záležitostí alebo prípadné porady,či kongresy.

janinah
5. jan 2013

stalo sa a už sa neodstane,bohužiaľ,...ja podľa tvojho popisu jasné zanedbanie zo strany lekára nevidím,zváž si,či vydáš energiu na ťahanice s Uradom a všetko okolo toho,ak myslíš,že ťa to uspokojí,tak ok,ale nevidím veľkú šancu na tvoju "výhru".... 😒

gabriella7
18. jan 2013

@bonet ahoj prekonala som to aj ja,tak isto v tom období a z toho istého dovodu,ak by si potrebovala o tom popisat,kludne IP. ale skor sa orientujem na to ako sa tej infekcie zbavit alebo resp. ako ju skor odhalit . Je to tazké ale musíme sa pozerat dopredu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre