Podstúpili ste odber plodovej vody?

kristinka128
28. sep 2020

Baby, podstupila ste kazda odber plodovej vody? Alebo je to nutne len v nejakych pripadoch? Som vdacna za kazdu odpoved dakujem

s_a
28. sep 2020

určite to nie je bežne nutné, nenechala by som si pichať do brucha, ak by k tomu nebol nejaký vážny dôvod

pribinak
28. sep 2020

@kristinka128 ak potrebuju diagnostiku plodu tak sú už aj modernejšie a šetrnejšie metódy ako odber plodovej vody

denden77
28. sep 2020

@kristinka128 odporuca sa tusim od isteho veku a tiez v pripade zlych vysledkov inych vysetreni..
nutit ta samozrejme nik nebude 😊 ja som podstupila raz

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karhu
28. sep 2020

ja som odmietla, podpisala som papier o odmietnuti tohto vysetrenia a bolo

alikal
28. sep 2020

robi sa to pri podozreni na nejaku vadu, napr. po zlych tripple testoch ale je to dost rizikovy zakrok, vela zien to podstupi a v pohode, ale moze dojst az k potratu babatka, takze je na zvazenie ci to naozaj treba. nutit ta ziadny doktor nemoze

queen_mary
28. sep 2020

@alikal rizikove to bolo tak za sociku.

alikal
28. sep 2020

@queen_mary poznam babu ktora prisla o uplne zdrave babo v polke tehu par dni po amnio, neviem ci to mohla byt taka nahoda, a kamosku jej gynekolog vyslovene odhovaral a to mlady doktor, moderny

cookie29
28. sep 2020

Je tam tuším 1-2% riziko potratu. A záleží prečo, možno sú aj iné možnosti.

majah212
28. sep 2020

Áno, mala som zle výsledky z krvi pri testoch

andy1985
28. sep 2020

Áno, máme genetické ochorenie v rodine. Musela som podstúpiť je ešte odber choriových klikov to je v skoršom štádiu tehotenstva tieto testy sú najpresnejšie. U nás by to z keby by sa nedalo zistiť darmo by sme to zaplatil........

andy1985
28. sep 2020

@queen_mary aj teraz je to rizikové! Mne po odbere odtiekla voda.......ale to sa nevie prečo u nás aj plod bol chorý

kiki68
28. sep 2020

Iba ak je vazne podozrenie na nejake postihnutie a vyjdu zle testy z krvi a usg

lilynka13
29. sep 2020

Áno podstúpila, bolo riziko infekcie u plodu a riziko že má genetické ochorenie ktoré sa nedalo zistiť Trisomy testom.. Našťastie všetko dobre dopadlo.

danielahamar
29. sep 2020

Nešla som, testy všetky ok a len skrz veku chceli, som v 26tt a 38r

majuskabobi
2. okt 2020

Podstupila kvoli veku. Nieje to nic hrozne, tie hrozne scenare necitaj, vzdy je nejake riziko. Samotny odber “boli” menej ako ked beru krv. Ak to odporuca doktor urcite chod, doktor internet a modry konik ber s rezervou✌️

dadka75
2. okt 2020

Ja som tiež bola kôli veku. Presne ako píše majuksabobi nie je to nič strašné. Vpich som absolútne necítila, lekár všetko sleduje na monitore, bábätku sa vyhne, neboj 🙂 Riziko potratu hrozí aj keď sa pošmykneš a spadneš 🙂

nominativ
2. okt 2020

Podstúpila som, kôli výsledkom nejakých testov. Chcela som byť pripravená (alebo sa zariadiť inak) a mať istotu. Také šoky som mala z toho vyšetrenia, ktoré nakoniec nič nebolo (žiadna bolesť) ale skoro som odpadla, keď bolo po tom. Práve z dôvodu, že som bola vystresovaná jak myš v mačacej papuli a zrazu to opadlo.

Pokiaľ si dobre pamätám, Aminocenteza zvyšuje riziko potratu o 1%.

kristinka128
autor
3. okt 2020

@nominativ robi to gynekologicka ci v nemocnici?

nominativ
3. okt 2020

@kristinka128 no ja som bola v Žiline v nemocnici, v našom meste to nerobia. Je to špeciálne vyšetrenie.

maca1188
3. okt 2020

Podstupila, kvoli zlym vysledkom triple testu, nebolo to nic tak hrozne co by sa nedalo zvladnut...to cakanie na vysledky je ovela horsie

buubuu
6. okt 2020

Ja som podstúpila a dokonca aj amnioinfuziu som musela predtým absolvovať. Mala som malo plodovej vody. A nie je to vôbec take zle. Po zákroku si ta tam nechajú pár hodín, musíš byt v klude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre