Opaľovanie počas tehotenstva

nikusssik
29. jún 2021

Ahojte, som v 17tt a chcem sa opytat, ako riesite vy pobyt pri bazene a pod.? Kupem sa len v domacom bazene ale co opalovanie? Je ok na pol hodku vystavit na slniecko aj brusko? Samozrejme s vyssim faktorom? Neopalujem sa dlhsie ako hodinku celkovo, ale akekolvek slnko skodi dietatu a brusko mam vzdy zakryvat?

hettinka
29. jún 2021

Z opaľovania môžeš mat pigmentove škvrny. Ja som radšej bola v tieni, aj pri mori na dovolenke som bola len v tieni.

h2
29. jún 2021

@nikusssik Neviem o tom, že by slnko škodilo dieťaťu v brušku. Skôr sa tehotným neodporúča opaľovanie kvôli zvýšenej tvorbe pigmentových škvŕn.

petamich
29. jún 2021

ja som vyliezla 2x na slnko a mam pigmentove skvrny po celej tvari - takze u mna sa potvrdila hypoteza, ze v tehotenstve je zena na ne nachylnejsia 🙂
to jedine ma odradilo od akehokolvek dalsieho slnenia sa, takze ja len pod slnecnikom ale kazda sme ina aj mame inu pokozku

a brusko som si prikryvala aj pri tych dvoch pokusoch

vierocka888
29. jún 2021

Ja sa snažím chodit so starším von az po 17h alebo zrána a aj tak mi vytiahlo straaasne pehy na tvári. Raz som bola v bazéne s nim a spieklo ma jak slaninku 🤦‍♀️🤣 ale teda nikdy v živote som nebola tak hnedá ako teraz. Takže sa len modlím az sa mi nespravia fľaky, bo by som bola jak dalmatin... ale aj brucho som mala opalene a pohoda

kkovacovak
29. jún 2021

@nikusssik ja by som to úplne neriskovala práve kvôli pigmentovým škvrnám. Mne osobne sa zatiaľ nespravili (19tt) ale čo pozorujem je extrémne citlivá pokožka na slnko. Mám miernu alegiu takže sa poctivo natieram a vtedy som vždy ok. V sobotu bolo pod mrakom, bola som skoro stále pod dáždnikom a vyhodila sa mi hrozna alergia a 1x v živote som sa spálila. Takže nikdy nevieš ako koža zareaguje.

gabika128
29. jún 2021

@nikusssik akurát sme sa vrátili z chorvátska, bruško som si vždy natrela vyšším faktorom, aj celkovo som si dávala pozor všade, aby som sa nespálila hocikde na tele. Na tvár vždy 50 faktor a zároveň klobúčik, keďže mam skúsenosť s pigmentovymi škvrnami. Ja som však neležala na lehátku a neopalovala som sa, behala som za starším synom. Vlastne mi ani nie je príjemné ležať dlhšie s bruchom na lehátku, hneď ma kríže bolia. 😅 Inak som všade pekne opálená, žiadne škvrny zatiaľ 👍

mmbudiakova
29. jún 2021

Ahoj @nikusssik . Tak v tehotenstve je väčšia pravdepodobnosť vzniku pigmentových škvŕn, takže opatrne. A bábätko v brušku nemá možnosť si regulovať teplotu. V prvom rade, treba sledovať signály tela a bábätka. Ja sa opalujem tiež s mierou, dokonca sme boli minulý týžden v Chorvátsku a to som v 3 trimestri. Len sa treba dobre natrieť, hlavne brucho a ochladzovať a vyhýbať sa slnku medzi 11tou a 15tou.

miirka123
29. jún 2021

@nikusssik ja som sa v 17tt opaľovala s 30 faktorom ale to bolo vonku ešte tak do 30 stupňov. už vtedy mi bolo dosť teplo v týchto horúčavách si neviem predstaviť ležať na slnku 😅 určite by som si okrem pigmentových škvŕn dávala pozor aj na prehriatie bruska predsa len sa tam nachádza maličké krehké stvorenie 😍

luluska1234
29. jún 2021

@nikusssik ja som v 12tt a kupem a opalujem sa v domácom bazéne, opalujem sa s 50 faktorom klobúk na hlave max 20min.🙂 žiadne skvrny nemám, bábätko rastie tak ako ma.

vikuus
30. jún 2021

@petamich
Zmyznu tie pygmentove škvrny?

petamich
30. jún 2021

@vikuus no to netusim 🙂 zatial nezmizli

pallovas
30. jún 2021

S opalovanim to netreba preháňať jednak kvôli pigmentovym skvrnám....ja už mám celé ramena bielo hnedé.....a bruško by sa nemalo opaľovať, lebo sa môže prehrievať plodová voda a bábätko v nej...alebo to teplo pôsobiace na bruško môže vyvolať aj predčasný pôrod...tak mi vravel môj lekár

miirka123
30. jún 2021

@pallovas to prehriatie bruska má logiku keďže by sa tehotné nemali kúpať ani nad 38 stupňovej vode ale myslím si že opaľovanie by asi každý lekár povedal že radšej nie v takých veľkých teplách

hanka555
1. júl 2021

@nikusssik ahoj, ja sa opalujem uplne normalne ako predtym (16tt) iba ze nelezim uz na brusku (druhorodicka a brusko uz mam dost vyskocene)..som uz cokoladka a ziadne skvrny nemam ...kupem sa doma v bazene, planujeme ist aj k moru
Aj pri prvom som sa normalne opalovala

ivka263b
3. júl 2021

Aj ja sa opaľujem už celý mesiac, brucho mám zakryté vlhkým uterákom, ktorý si vždy ochladím vo vode. Som v 21 týždni. Všetko je v poriadku. Škvrny nemám a celkovo som tmavšej pokožky. Každý rok som celá tmavá ako čokoládka, ale tento s bielym bruškom.

dadis
17. aug 2021

@nikusssik Ja som sa zamerne neopalovala, na plavkach som nosila tricko, alebo som nosila cele plavky...rodila som obe deti v lete a doteraz si pamatam o 5 odienov tmavsie brucho po porode 🙈...ked "splaslo" a koza sa stiahla, tak ta hneda farba koze akoby sa zkoncentrovala...vyzeralo to dost divne 🙈🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre