Pohyby u prvorodičky

4. feb 2023

Dobrý večer, prosím o radu skúsené maminky. Dnes som začala 23tt, som prvorodička. Pohyby cítim asi od 18tt, ale veľmi tlmene, najprv som cez deň necítila absolútne nič, až večer také jemné štuchančeky. Teraz už cítim trošku aj cez deň a večer ma pekne kope. Avšak včera som cítila malinkú naposledy poobede a odvtedy nič, no možno párkrát, ale to bolo tak kratučko, že som ani nepostrehla, či to boli ozaj pohyby. Je to normálne? Že má také lenivejšie dni? Mám placentu vpredu a malá bola naposledy minulý týždeň KP. Netuším, či sa odvtedy mohla otočiť.
O jedno bábätko sme už prišli v 9tt, prosím ukludnite ma ☹️ či radšej ísť na pohotovosť? Cez deň som vôbec nestresovala, len teraz ako už dlhšie sedím a je toľko hodín večer si hovorím, že o takom čase sa už zvykla ozývať.
Kedy ste vy cítili pohyby? Je to normálne? Poradňu mám inak v stredu

netti87
4. feb 2023

Ahoj,este stale nic ?
Aby ste s manzelom ukludnili radsej chodte na pohotovost, nic nestratite.
Drzim palce 🙂

autor
4. feb 2023

@netti87 zatiaľ nie, cakam na manžela, kým príde domov, na neho zvykne reagovať, keď ho začuje...už keď ani na neho za nezobudí, tak pôjdeme

hederamonstera
4. feb 2023

Urcite je to v poriadku. Mas placentu vpredu, babika sa mohla nejako pretocit, ze pohyby necitis. Neboj sa. ☺️
Tiez som mala placentu vpredu. Ja som mavala dva dni uplne nic, mozno tak raz za den nieco…a potom to dva dni dohanal a riadne som to citila.
Klud.
Ale ak chces, kludne zbehni na pohotovost☺️

zankalh
4. feb 2023

Presne tak ako pise netti87.Aby ste sa uistili,ze je male v poriadku,tak radsej chodte na pohotovost.
Ale ked som bola tehotna,tak si pamatam,ze niekedy,ked som bola hodne v pohybe cez den,ze som nieco furt robila,tak som si hocikedy uvedomila,ze som malu dlho necitila.Ale to bolo aj tym,ze vtedy to tak clovek neregistruje.A ked je mama v pohybe,dietatko sa uhojda a spinka hodne 🙂
Verim,ze je v poriadku 🫶

netti87
4. feb 2023

Bude vsetko Ok uvidis. Potom daj vediet, ako ste dopadli 😉

ropucha6
4. feb 2023

Daj si nieco sladke, ci sa nerozhybe.

autor
4. feb 2023

Dievčatá dala som si nálož sladkého a malá sa ozvala...ale už som brala tehu knižku a išla sa obliecť a vtedy kopanec😄 ďakujem vám za povzbudenie, nabudúce viem, že sladké ju preberie...bude po mne😁

martinaju
5. feb 2023

Hlavne klud ja som druhorodicka citim od 14tt ale lekar ma upozornil ze keby aj nahodou prestanem citit nejaky cas je to normalne v tom tt este nemusi byt kazdy den citit hlavne ked sa babeno utoci proste inak ma strasne vela miesta… na ukludnenie ked sa menej ozve pouzijem angelsound 🙈 mna to ukludni a ak funguje sladke je super moje deti mi na sladke kaslu 😂 (ani prvy ani teraz vo vyssom tt skôr zabrala hudba)

autor
5. feb 2023

@martinaju áno ja som angelsound používala, kým som necítila pohyby...minule som chcela tiež a nevedela som ju nájsť a už dlho sa mi to nepodarilo, doktor vravel, že kvôli placente ju nepočujem...takže sa musím len na tie pohyby spoliehať...

saxana000
5. feb 2023

Vacsinou ked sa viac hybes tak ju to uspava.mne sa mala ozyvala najcastejsie ked som ostala vecer v klude vtedy robila uplne kotrmelce a samozrejme po sladkom to ju uplne prebralo.. teraz tam ma este vela miesta nemusi pri pohybe na nic tlacit a pohyby teda vlastne ani citit nemusis..

elisabethka
7. feb 2023

Ja som v 24 tt. mam placentu vpredu. Malu citim kopkat tak 2x za den vacsinou podvecer a pred spanim. Obcas sa stane, ze ju niektory den necitim. Vtedy mam aj ja blby pocit ale zatial sa vzdy na druhy den ozvala. Pomaha mi lahnut si na bok alebo chrbat zhlboka dychat a prihovorit sa jej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre