Nižšie položená placenta

24. jún 2022

zeny ktore ste podla gynekologicky mali nizsie placentu okolo 22tt, vytiahla sa do konca porodu hore? v prvom tehotenstve som taketo nieco nemala tak ma to prekvapilo inak je vsetko v najlepsom poriadku😊

kiki68
24. jún 2022

Ja som mala a do 26tt bola praevia marginalis. Nizko ostala, len sa malo povytiahla a neprekryla krcok. Takze to mas v pohode. Len nedvihaj tazke veci

optame
24. jún 2022

Tiez som mala nizko pokozenu placentu. V 36tt sa mi vytiahla hore. Nic tazke som nedvihala, davala som pozor a mala som taky lahsi setriaci rezim

marienna
24. jún 2022

Aj ja mam nizko. A brani mi v pôrodnej ceste. Dufam,ze sa mi vytiahne 🙏
Som 21 tt.

zuzu1111
30. jún 2022

@kiki68
@marienna
@optame baby a máte alebo mali ste aj nejaké špinenie alebo krvácanie z nižšie položenej placenty? Ja som prvýkrát špinila niekedy okolo 16tt,bola som u gynekologičky, tak že všetko oki, žiadne odlucovanie placenty,ani hematóm, bábo v poriadku, nič, že to môže byť z toho, že mám nízko položenú placentu. Vtedy mi to zistila. Bolo to také bledohnedé špinenie a trvalo 2dni. Teraz v 21tt sa to zopakovalo, ale tmavohnedé špinenie, bola nedeľa, šla som na pôrod.odd.do nemocnice na pohotovosť, tam ma skontrolovali a že vidia zvnútra aj malé množstvo červenej krvi, ale ináč ostatné zas v poriadku. Na noc som nechcela ostať, že ráno prídem na kontrolu a uvidí sa, čo so mnou. Ráno všetko v poriadku, žiadny ani náznak spinenia, tak som šla domov. Uzatvorili to tak, že mi mohla nejaká cievka prasknúť ASI. Som na PN, tri dni úplne v poriadku a dnes zas začalo špinenie. Ešte som ani nevolala dr., nikde nebola,ale začínam byť z toho na prášky, čo sa deje, či počkať do zajtra, že zas bude všetko oki, či to riešiť. No neviem.
Ešte dodám, že mi vraveli, že placenta nezasahuje do krčka, ani ho neprekryva, že to je dobre, to je ten lepší stav a že sa môže ešte vytiahnuť.

optame
30. jún 2022

@zuzu1111 ja som nemala ziadne spinenie ani bolesti. Dr.to zistil na sone asi v 16tt. Ani ziadne lieky som nebrala. Iba ten setriaci rezim som mala-ale priznam sa,ze som si sadla az ked mi brusko stvrdlo a nevladala som 🙈 mne stale hrozil cisarsky...

marienna
30. jún 2022

@zuzu1111 no ja som krvacala a lezala som kvoli tomu 5 dni v nemocnici. Rano som sa zobudila s krvavym pyzamom,neprajem nikomu. A teraz som zas spinila. Ale to uz mi dal len tabletky,lezat som nemusela. Placenta mi stale brani v porodnej ceste. Som 22 tt.

zuzu1111
30. jún 2022

@marienna viem si predstaviť ten stres, že krvavé pyžamo 😞 , ja už pri spineni stresujem.....a aké tabletky ti dal? Aj si bola na vyšetrenie pri spineni? Či ste si to len vykonzultovali? Už ťa nechceli dať do nemocnice? Vtedy pri krvácaní čo zistili, že čo bola príčina? ....Prepáč toľko otázok....aj ja som 22tt 😉

marienna
30. jún 2022

@zuzu1111 no ked ma hospitalizovali,tak som mala jasno červenú krv a potom aj take hrudky a nasli mi hematom. A teraz,ked som spinila,tak ma vyšetrili a dali mi len tabletky (ascorutin). Len sa pýtaj 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre