Pomalý rast bruška v 29. týždni

janusik7
31. jan 2023

Ahojte! Som v 29tt a brusko mi tak prvykrat trosku vybehlo okolo 22tt. Som malej, drobnej postavy. Vsimam si ze sa velmi pomaly meni, ak vobec. Nemalo by brusko rast rychlejsie? Mam z toho obavu. Este stale zapnem vacsinu svojich nohavic…vsade kde pridem su len komentare ze vyzeram netehotne. Mam strach ze to znamena ze babo nejako dobre nerastie. Na poslednej poradni som bola v 25tt a lekar vtedy nic specificky nepovedal, zhodnotil po sone ze vsetko ok. Dalsie sono mam o tyzden. Ma niekto podobnu skusenost ze mu brusko rastlo velmi pomaly? Ja som
Zatial pribrala 6kg z vychodiskovej vahy 46kg. Za posledny tyzden som pribrala pol kila ale napriek tomu brusko nejde hore. Zazil niekto nieco podobne? Dakujem!

casillas28
31. jan 2023

@janusik7 sestra ked bola tehotna tak to na nej nebolo vidno az do 9 mesiaca..babatko malo taku polohu ze bolo akoby viac schovane...cize pokial lekar nic nehovoril tak to neries 🙂 nie kazda zena ma velke brusko . Dalsia kamoska tiez nemala skoro ziadne a aj som si casom myslela ci o babatko neprisla ked nic nebolo vidno ani v 3 trimestri a ja sa zo zasady tieto veci nepytam...ale teraz uz ma doma 4 mesacne babatko 🙂

stanulienkat
31. jan 2023

Bud rada. Ak je vsetko v poriadku podla lekara, tak nestresuj. Ja som za cele tehotenstvo pribrala 8kil.

ropucha6
31. jan 2023

@janusik7 to je v pohode, ja som pribrala dokopy tiez len 7 kil, vsetky tehotenske najmensie veci mi boli velke. Ak lekar povedal, ze je vsetko okey, tak sa len tes.

deti95060810
31. jan 2023

mala som tak malé brucho . že ani susedia si nevšimli že som tehotná... iba že komu kočíkujem bábo... 😉

cakambabatko
3. feb 2023

Úplne v pohode, ja som v 9.mesiaci a pribrala som 5kg len, bruško mam tiež také, že pri voľnom svetri, tričku, mikine, nie je šanca si všimnúť, že som tehotná..Svoje oblecenie som nosila ešte minulý mesiac..Nemusíš sa tým stresovať, veľkosť brucha nemá nič spoločné s bábom..Mne doktor vždy vravel, že, kým je dieťa v poriadku, nemusím absolútne riešiť brucho..Nestresuj sa zbytočne 🙂

janusik7
autor
3. feb 2023

@cakambabatko no som rada, ze nie som sama. lebo tie reci okolia niekedy cloveka znervoznia. Ma to aj svoje vyhody, ze sme nemuseli kupovat nove oblecko :D

janusik7
autor
3. feb 2023

dakujem. pomohli ste mi, lebo ja uz si fakt niekedy nie som ista co je normalne a co nie je. Hlavne ked vacsina zien ma bruska vacsie, takze niekedy vymykanie sa z priemeru robi stres :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre