Nerozprávam sa s dieťaťom v brušku

26. aug 2021

Ahojte som v 20tt, neviem co čakám, všade čítam ze sa mam rozprávať s bábätkom v brušku aby si zvyklo na môj hlas, len keď mne to príde divne, bruško si hladkám aj cítim ako kope len sa neprihovaram, som divná?ma to takto ešte niekto? 😶

zuzka1_zuzka1
26. aug 2021

Nie si divná, bábo tvoj hlas počuje nonstop, vždy keď rozprávaš 😉 tiež som to nerobila, ono to len krajšie znie, keď to niekto povie 😉

stanulienkat
26. aug 2021

🙄🤦‍♀️ako mozez s tym zit?

lucka_ke
26. aug 2021

počuje tvoj tlkot srdca aj tvoj hlas keď sa s niekým rozprávaš, to úplne stačí

jankaju
26. aug 2021

vôbec nie si divná, ja som sa tiež nikdy cielene neprihovárala

jana_eyre_2
26. aug 2021

Nikdy som sa neprihovarala.detom v bruchu a našťastie to nerobieval ani môj muž.. asi by som si poklepala po cele ak by ho.to napadlo.. moje deti nás normálne poznajú, staráme sa o nich 😅

evaachesa
26. aug 2021

Pár krát som to skúsila, ale bolo mi to divné🙄😀, tak som malému povedala že sa porozprávame až keď bude vonku 😅

mariejenka
26. aug 2021

Tak vôbec nesi divna, ani ja som nevravela priamo,ze ahoj, čo si das ,a tak...ked koplo tak som len ,ze ano ano, mamka ľúbi, ...😘
Poznam ale aj taku,co baterkou svietila na brucho neviem prečo,ale po mojej otázke, či učila morseovku,sa na mna zdula😏😏

kamajka
26. aug 2021

Tiez som sa nerozpravala s bruchom 😁. Ale zaujimalo by ma tie co sa rozpravali maju doma ukecane deti alebo skor tichsie..lebo ja mam vichor...asi to chce dohnat s rozpravanim uz 11 rokov 😄

nika23t
26. aug 2021

Ani ja sa nerozprávam. V prvom rade od rána rozprávam s dcérami, ktorym sa ústa nezatvoria celý deň. Takže môj hlas pozná urcite. A bruško hladkam pri každej príležitosti. Verím, že cíti, že je milované ❤️

alison11
26. aug 2021

@kamajka Jasom sa mojim prihovárala ale len keď som bola sama doma :D. A tak som vyberala aj meno mala som vždy po 2-3 mená a dohodla som sa snimi,že keď kopne pri jednom zmien tosa mu páči a tak dostali svoje mená alebo keď som ešte pohlavie nevedela tak som sa im prosila aby sa otočili tak na vyšetrení keď bude na nich doktor tlačiť aby bolo vidieť ich pohlavie,nuž starší syn už vtedy bol tvrdohlavec a neukázal sa až odosť pozdejšie v 7 mesiaci :D zato mladší sa pekne ukázal 🙂.Keď staršiemu sa čkalo v bruchu som sa mu prihovárala a hladila,aby sa ukludnil že to sa mu len čká že to prejde,hrozne ma kopal bol nekľudný kým som sa mu neprihovorila.Zato je to aj fajn,aby cítili,že nie sú samé a sú ľúbené.

alison11
26. aug 2021

@kamajka A čo sa týka kecania,tak mladšiemu sa ústa sotva zavrú čo si vždyniečo vyžaduje.Starší ten zas okolo majstrovania,stále niečo opravuje vyrába,ale to skôr vekom ako dozrieva mozog. Majú už 10 a 7rokov.

zuvelyn
26. aug 2021

Mne zase príde divné prihovárať sa dieťaťu v bruchu 🤷🏼‍♀️ nerobila som to ani pri jednom, ani brucho som si nehladkala.

nairia
26. aug 2021

ani ja sa nerozpravam 😉 nemam potrebu, ved ma pocuje aj tak, ale manzel ano 🤣 ten si na tom fici z casu nacas vecer pri telke, v posteli alebo rano

ingrida1127
26. aug 2021

Rozprávam sa s ním v podvedomí väčšinou sú to len pocity ako ho veľmi milujem a že sa na neho teším 😊

klejkaez
26. aug 2021

Nie nerozprávam 😄😄😄 tiež mi to pride komické a úprimne. Ktora si pamätá čo vam mami rozprávali ked ste plavali v brusku😄.
Tie deti ak to počujú, tak počujú vsetko dianie okolo. Hlasy, hluk, či u nas štekot psika, keď zašteka a oprie sa mi o bruško. A obe strany sa skludnia 😄🐾.
Dokonca i na hudbu reaguje same i v aute. Netreba žiadne rozhovory, až po porode.
Takže, netreba to prehanat a ťuťkať od maternice 🥴

kiki68
26. aug 2021

Nikdy som sa s bruskom nerozpravala , prislo mi to uplne divne. Ako s dietatom narodenym som sa hned rozpravala a komentovala mu dianie atd. Ale co v bruchu? Ako pustit hudbu ok, ale neviem co by som mu hovorila.

salome123
26. aug 2021

mna by zaujimalo, ze ako by babo v bruchu rozoznalo ci sa rozpravam s nim alebo s predavackou v Tescu 🙂

nafka0483
26. aug 2021

Ja sa "rozpravam" ale len v duchu, myslienkami 🙂

michaela789
26. aug 2021

Neprihovarala som sa prvému, ani druhému sa neprihovaram. Veď ma počuje nonstop. len sem-tam keď dostanem šupu do rebier alebo do mechúra tak sa prihovorím že "čo to tam ty len stváraš" alebo niečo podobné ale inak vôbec.
A nemyslím si, že je na tom niečo čudné. Každá nech robí ako jej je prirodzené 🤷‍♀️

michaela789
26. aug 2021

@mariejenka kamoška si svietila na brucho, lebo mala lenivé dietko tak na pocit ubezpečenia že je v poriadku ho tak nútila k pohybom 😅

laila18
26. aug 2021

Je to v poriadku, nahlas som sa nerozprávala ani pri prvom, vždy skorej tak v mysli, pred spaním resp. keď som mala kľud. Teraz počuje aj krik (po staršom 😂 ) a mám ešte menej času, kľudu sa s ním bohužiaľ vôbec baviť v tej mysli. Ale snažím sa vždy večer nez zaspím (čo je dosť rýchlo) 😂

victoriab
26. aug 2021

Ani ja som to nerobila

dzejsik
26. aug 2021

ja som svojmu vacsinou maximalne povedala “ty už sa tam nevrť toľko” 😃

mariejenka
26. aug 2021

@michaela789 fíha, tak metódy su rôzne, ta moja, mi to nechcela povedať prečo, vie ze neverim na povery, ale toro mi príde v pohode. Moj druhy syn,bol tiez menej pohyblivy, stačilo ale ze som zjedla niečo sladké a uz bol tanec😁👍

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela789
26. aug 2021

@mariejenka jej to vraj poradila sama gynekologička 🤷‍♀️ že keď sa presvetli koža aj maternica, tak bábo sa inštinktívne snaží ukryť pred svetlom a teda sa začne hýbať. No niečo na tom môže byť, neviem, mňa sa deti v zásade snažia rozkopať zvnútra na fašírku takže som nikdy takéto špeciálne postupy nepotrebovala 😅

michaela789
26. aug 2021

@mariejenka ale tvoj spôsob mi dáva väčší zmysel, popravde 😁

mariejenka
26. aug 2021

@michaela789 ja chápem mamicky,ze urobia aj nemôžne,aby bolo dobre,...a veru,kopance do mechúra,vedia byt krásny okamih tehotenstva 😂

michaela789
26. aug 2021

@mariejenka hlavne niekde na verejnosti, kedy už môžeš len márne dumať: "Cvrkla som si? Necvrkla som si?" 🤔🤣🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre