Poriadne nepriberám. Je to v poriadku?

ldf
12. aug 2011

Ahojte som uz vo 4mesiaci a poriadne som este nepribrala.Prvy mesiac a moja vaha bola 57 teraz som vo 4mes.a kolisem 58-56.7kg..Je to v poriadku??Citim sa zatial zdravo aj brusko vyzera velke, len ta vaha ma trapi.Prosim Vas kocky odpiste mi .Dakujem 😔

katka1981
12. aug 2011

To je normalne, do piateho mesiaca vraj pribera zena, az potom babatko. Ja som nikdy netrpela na stihlost ale prve kilo mi nabehlo az v 19. tyzdni. Pokial velmi nechudnes a babatko rastie ako ma, je to v poriadku. Este mozes toko pribrat .... 🙂 Krasne tehu prajem.

jasminet
12. aug 2011

co by za to ine dali keby len tolko pribrali...ale neboj, mozno ku koncu tehu este budes aj prosit aby si uz prestala priberat 😀

ja som do 5 zaciatku 6 mesiaca nosila stale rovnake oblecko ako pred tehu...a do porodu som pribrala asi 8kg
moja mama pri oboch tehu pribrala az 3kg ale jej bolo stale zle.

klaudialip
12. aug 2011

ahoj,nemusis sa vobec bat,ja som za cele tehotenstvo pribrala iba 6 kilov a to som sa vobec neobmedzovala.a vysledok?v porodnici im to vsetko nedalo tak mi vazili aj placentu-800gramov a malinka 3800 gramov,takze sa netreba bat.nemusis pribrat 20 kilov.najdolezitejsie je aby bolo babatko dostatocne velke.niektore maminy nepriberaju vobec

estterka
12. aug 2011

do 21 tt som nepribrala ani gram a nemala vobec brucho,uplne ploche. potom som zacala priberat a skoncila som na plus 16 kg.

lizatko1009
12. aug 2011

bud rada, ze to je tak, ja som pribrala 25kg, ale uz by som toto nedovolila, ako maly slon som bola z 50kg a rodila som 75kg a teraz mam 44kg

jaaty
12. aug 2011

Ja som za celé tehu pribrala necelých 6 kg a naša Hanka mala pri narodení 4200 gr. Narodila sa 18.mája do začiatku marca som do práce nosila svoje "staré" kostýmy s rozopnutým gombíkom na nohaviciach.
Takže ak je bábo dostatočne veľké, kľud a užívaj si tehotenstvo 😉

miskap
12. aug 2011

V prvých mesiacoch žena môže aj chudnúť. Je to aj vďaka tehotenským nevoľnostiam, ale čítala som , že to sa organizmus čistí a zbavuje sa škodlivín, ktoré by mohli prejsť do materského mliečka. Potom žena začne priberať, niektoré ženy viac, niektoré menej. Keď zvážime bábätko, placentu, zväčšenú maternicu, zväčšené prsia, plodovú vodu, dá to približne 13 kg, čo je optimálny prírastok na váhe. Ženy, ktoré zvykli pred menštruáciou pribrať,aj v tehotenstve zvyčajne priberú viac.

nelicefo
12. aug 2011

Je to ok,buď len rada 😉 😉

andika10
12. aug 2011

to je v pohode ja som mala s dvojičkami v 17tt kilo menej než pred tehu, ak je babo vporiadku netreba sa báť

micicka
12. aug 2011

to je v poriadku, ja som práve začala 7 mesiac a od začiatku som pribrala 3kg, ak bábätko rastie, nie je prečo sa znepokojovať 😉

ivanulienka81
12. aug 2011

ja som pri oboch tehu pribrala 8kg a zacala som priberat az od 20tt 😉

kralicica
12. aug 2011

ja som do 6. mesiaca nepribrala nič, lebo som ešte aj schudla na začiatku. mam kamošku, čo pribrala za cele tehu 4kg a maly vazil 3,5 kg a vsetko bolo ok. netrap sa. ak nie je dovodom tvojho nepriberania malo stravy a hladovka tak potom by to nemal byt problem. ak dobre a vyzivne papas, neboj sa.

sonica
12. aug 2011

bud v klude ja som za cele tehu pribrala 300 Gramov a mala sice bola o malicko mensia, bola v 38tt ale zdrava a v poriadku 😉
ak je mimi v poriadku a vsetko je tak ako ma byt, tak by som si starosti nerobila, bud rada 😉

petka035
12. aug 2011

Ahoj,ja som za celé tehu pribrala kilo a malá bola ok 🙂

vierkasteffi
12. aug 2011

ja som do piateho mesiaca schudla 4 kila ale do konca tehotenstva som to dobehla mala som o 15 kil viac ako pred tehotenstvom 😀

aduskatt
12. aug 2011

bud v klude, ja som pred otehu mala 48 kg a bolo mi tak strasne zle, ze so v sebe nic neudrzala a v 4om mesiaci som vazila ledva 40kg.......rodit som isla 58kg

darksky
13. aug 2011

Ahoj, ja som v 13tt a schudla som uz dve kila...A to len preto,ze mi asi 4 dni velmi nechutilo. Pred tyzdnom som bola v nemocnici a uistili ma,ze je vsetko v poriadku, aj brusko mam uz riadne velke.Cely zivot mam problemy s priberanim a som 100% zdrava,tak si tym velmi hlavu nelamem 🙂

lauricka
13. aug 2011

si v pohode, neboj, ved aj lekar Ti to urcite povedal, ci nie?

heln
13. aug 2011

v pohode 🙂 , nie každá žena musí v tehotenstve pribrať, buď rada, že patríš medzi tie šťastnejšie 😉 a neboj sa isto ešte priberieš. ak nezvraciaš a normálne ješ, tak sa nemáš čoho báť.

seminkads
13. aug 2011

hlavne sa zbytocne nestresuj,pokial je lekar spokojny mozes byt aj ty,ja som prve kilo pribrala az v 20tt.,prvych 12tt som len vracala a nejedla-dole slo hned 6kil,ale mala bola v poriadku a nakoniec som pribrala 20kil,aspon potom nebudes musiet vela zhadzovat 🙂

mirka907
13. aug 2011

mne nebolo ani zle a aj tak som pribrala len cca 7 kil...mala sa narodila ako 3 kilova v 39 tyzdni,. takze vsetko v pohode...akurat ze som potom nevladala,...telo nemalo z coho cerpat energiu

lolko_lenka
13. aug 2011

ja som teraz v polovici 8. mesiacia a mám +9 kg a vôbec sa pre to nestresujem, lebo bábätko je dosť veľké 🙂
Moja pôvodná váha bola 46,5 kg

lucka1987
13. aug 2011

ja som v 4 nesiaci nepribrala tiez vela myslim ze len kilo ci dve naviac... je to este zavcasu.. babatko ak ma co potrebuje tak nepotrebujes priberat ... to prave priberanie na vahe moze cacat az v 6 mes. ako u mna

zvalka
13. aug 2011

Ja som za celé tehu pribrala asi 4,5 - 5 kg. aj to som ich pribrala asi az v 8. a 9. mesiaci. dovtedy mi len brusko rastlo. a malicka bola v poriadku. 50cm, 3050 g. 😵 😵 😵 po porode som mala menej, ako pred otehu 🙂

rolak
13. aug 2011

ja som moletka, prvé 4 mesiace som schudla 9 kg! samé vracanie 🙂 a nasledovné mesiace som ich pribrala naspäť, z porodnice som šla o 10kg ľahšia ako pred tehu 🙂

kaia
13. aug 2011

Super, bude sa Ti aspon po porode rychlejsie vracat do povodnej vahy 😉. Ja som tehotna trochu dlshie ako Ty a dodnes som pribrala 2 kg, co ma velmi tesi 😎. (Dokonca ma aj doktor pochvalil 🙂 ).

danka_ba
13. aug 2011

neboj, pokial sa babätku dobre darí, váha nech ťa netrápi. Aspoň nebudeš ako chodiaci sud 🙂
Zatiaľ nie je bábätko ešte natoľko veľké aby si musela mať zvýšenú váhu.
Ja som mala pred pôrodom 11 kg + a babizne mali 4 kila a ako som sa potešial keď som nemusela nič robiť a ešte mi neskončilo ani šestonedelie a mala som na sebe pôvodné veci 🙂

nemko
14. aug 2011

ja som zatial pribrala 6 kil a maly je o 2 tt s vahou dopredu ako by mal byt 😀

hviezda21
16. aug 2011

ahoj, ja som v 31tt a mam 3kg navyse, do 5mes. som stretriedavo chudla a vracala sa na povodnu vahu zo stresov v praci. lekarka to nekomentovala kedze mam vyssie BMI. nezvracala som, hoci jedlo mi nechutilo prve mesiace velmi ale nanutila som si ho pre zdravie svojho babatka. dnes je babatko o tyzden vacsie, ma +-1,6kg a tesim sa z kazdeho noveho rana a kazdeho pohybu drobca - aj ked niekedy su to riadne šupy 😀 . hlavne jedz na co mas chut a kedy chces - ja si dam aj sladke v noci o 2. ked idem na wcko, sice nie tabulku cokolady ale cosi male drobcekovi dam a spim dalej. kedze som bola na rizikovom musim sa dost setrit, cize ani vydaj energie nemam bohvieaky a vidis, babatko je ok, priberanie minimalne a zatial to vyzera tak ze po porode budem chudsia ako pred ...........ale nic z toho neriesim. robim veci tak aby som bola spokojna ja aj babatko lebo to je teraz pre nas vsetky tehu najdolezitejsie. drzim prsty.

bianca2
16. aug 2011

Ahojte, ja som v 14-tom tyzdni a nepribrala som zatial nic, dost zvraciam a mam nevolnosti takze asi preto.Uvidime ako to pojde dalej ale brusko sa mi uz mierne dviha aj ked vahovy prirastok nemam zatial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre