NT hraničná hodnota

gabula34
10. nov 2021

Ahojte kočky bola som na ultrazvuku v 12 týždni doktor meral NT a nameral 3 mm som 12+0 a CRL tiež je 12+6 vzhľadom k môjmu veku je väčšia pravdepodobnosť dawnov syndróm veľmi som sa vystrašila tak som si dala urobiť trisomy test základný o týždeň sú výsledky máte stým skúsenosť Hraničná hodnota NT a boli všetko v poriadku ? Ďakujem

anjelicek26
10. nov 2021

Tak ale babo je celkovo vacsie, zodpoveda koncu 13.tyzdna. Tak je jasne, ze tu siju bude mat vacsiu, ako keby meras v 11.tyzdni... skus byt kludna a pockaj na vysledky testov.

heln
10. nov 2021

@gabula34 ahoj, 3mm este nic neznamena, pokial neboli aj ine znaky pritomne. pohladaj si tu diskusie, mnoho zien pisalo, ze mali este vacsie nt a dieta bolo v poriadku.

kiki68
10. nov 2021

Bol to certifikovany usg na toto meranie? Lebo mimo par gyn to nemaju co robit. Totiz to nemusia zmerat presne skrz zle nakalibrovany stroj. A 3mm v 12+6 je ok celkom, lebo to uz je hranica toho kedy sa to relevantne meria

gabula34
autor
10. nov 2021

Som po umelom KET vkladané 5 dňová blastocysta vklad bol 17 deň cyklu po Tom všetkom čo sme absolvovali je to ťažké pred 12 týždňom dva ultrazvuky vždy sedelo embrio z týždňami ďakujem krásne kočky za odpovede či má NATO licenciu neviem bohužiaľ 🍀🍀

danielaaa212
10. nov 2021

@gabula34 pozri si prosim do tehotenskej knizky, ci je pritomna nosova kosticka. To je dost dolezite. Ak je, tak verim,ze o tyzden bude vsetko v poriadku. Ta je dost dolezitym znakom popri NT hodnote.

gabula34
autor
10. nov 2021

@danielaaa212 vôbec netuším kde sa to píše 🍀

danielaaa212
10. nov 2021

@gabula34 NB je nosova kosticka, je tam + cize je pritomna. Tak to zvycajne je dobre znamenie. Pri downovom syndrome ,zvacsa chyba nosova kosticka. Drzim palce 🙏🙏❤

gabula34
autor
10. nov 2021

@danielaaa212 ďakujem ti z celého srdiečka 💞🍀🍀 naozaj si zlatá tak budem čakať do budúceho týždňa na výsledky ďakujem ešte raz 🍀🍀🌼🌼

kiki68
11. nov 2021

@gabula34 Lebo tie certifikovane stroje maju v BA mozno 4 pracoviska a asi 10 pracovisk vo Viedni. Moj lekar mi to odmietol skrz Tu certifikaciu vo Viedni zmerat, ze to musia na Fetomed s ich vybavenim. Tam staci maly tuk a u mas iny vysledok. My sme mali NT v 13tt ( isla som velmi knap na ten Oscar kombi test) uz 2,8. Inak bolo vsetko ok, nosova kosticka pritomna a nifty to bolo tyzden vopred vlastne vylucene to podozrenie. Lekar hovoril, ze cim vyssi tyzden , tym je uz ten vysledok posunuty smerom k hornej hranici a nemusi to byt exaktne ako symptom niecoho. Preto hladaju aj ine znaky ( pupocnik, tvar hlavy, srdiecko, ruky atd). Maly je zdravy ako buk, takze klidek 😉

gabula34
autor
11. nov 2021

@kiki68 ďakujem krásne no sú to riadne stresi 🍀🍀🍀🍀

kiki68
11. nov 2021

@gabula34 neboj to bude ok, kamoska mala edwards u dietatka a tam bolo ovela viac znakov a NT bolo paradoxne ukazkove v norme. Zase napr Ty aj ja mame to NT trosku hranicne, ale zjavne nebolo ani u Teba na usg nic k tomu z tych dalsich signalov, ze nieco neni ok. Ale chapem Ta, ja som si tiez do vsetkych vysledkov to tehu moc neuzila. Ale potom som od radosti kupila podbradnik za 20eur 😂 ked svokra videla tu bielu handru s usami, tak sa len smiala. Ze ake zatemnenie mysle ma to draplo. Tak ked to bude vsetko dobre, odporucam kupit nejaku podobne drahu blbost 😂🙈

any_soj
11. nov 2021

@gabula34 ahoj. Strašne ma mrzí ten humbuk okolo Downovho syndromu. Skoro každý deň jedna taká téma. Nechápem, prečo práve z neho sú mamy také vydesené. Úplne zbytočný stres. Ako odporúča aj táto mamička dieťaťa s DS - nečítaj všeobecné veci, čítaj skutočné príbehy. DS nie je tragédia, bez ohľadu na kostičky a ich hodnoty ti prajem pekne tehotenstvo s tvojím dieťaťom. https://m.facebook.com/downovsyndrom.sk/photos/...

gabula34
autor
16. nov 2021

Ahojte kočky tak v éra mi prišli výsledky 4 pracovné dni všetko je negatívne 🍀🍀🍀 a čakáme chlapčeka 💕💕💕 ďakujem vám za podporu 😘😘😘

danielaaa212
16. nov 2021

@gabula34 dnes dalsia velmi krasna sprava na rano ❤. Kamoska mi oznamila po prvom potrate,ze pre tuto chvilu v dalsom tehotenstve... v 12tom tyzdni vsetko ok... a par minut na to ty ♥️. Drzim silno palce, uzivajte uz len pokojne a radostne chvile. 🙋‍♀️❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre