Pohyby v 20. týždni

erika2111989
2. mar 2014

dobry den,chcem sa opytat som na zaciatku 20 tyzdna, a obcas citim take mensie pichnutie v brusku, nie som si ista ci su to pohyby alebo nie, citim obcas cez den,niekedy vecer. Moze ist o pohyby babetka? Dakujem za opoved

sarinka123
2. mar 2014

Pichnutie nie, bolo to ako bublinkovanie, semolenie,
Motylikovanie

lucka127
2. mar 2014

@erika2111989 pichnutie alebo take jemnejsie trhnutie? ja som len 13 tt ale pri jednej polohe hlavne vecer ked sa sustredim citim take sklbnutie akoby to su pohyby🙂🙂 ak sa ti to opakuje aj je to rovnake tak ymslim ze to budu pohyby😉 ja citim aj preto skor lebo cakame uz 4 te prve som citila az niekedy po 20🙂

nezaaabudka
2. mar 2014

ja som cítila prvé pohyby v 17tt a hneď som to vedela odlíšiť, lebo to bolo také iné, ako keby sa proste niečo pohlo pod kožou. Takže ja som to cítila takto. Ale pichnutie je asi bežné v tehu. Neboj dočkáš sa čoskoro a budeš to už vedieť rozlíšiť každú chvíľu. Potom prídu také kopance a vlny na brušku, že aj ostatní ak pozrú na bruško to uvidia 😉 🙂

mirkava
2. mar 2014

@erika2111989 ja som cilitla take ťuknutie ako keď sa ťa niekto dotkne palcom, ale zvnutra 🙂

erika2111989
autor
2. mar 2014

skor asi to jemne strnutie...ako pichanie..skor to neviem posudit je to obcas rano a vecer... je to take ine ako niejaka bolest...tazko mi je to posudit ....je to moje prve tehotentsvo...uvidime ake to bude dalje...dufam ze je vsetko ok 🙂)))

krpecek24
2. mar 2014

Prvy pohyb som citila take steklenie alebo teda motilkovanie 🙂 a potom uz kopanceky niekedy slabunke a niekedy vie dobre kopnut 🙂

zdenkalv
2. mar 2014

ja som mala take "pukanie" a potom som zacitila kopanceky.ale je v pohode, ze tie prve kopance boli ovela silnejsie ako mam teraz? sice vtedy som ich citila 1x denne, teraz aj niekolko krat, ale slabsie....mate s tym skusenost?

lucka127
2. mar 2014

@zdenkalv neboj nic hlavne je ze sa hybe a este sa urcite kadejako toci ak lezi inak moze byt aj intenzita ina🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre