Od začiatku tehotenstva nejem mäso

kristin3558
13. feb 2022

Ahojte mam na vas otazku.. som 16tt od zaciatku tehotenstva sa mi postupne vytracala chut na maso… teraz uz nezjem ani sunku… nemam problem so salamou ani s vyvarom z masa… ale maso je uplne jedno ake ci hovadzie,kuracie alebo bravcove nic …(ryby nejem od malicka) nemozem ho ani citit zjem tak maximalne 3 kocky z masa a dalej uz nemozem lebo ma napina… mala ste to niektora tiez takto? Ako ste nahradzali maso? Viem ze sa da nahradit bielkovina strukovinou ale zase kazdy den nezvladam jest nejaku strukovinu…

malinoismum
13. feb 2022

@kristin3558
jedz to, na čo máš chuť… Telo - babatko si vypýta🙂
Mne pri prvej dcére mäso smrdelo, okrem ryb ani šunku som nejedla. Ale cestoviny na TONY!- aj suché 🤦🏻‍♀️

hederamonstera
13. feb 2022

@kristin3558 tak bielkoviny mozes nahradit aj vajickami, rybami, tvarohom a pod. Ale urcite si daj na tom zalezat. Babatko pre svoj rast potrebuje bielkoviny. 😊
Mne tak tiez prestalo chutit maso, ale zasa ja by som strukoviny mohla jest denne a stale.

nevenka
13. feb 2022

@kristin3558 ak zjes vyvar z masa, tak sa netrap, to by malo byt v pohode. Hlavne ide aj o to zelezo, vela tehotnych je anemickych, ja som s tym problem nemala ani pri jednom.
Este ak by si zvladla rybi olej, ked ryby nejes alebo doplnat z doplnkov omega-3 mastne kyseliny. Ja som nemohla ten rybi olej ani citit. Rybu som mala sem tam. A deti su ok.

kristin3558
autor
13. feb 2022

@malinoismum a presne na to sa pytam ja uz neviem co mam zjest… otravuje ma to ze som neustale hladna nemam na nic chut kazdy den musim minimalne 2 hodiny rozmyslat co budem cez den jest, co dokazem zjest 🥺🥺 a uz neviem fakt co mam dalej jest …

malinoismum
13. feb 2022

@kristin3558 Tak okrem masa je možnosti X 🙂
Hlavne želám zdravé babatinko a uzivaj si tehotenstvo, mne sa každú chvíľku skončí toto čarovne obdobie 😕🙄

malinoismum
13. feb 2022

Na niečo prídeš neboj… uvidis 💙

kristin3558
autor
13. feb 2022

@hederamonstera vajicka nemozem ani citit a ryby nejem od malicka..dam si sosovicu napriklad mam rada ale kazdy den nejake strukoviny nezvladam skusala som neda sa… pijem mlieko, jem syry jogurty aj tvaroh skor som sa pytala na hlavne jedlo.. zas neda sa cely den jest tvaroh to ma nezasyti…

kristin3558
autor
13. feb 2022

@nevenka beriem vitaminy od zaciatku femibion teraz mam femibion 2 tam sa beru dve tabletky denne a jedna tusim obsahuje rybi olej

hederamonstera
13. feb 2022

@kristin3558 tak ine bielkoviny uz na vyber nemas🤷🏻‍♀️

kristin3558
autor
13. feb 2022

@malinoismum jaj rada chcem si uzivat je to naozaj carovne obdobie ale mam silne bolesti krizov od 10tt nevedela som ani chodit teraz to je chvalabohu lepsie len s tym jedlom mam velky problem nezjem len tak hocico 🥺 dakujem aj tebe zelam zdrave babatko a krasny porod 😊🥰

mima172
13. feb 2022

@kristin3558 Ahoj 🙂 Ja som vegetariánka 10 rokov, dcérka má 1r9m, čiže som nejedla mäso ani v tehotenstve a všetko bolo a je v poriadku 🙂 Ak si chceš byť istá, že máš všetko potrebné pre bábo, tak môžeš siahnuť po vitamínoch pre tehotné.

amelie2017
13. feb 2022

Vobec sa neboj. Su zeny, co prezili mesiace len "na vzduchu", lebo zvracali aj z myslienky na jedlo. Su zeny, co zniesli 3 potraviny a deticky su zdrave. Ak nemas problem jest ine veci, snaz sa ich nahradit, ale nenut sa. Telo vie, co robi.

kristin3558
autor
13. feb 2022

@mima172 to je super ale somnou je to velmi tazke ja nesom velky jedlik a ani gurman… zo zeleniny zjem paradajku, malokedy salatovu uhorku … ja veeeeelmi vela veci nejem lebo mi to nechuti a nedokazem sa to prinutit jest … ja uz som davnejsie pred tehotenstvom rozmyslala ze prestanem jest maso lenze ako netehotna som nemala problem si ho obcas dat teraz nedokazem ani priatelovi to maso uvarit je mi zle z tych vyparov… ja skor hladam inspiracie co jest a co nejest lenze mne sa tazko bude radit ked ja xy veci nejem 😳🥺 ja pevne verim ze babatko je v poriadku v 14 tt mi brali krv a vsetko je v poriadku … vitaminy samozrejme beriem uz len kvoli tomu ze v tej strave niesom 100%tna

kristin3558
autor
13. feb 2022

Dakujem vam vsetkym za odpovede a taku milu malu podporu ze vsetko je urcite a aj bude v poriadku idem si asi dat nejake cestoviny 🤷🏼‍♀️

mamina0078
13. feb 2022

Ja nikdy som nejedla veľa mäsa ale v tehotenstve ani ho do úst nemôžem dať lebo hneď ma napne raz za čas si urobím rybu - jediný druh, ktorý môžem a včera v 16tt som dostala prvý krát chuť na salámu 😂 ale varené ani za nič nemôžem. Nahrádzam ho pestrou stravou 🤷‍♀️

lululucy
13. feb 2022

Ja nejem maso od mala. Ked som otehotnela,tak som sa pytala gynekologa,ze co teraz ked nejem maso. Povedal,ze ked mam dobre vysledky krvi, tak je vsetko ok

mima172
13. feb 2022

@kristin3558 Neboj, všetko je a bude v poriadku ✊ Rada poradím s bezmasitymi jedlami, keby nevies co variť, tak kľudne píš 🙂
Ja som napr do 5m tehotenstva veľmi zvracala, schudla som za prvých 5m 8kg, veľmi som sa bála o malú, no hoci sa vypýtala na svet troška skor, tak všetko bolo v poriadku. Hlavne pozitívne myslenie a snaž sa jesť aj listovú zeleninu, červenú šošovicu, olivy, orechy, rôzne semienka.

mogaa
13. feb 2022

@kristin3558 bielkoviny nahradíš ľahko - či už strukoviny, orechy, vajcia, mliečne výrobky.....

nika0204
13. feb 2022

@kristin3558 ahoj ja mam uplne presne toto iste co ty…ja som 12tt…od zaciatku mam nevolnosti a nechuti mi absolutne maso..tiez som sa zamyslala co budem jest…prezivam na cestovinach a sladkych jedlach(ktore kvoli opakujucej mykoze nie su uplne vhodne pre mna)..ja ryby tiez nemusim jedine lososa a pstruh tak toto jedine zjem..dufam ze sa to upravi😂vajicka mi raz chutia raz nie..predpokladam ze podla preferencii to bude dievca😂vysledky som mala tiez dobre tak zvidime casom

riamia91
13. feb 2022

Ani pri prvej, ani teraz pocas tehotenstva nemozem jest maso. Jedine, ktore zjem je mlete, napr. v sekanej, asi preto, ze tam je aj vajicko, korenie a tak 🤷‍♀️. Salamy, sunky ako ktore. Proste mi to smrdi, nejde dole krkom, jedine vyvar ako i ty. Nejako extra to nedoplnam, beriem vitaminy LadeeVita uz 2.tehotenstvo a krvne vysledky vzdy boli ok.

lenuska9999
13. feb 2022

@kristin3558 ja to mam tiež takto, som už v 18tt a od začiatku tehu nemôžem mäso ani cítiť. Keď vari môj muž neico s mäsom ja musím odísť z kuchyne. Nezjem ani vyvar nič. Skúšala som na silu, no nejde to, vtedy som sa povracala... vajcia mi tiež smrdia, z mliečnych výrobkov je mi zle ... takže tak.. snažím sa aspoň sojove platky , alebo kocky. Aj keď mi tiež smrdia , ale aspoň idú dole krkom. Zajtra idem vyskúšať ryžu s tofu na čínsky spôsob, uvidíme co z toho bude... už snívam o klobase, plnenej paprike, trhanom mäse.. utesujem sa , že keď porodim konečne si dám mäso

nika0204
13. feb 2022

@lenuska9999 vidim zienky ze sme viacere myslela som si ze to len ja😂tak musime vydrzat, telo asi vie co potrebuje a co nie

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
13. feb 2022

@kristin3558 moja dcera neje mäso, zje vyvar. Dr povedal, ze to je v poriadku. Lubi jesť vela strukovin...

cimage
13. feb 2022

Ja som 10r vegetarianka a mam 3,5r dceru a teraz som v 38tt, takze pohoda. Pri oboch mi chybalo zelezo, tak to beriem. Inak ked si budes davat vitaminy pre tehotne,tak nic tym nepokazis.
Nechapem tvrdeniu, ze sa clovek bez masa nenaje, to je asi len v hlave. To by som 10r hladovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre