Podpora tvorby mlieka už v tehotenstve

sanny2993
15. okt 2020

Ahojte. Je to mozne ? Mam dost male prsia a ak by bolo mozne nejakym sposobom podporit tvorbu mliecka pre babatko rada by som to vyskúšala 🙂 koncim 13 tyzden 🙂 ak sa da daco spravit aj v tehotenstve. Budem vdacna za vsetky rady 🙂

denden77
15. okt 2020

@sanny2993 nemyslim si, ze to ma suvis.. kamoska mala tzv. "lentilky pod kobercom" a bum, koji uz skoro rok.. ja mam toho v podprde nalozeneho viac a nestaci 🤷‍♀️😊

janulik270
15. okt 2020

@sanny2993 teraz je skoro pisat kedze koncite 13tyz ak sa babo narodi s budete mat malo mlieka zamna obe deti pomohla vinea biela bublinky som dala prec a senovka,benedik.Mne ti pri oboch detoch pomohlo mlieka do 1r som mala

kittykat22
15. okt 2020

tvorba mlieka nastastie nezavisi od velkosti 🙂 Co ale mozes spravit je, ze si najdes dopredu laktacneho poradcu a dohodnes sa, ze v pripade potreby by si mohla zavolat. Na com ale zalezi je tvar bradavky. Pozri online ci nahodou nemas vpacene bradavky - keby si mala, tak si dopredu kup medela klobuciky, a mozes zacinat kojit s nimi 🙂

ivka21
15. okt 2020

Ja som pila cierne nealko, a čaj pre kojacie matky. A ako zabralo už v pôrodnici toľko mlieka som mala že som až zápal chytila. Najlepšie je aj tak často prikladať a hoci je to ťažké tak najmä v noci.

veronika1234512345
19. okt 2020

Keď som bola v pôrodnici bola tam jedna staršia sestrička, ktorá vravela, že ženy s malými, menšími prsiami skôr majú mlieko ako ženy s veľkými prsiami. 🤷‍♀️ Samozrejme nie je to pravidlo.
Na podporu mlieka si zakup Benedikt a senovku už v pôrodnici môžeš začať brat po pôrode skôr zbytočne.
Ja som nemala ani len kolostrum co každá kočka písala, že už im od 6m tečie kolostrum. Ja nič 🤷‍♀️ a od prvej chvíle kojím zatiaľ už skoro 2 mesiace. A krásne priberá ma už 6, 5kg.
Nezabudni potom aj na kontakt koža na kožu... To zvyšuje brutal tvorbu mliečka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre