Otváranie krčka v 24. týždni na 1,5 cm

3lenka13
3. júl 2022

Ahojte , chcela by som sa opýtať či sa niektorej predčasne otváral krcok maternice v 24 tt na 1.5 CM plus je v krčku nejaká tekutina žltá s hrudkami . Aktuálne už týždeň ležím v Nemocnici a zajtra mám vyšetrenie či je to lepšie plus mám aj malo železa v krvi . Snažím sa to nejak zastaviť to otváranie vykladam si nohy na čelo postele , podkladam vankúš pod zadok a sprchujem sa len v chladnej vode neviem čo mám ešte urobiť ? Prosím o radu o jedno bábo som už prišla a nechcem prísť o ďalšie ale Nemocničná tvrdá posteľ , horúčavy a hrozna strava mi vôbec nepomáhajú

3lenka13
autor
3. júl 2022

@3lenka13 ešte chcem dodať že , v noci správam na ľavom boku aspoň sa snazil pokým ma nebolí bok z postele neviem či aj to pomáha

barbora0308
3. júl 2022

@3lenka13 Ahoj, ja som bola v 22tt otvorena na 2 cm s prolapsom vaku, v nemocnici mi dva tyzdne tvrdili, ze potratim. Potiahli sme do 24tt a presunuli ma do nemocnice so specialnou neonatologiou, tam ma dali rovno na porodne, ze urcite do vecera porodim. Nic sa nedialo nasledujuce 2 dni, tak ma prelozili na gynekologiu...v nemocnici som lezala viac ako 3 mesiace. A to mi kazdy druhy tyzden uz hovorili, ze porodim. V 32tt som bola otvorena na 7 cm a stale sme boli 2v1 😊. Rodila som nakoniec teraz 8.6 v 36+5tt, ked nastupili silne kontrakcie. Maly bol v pohode i ked sa troska zo zaciatku zadychaval a mal silnejsiu zltacku, ale do 14 dni po porode sme boli zdravy doma 😊. Lekari nas povazovali za maly zazrak, uz som bola kamoska s celym porodnym a gynekologickym oddelenim 😅.
Ja som striktne dodrziavala kludovy rezim, s manzelom som sa videla za celu tu dobu iba parkrat na par minut, teoreticky ma ani tehotnu nevidel 😅 sprchovala som sa kazdy druhy den vlaznou vodou a panvu som mala podlozenu, samozrejme kludne spi aj na boku, hlavne aby si mala panvu vzdy vyssie ako hrud. No a teraz to najdolezitejsie, skus sa psychicky pozitivne naladit, ja viem je to brutalne tazske, pre mna to bolo najhorsie a najtazsie obdobie v mojom zivote. Ale ziadny potrat som si nepripustala, prihovarala som sa mu, obcas ked som bola sama na izbe, tak som mu spievala v brusku a podobne 😊. Takze drzim palce, hlavne pevne nervy a naozaj pozitivne myslenie, nic zle si nepripustaj a ak by sa aj malo narodit predcasne, dnesna medicina uz dokaze zazraky. Mne brutalne pomohla skupina na FB - Predcasniatka a rizikove babatka. Skusenosti mamiciek v tejto skupine mi davali kazdy den nadej, ze aj moj maly bude rovnakym bojovnikom a naozaj tak aj je 😊. Ak by si chcela kludne napis sukromnu spravu, ak by si mala este nejake otazky. Drzte sa 🤞❤️!

marilin51
3. júl 2022

@barbora0308 ja len, že krásny komentár, obdivujem ťa 😊 @3lenka13 neviem síce poradiť, ale prajem veľa síl a nech to dobre dopadne 🤗

3lenka13
autor
3. júl 2022

@marilin51 ďakujem bojujeme o toto bábo už neprídem hľadám a robím všetko čo povedia

seva22
4. júl 2022

Ahoj, ja som na tom podobne, a mozno ak teochu horsie ako ty… v 26tt krcok namerany len 1,7cm, o 4dni neskor uz len 7mm…plus mam aj pritomny funneling (otvaranie krcka zvnutra)…pises ze sa ti otvara krcok? Ci len skracuje? Lebo to su dve rozdielne veci…ja som lezala 23 dni v nemocnici, mala som uz aj kontrakcie, naliali do mna hektolitre magnezia,napichali kortikoidmi ale neporodila som…teraz som uz 31tt a som uz par dni doma,nalez sa mi nezhorsoval…uvidime ako dlho potiahnem este🙂 aj tebe drzim velmi palce a poradim ti len jednu vec (to mi povedala doktorka v nemocnici): “vsetko zalezi od toho,ako si to nastavis v hlave!” Nesmies sa opustat,prepadat beznadeji,musis verit,ze to dobre dopadne! Budem na teba mysliet!

seva22
4. júl 2022

@barbora0308 silny pribeh! Dakujem za zdielanie,povzbudil ma!

barbora0308
5. júl 2022

@seva22 Drzte sa! 🤞 Uvidis, este budes aj prenasat 😁

seva22
5. júl 2022

@barbora0308 kiez by:D

3lenka13
autor
6. júl 2022

@seva22 mňa idú zajtra šiť , bojím sa ako dlho ešte budem v nemocnici lebo to tu nezvladam už 🥺

3lenka13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3lenka13
autor
8. júl 2022

Včera ma šili asi hodinu som bola na sále ale samotný výkon trval asi 15 min . Zobudila som sa na izbe s katetrom na moč ale večer mi ho vybrali a už som si sama chodila na wc , už mám o strach a bolesť menej v pondelok ak bude všetko dobré by ma mali po 2 týždňoch konečne pustiť a dnes sa už cítim lepšie dúfam , že to a bábom dotiahneme až do úspešného konca a už 3x tu budeme ležať len kôli pôrodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre