Pigmentácia na tvári počas tehotenstva

ksw
5. apr 2012

Ahojte mamicky a buduce mamicky 🙂 chcela som sa opytat ci sa Vam niektorej robi na tvari pigmentacia(hnede flaky) a ci po porode zmizla, pripadne ako s nou bojovat? Akoby nestacilo ze sa nam robia strie, celulitida, menia nalady a na gyni pijeme gebuziny!!! Tehotenstvu zdar!!! 🙂

cikyta
5. apr 2012

No ano,robí sa mi to. A robilo sa mi to už pred pôrodom...A robí sa mi to aj po pôrode... ☹
Vraj pomáha prikladať citron-ten to sťahuje. Potierať čo najvyšším faktorom proti slnku atd...no uplne sa toho už človek nezbaví ☹ (Teda ano, v zime ano...no potom sa to so slniečkom vráti.)

kika1111
5. apr 2012

@ksw no ja mám na brade červené flaky - úplne suchú kožu, že sa až šúpem, aj keď sa natieram..okolo pupku mám hnedé flaky - neviem či to mali byť strie, vnútro pupku mám celé hnedé...strie sa mi začali robiť na bokoch, lebo už mám zadok ako dostihová kobyla... ale strie sa mi začali robiť len minulý týždeň... no a pod bradavkami a dvorcami sa mi tiež ťahajú hnedé flaky...na každom prsníku jeden...proste krása.. 😀

lovula
5. apr 2012

pri prvom tehu sa mi robili fľaky na tele a kamoške na tvári, po pôrode to zmizlo ani neviem ako a kedy. Proste to bolo zrazu preč 🙂

tinci
10. apr 2012

ano mala som to pri prvom tehu a aj teraz - vyzeram ako ta zle opalena baba z reklamy na deli 😀 presne okolo oci take blede kruhy a zvysok tvare stmavnuty, ale po prvom porode mi to zmizlo tak si z toho tazku hlavu nerobim ani teraz...

kacenkaharris
8. máj 2012

Ja som to mala z antikoncepcie, takze je to zjavne hormonalneho povodu... a mizne to neskutocne pomaly, uz niekolko rokov od vysadenia... 😖

jk77
9. máj 2012

Ja som dostala flaky pri uzivani antikoncepcie pri majovom slniecku. Su tomu uz 4 roky a neide to nijako prec. Skusala som uz rozne bielidla, kozmeticke odstranenie a NIC. Mala som to aj na vlastnej svadbe, kazdy si myslel, ze som uz tehotna... Ale to by som musela byt tehotna 13 mesiacov 😀 ...

denkalienka
18. júl 2012

Mne sa urobila pigmentová škvrna nad perou aj so znamienkami, vyzera to zaujimavo 😅 pomáha mi na to len krycia tyčinka.. 😉

chryse
18. júl 2012

@ksw ahoj,,mne sa urobila p. skvrna pod nosom, takze som vyzerala ako by som mala fuzy, takze dost strasne,,, 🙂 ale po porode to zmizlo..

denkalienka
19. júl 2012

presne 😅 Ja to isté 😀 Dúfam že to aj mne zmizne 🙂

dadushka007
19. júl 2012

mne sa urobili pigmentove skvrny na cele, zmiznu iba v zime aj to len ked nosim ciapky, akonahle zasvieti slniecko, je to tam zase. dokonca aj ked svieti napr. len cez okno, nemusim byt ani priamo na slnku, nepomaha nic, ziadne kremy, neda sa tomu zabranit ani opalovacimi kremami, jedine klobuk do konca zivota ☹

valentina10
24. júl 2012

no dufam, ze to zmizne po porode, lebo ja mam cele celo flakate:(

kacenkaharris
22. sep 2013

Trvalo mi roky, kym som prisla na to, ze tieto flaky su z nedostatku kyseliny listovej!

denkalienka
30. sep 2013

@kacenkaharris Ja ti to neberiem ale ja som ju brala cele tehu a vtedy mi nabehli a aj teraz skoro rok po porode ju beriem a flaky nezmizli- niekomu pomaha to niekomu hento..

loveislife
1. okt 2013

mne sa urobili skvrny na cele...slnku sa nevyhnem este na urcitu dobu,kedze som v Arizone,ale tak aspon ze mam ofinu 😉

saimonkaa
12. okt 2013

No ja sice skrvny ziadne nemam, ale za to mi tak vybledla tvar, vyzeram jak mrtva...Biela jak stena a pritom leto bolo nedavno a to som bola jak ciganka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre