Opuchnuté nohy v 21 týždni

zankalh
5. júl 2022

Ahojte.Mozete mi poradit co na opuch?Mala som aj opuchnute aj prsty na rukach,ale len mierne.Trapia ma nohy.Tie su v oblasti clenkov hodne napuchnute.Skusam sprchu studenu/teplu.
Nohy vykladam,obklad si davam s octovou vodou.Najviac ma znepokojuje to,ze mi neodpuchaju ani cez noc.Mam kompresne podkolienky,ale neviem,ci si ich mam dat,ked tie nohy mam stale opuchnute…Trva to 3 dni.
Co mam robit?Tlak mam v poriadku.

deti95060810
5. júl 2022

mala som pri prvých dvoch tehu...
lekárka mi odporučila diétu - absolútne nesoliť.
aj chlieb som si piekla úplne bez soli... žiadne syry, údeniny, .... po 3 dňoch mi nohy krásne odpuchli a viac neopuchli... Pri ďalších tehu som to už tento problém nemala.

aliaray1
5. júl 2022

@deti95060810 ahoj, odporucam asap navstevu gyndy, lebo to moze byt z horucav a aby vylucili preeklampsiu. Ja som takto radsej volala, na druhy den rano mi vzali krv, na stastie som ju nemala a stacilo magnezko.

zankalh
autor
5. júl 2022

@deti95060810 dakujem,skusim teda ☺️

zankalh
autor
5. júl 2022

@aliaray1 rano pojdem k dr pre istotu 🙂

kiki68
5. júl 2022

@zankalh pekne na vysetrenie, ci nejde o preeklampsiu. Mne lekar zbadal raz prsty na ruke a rychle priberanie a uz riesil prave tuto moznost. Nastastie sa to podchytilo vcas, mne to robil vysoky tlak v tehu

zankalh
autor
5. júl 2022

@kiki68 rano idem.Dakujem

amelie22
6. júl 2022

@zankalh tiež som počula, že nesoliť a pravidelný pohyb. Plávanie, bicykel, prechádzka... podporuje to krvný obeh.

katie253
6. júl 2022

@zankalh dúfam, že si bola u dr a, že je všetko v poriadku ❤️

zankalh
autor
6. júl 2022

@katie253 bola som rano.Bol s tym problem,nakolko zijem v zahranici.”Moj gynekolog” ku ktoremu som chodila je na dovolenke,druhy nepracoval,interna nepracovala,v labaku som nepochodila,obvodna uz nezije a nevedela som kde patrim,ked som zistila,tak mi sestricka povedala,ze dr nerobi,tak ma poslala inde 😅😅
Vzali krv a poslali na ultrazvuk zíl.Vysledky z krvy budu zajtra,v moci zistili zvysene bielkoviny a vylucili zapal žíl a trombozu.
Tak snad to bude len tym teplom,solou atd.
Zajtra napisem znovu 🌷

kiki68
6. júl 2022

@zankalh no zvysene bielkoviny v moci indikuju prave gestozu v tehu, uvidis co z toho bude. Neviem kde si, v akej krajine. V Rakusku je zadarmo poradenstvo pre Gestose Frauen Österreich. Su velmi fajn a pomozu vela veci objasnit

katie253
7. júl 2022

@zankalh áno, opuch nôh, zvýšené bielkoviny v moči a zvýšený, resp. Vysoký tlak sú indikácie na preeklampsiu. Stačí aj kombinácia dvoch z týchto príznakov. Dúfam, že budete v poriadku

zankalh
autor
7. júl 2022

@katie253 nepotvrdili mi preeklapsiu.
Chyba mi horcik,vapnik,mam znizeny pocet krviniek.Rano mam prist na krv znovu a urobia dalsie testy.

zankalh
autor
7. júl 2022

@kiki68 ja som v Norsku

sabisi
16. júl 2022

@zankalh Ja mám tiež problém s krcovymi žilami a s opuchom nôh. Veľmi mi však pomáhajú kompresné pančuchy dlhé až na stehná a proti kŕčom mi pomáha magnézium, konkrétne Magnerot 1x večer. Kompresné pančuchy si na nič dávam dole. Nesmieš tiež veľa stať na jednom mieste. Nohy veľa vykladať a dávať studený obklad.

sabisi
16. júl 2022

@sabisi na noc si pančuchy dávam dole. Bol tam preklep☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre