Placenta - rôzne polohy

6. dec 2022

Dobrý deň.
Začínam 25tt. Chcela som sa spýtať ohľadom placenty.
Do 17tt mi bolo vždy písané aj teda hovorené, že placenta je na zadnej stene (pohotovost,či môj dr,hospitalizácia)
V 20tt dr ,že je na prednej stene . V 22tt som bola v nemocnici kde ma vysetrovali 2 -ja dr a teda je na prednej stene .Dnes koniec 24tt ,dr,že je opat na zadnej stene .
Tak som sa ho opýtala,či je možné,že takto cestuje.
Vraj to spôsobuje rast maternica a ona sa otáča tým pádom atď.
Stretli ste sa s tým? Mate skúsenosť?

domka222
6. dec 2022

🤷‍♀️ Či až takto. Mne keď povedala, že je v zadu, tak tam bola celé tehotenstvo. Tak isto aj vpredu. Ťahala sa len smerom nahor, keďže bola na začiatku nižšie

autor
6. dec 2022

@domka222 ved toto,akoze uz ma to celkom zneistuje,či nemám placenty 2...aj ked teda dr,že ako rastie maternica,lenže presne išlo by iba o to,že sa ťahá vyššie a nie,že je raz vzadu,raz vpredu a pótom zasa vzadu...som normálne z toho magor... mam niekoľko správ aj z nemocnice z pohotovosti ci hospit. A na "kazdej"je iná poloha 😁

7lenka11
6. dec 2022

Mne povedali na pohotovosti myslim v 15tt, ze placenta je vpredu, mam to napisane aj v papieroch. Od 5. mesiaca mi moj gynekolog hovori, ze je vzadu. A najprv bola velmi nizko a postupne sa zvacsovanim maternice vysvihla vzadu vyssie..

autor
6. dec 2022

@7lenka11 ja som mala najprv vzadu fundus ...potom v predu a teraz opäť vzadu...akože ešte som to brala, že keď sa dalaa do predu ,že ôk.. alé, aby sa zas vrátila? Mne nikdy nehovorili ci je nizko...vzdy bolo v papieroch ze ZS fundus,,,alebo PS...No zas sondou sú vždy na rovnakom mieste. (Aj keď ona ma nejaký dosah, takže neviem)
Ďakujem 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre