Narástli vám počas tehotenstva prsia?

sonickav
5. sep 2012

Ahojte. Narastli Vám počas tehotenstva prsia? Ak áno, kedy ste to spozorovali? Ja som v 27tyzdni, a zatial žiadna zmena. Nieže by som to nejak búrlivo očakávala, ale ja mam malé prsia a vraj ženy s malými prsiami nekoja alebo keď tak, je to len chvíľkové, lebo nemajú mliečko. Mliečko nemusia mať ani prsnaté mamičky, ale tie s menšími prsiami sú na tom vraj horšie, teda je viac pravdepodobné, že nebudú mať s čím kojiť. Ďakujem 😝

sympa1
5. sep 2012

neboj nic, po porode to pojde rapidne 🙂 aj s malymi prsiami sa koji, lebo mlieko sa tvori cim viac prikladas..moja kamoska so svojimi nulkami je toho pirkladom 😉 kojila pekne 9 mesiacov

mishelik1986
5. sep 2012

u mna sa to teda potvrdilo mne sa nezvacsili a mlieko som nemala skoro vobec.... ☹

lubikan
5. sep 2012

to neni otazka velkosti...za kojenie su zodpovedne mliecne zlazy

lucya89
5. sep 2012

podla man je to skor dedicne ... nemam nejmensie prsia a kojila som mal co .. ais len dva mesiace a to som uz musela prikrmovat lebo mliecka nebolo a to tak isto bolo aj s mojimi dvoma sestrami a pritom nemame najmensie prsia... mamina tiez dlho nekojila lebonemala mliecko ... a pokial viem tak baby tu v okoli s mansimi prsiami ako ja kojili aj do roka niektore aj viac.. takze podla mna to od velkosti velmi nezalezi ...

evening_star
5. sep 2012

Mne narástli hned na zaciatku tehotenstva o jedno cislo. Ale to je individualne - niekomu narastu o dve cisla, niekomu vobec. A to, ze zeny s malymi prsiami nemozu kojit, je mytus. V prvom rade ide o psychiku, nastav sa pozitívne, mysli na to, ze CHCES kojit. Keby naozaj po porode nastali problemy, kontaktuj laktacnu poradkynu, urcite pomoze.

beruska141
5. sep 2012

presne tak, na velkosti prs nezalezi, ide o prikladanie, techniku dojcenia a sanie babatka. niekde som citala, ze existuju len 2% zien, ktore skutocne a naozaj nemozu mat mlieko. zvyusne maju a mozu tvorit, len u niekoho to ide ani sam nevie ako, a niekto sa s tym natrapi niekolko tyzdnov

nicebaculka
5. sep 2012

mne nic este nenarastlo a to som v 34tt... ze vraj sa prsniky naleju az po porode,,,,moja svokra ma tiez male prsia a ked porodila mojho muza tak mala stale male ale mala strasne vela mlieka a musela odstrekovat a davalo to potom do porodnice, teda predavala,,,a moja mamina ma zase kosiky F a mlieko vobec nemala ani pri mne ani pri bratovi ani pri sestre... vobec to nezalezi od prsnikov

zuzka1008
5. sep 2012

ja nemam teda velmi velke prsia a kojim už 2 roky 🙂 na velkosti nezaleži, doležita je mliečna žlaza, čo ti povie na sone prsnikov... je pravda je v tehu mi prsia nabehli o 2vel. a po porode sa to upravilo na povodnu velkosť

katey
5. sep 2012

ahoj, ja som teda na zaciatku a uz mi narastli o cislo.. ale zas neposlieham sa, ze vdaka tomu budem lepsie kojit 🙂 nemusis sa bat. moja teta mala fakt male prsia, neviem ci to vobec boli Acka a kojila vyse 2 rokov 😵

meloa
5. sep 2012

ja s mojimi malými prsiami som kojila 2 roky a tri mesiace :D, záleží o prikladaní, technike a hlavne o nevzdávanie sa!!!
iste sú aj ženy, čo sa im skrátka nedalo, ale dôležité je vydržať prvé tri-štyri mesiace, nakoľko to mliečko sa mení od potreby dieťaťa ( v tomto je príroda úžasná), a potom sa rozbehne a mliečko sa tvorí.... a hlavne nezabúdať, kojiť dieťa podľa jeho potreby ( mliečko je ľahšie stráviteľnejšie ), nie každé tri hodiny ako pri umelom mlieku...
Prajem veľa šťastia !!!!

vefi89
5. sep 2012

ja som nemala nič, a po pôrode D-čka... mlieka som mala na rozdávanie, kojila som vyše roka, malý sa mi odstavil sám, a dokonca ešte aj švagrinej som prikojovala malého, ktorý je o rok mladší od môjho valibuka 😉

hradnapani
5. sep 2012

netrap sa, je to uplna somarina,co ti povedali. Mam tiez male, nijako dramaticky sa mi nezvacsili a mlieka mam do aleluja uz 15 mes. Laktacna poradkyna, mi tiez potvrdila, ze mnohe zeny s malymi prsiami niekedy dojcia aj dlhsie, ako tie s vacsimi. Je to skor o tele ako takom, o psychike atd.

stanislavao
5. sep 2012

to, ci zena bude moct dojcit zalezi od toho, ake ma mliecne zlazy a nie od toho, ci ma male, alebo velke prsia. pri prvom mi zacali rast az ku koncu, ked sa zacalo tvorit mlieko a pri druhom dost skoro. u kazdeho je to individualne. ale po oddojceni sa zmensia na mensie, ako boli povodne a chce to cas, aby sa dali do poriadku.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cmulinko
5. sep 2012

ja mam prsia,ze by som z nich mohla dat dalsim 3 zenam na plastiku a predsa som nedokazala svoje deti bez problemov dojcit.V mojom okoli co poznam dlhodobo dojciace mamicky,tak vsetky su v kategorii ''lentilky pod kobercom'' 😀 schopnost bez problemov dojcit mozno ovplivnuje vela faktorov...okrem velkosti prs.

sharlotta
5. sep 2012

Mne nenarastli vobec, no mozno po porode trosku, ale stalre nosim 70B a kojim dodnes.

lenka110611
5. sep 2012

to ozaj nie je o veľkosti, to je blbosť... mne sa prsia vôbec nezväčšili kým som neporodila, mliekom sa mi naliali do dvoch hodín od pôrodu a až vtedy som zbadala zmenu... neboj sa, ak chceš kojiť, mliečko bude.

biancarv
5. sep 2012

no mne pri prvom tehu, narástli prsia hneď prvých týždňoch a postupne sa zväčšovali viac a viac , z malého B som mala po pôrode plné F (áno , až o toľko veľa mi narástli, som si pripadala ako Pamela 😀 ) , kojila som vyše roka a potom sa mi vrátila veľkosť na B, teraz je to tak isto , hneď ako som zistila , že som tehu, tak sa mi zväčšili prsia, a tiež sa stále zväčšujú, teraz som v 29tt, no ak to takto pôjde ďalej, tak po pôrode budem mať zase plné F, momentálne mám také plné D a mlieka som mala na rozdávanie, pomáhala som aj iným mamičkám v pôrodnici, tým že som odsávala mlieko aj pre ich detičky, ktoré mali nedostatok 🙂

lejla77
5. sep 2012

No ja som teda mlieko nemala - strasne malinko a mam male prsia a vobec mi nenarastli. Preto odporucam mat doma po prichode z nemocnice aj umele, lebo mne maly teda ako nas pustili domov zacal strasne vrieskat a muz utekal v noci do pohotovostnej lekarne kupit umele mlieko a dieta vypilo 30 ml a bolo spokojne. To sa nam stalo na 6 - ty den a odvtedy som musela dokrmovat.

emkab
5. sep 2012

Ahoj, je to hlupost, ze zeny s mensimi prsami maju problem s kojenim. Kamoska vyzera ako chalan a dietatko kojila 2,5roka a od zaciatku bez problemov. Na mne vidno dost dobre, ze som zena 😉 a mali sme zo zaciatku problemy s kojenim velke. Tak si vyber 🙂 Ale ak sa obavas toho, ze budes mat problemy s kojenim kvoli velkosti prs, tak to hod za hlavu a ak mozem poradit, z vlastnej skusenosti viem, ze stres a obavy su najvacsim problemom pri rozbiehani laktacie. Takze ak by si nahodou aj mala zo zaciatku problemy s kojenim, ziadne obavy, "rozbehnut" sa mozete aj neskor, my sme sa naplno zacali kojit az ked mala dcerka 2 tyzdne a odstavit som ju musela "nasilim", ked mala 18 mesiacov, lebo som bola opat tehu. Tak ziadne obavy 😉

sampo
5. sep 2012

mne narastli 🙂 z Bka na Dcko, mlieka som mala najprv vela, potom akurat a hadam to aj teraz tak bude. Svagrina ma hadam nulky a este doteraz od nej cicia 3,5 rocny synovec 😅 takze neboj nic, ked uz, tak laktacne poradkyne ti poradia

ivani
5. sep 2012

mne prsia narastli uz 3-4 tyzdne po pocati. podla toho som vedela ze som tehotna. z 85B na 90D a je tomu doteraz . maly ma 3 mesiace a kojim. kolegyna s ktorou sme boli rovnako tehotne ma male prsia a nenarastli jej vobec. takze je to velmi individualne. tak ako s chudnutim po porode. ona do 2 tyzdnov mala povodnu vahu ja mam stale 10 kg navyse. 🙂) ja som skor pocula ze velke prsia nekoja. i ked

ajaja11
5. sep 2012

Ja mam male prsia A ,narastli mi až po pôrode, kojila som 2 roky obidve dcery.Jednoznačne treba hned od začiatku prikladat babetko aj ked nie je mliečko.Ono sa postupne vytvori.Neboj vôbec to nie je pravda,že male prsia nebudu mat dostatok mlieka.Skôr som mala opačný pocit na pôrodnici,že tie čo mali velke prsia nekojili.

veronyp
5. sep 2012

Ja mam tiez male prsia (A-B), pocas tehotenstva sa zvacsili len trosku .. tiez som cakala nieco vyraznejsie a zaroven som sa bala ako to bude s kojenim, ale bola som odhodlana kojit..
A potvrdilo sa i u mna, ZE TO CI JE MLIECKO A CI JE HO DOST VOBEC NESUVISI S VELKOSTOU PRS.
Kojila som obe deti, resp. mladsieho syna (bude mat rok aj pol) stale kojim.. a obe pekne papali a priberali.
Jedine pri prvej dcere mi spustenie mliecka trvalo asi o den dlhsie ako inym mamam naokolo, ale to je individualne, len treba prikladat dieta..vela pit tekutiny, na zaciatku som si dala aj homeopatika na podporu tvorby mliecka a islo to dobre.
Netreba sa bat a verit ze to pojde!
Vsetko je individualne..

molka
5. sep 2012

A to kto ti povedal takú hlúposť, že ženy s malými prsiami majú väčšinou menej mlieka??? Záleží od toho, aké máš prsné žľazy. Prsia sa ti v tehotenstve môžu alebo nemusia zväčšiť, na kojenie to nemá absolútne žiaden vplyv. Ja mám malé prsia, pri prvom tehotenstve sa mi nezväčšili ani o centimeter a mala som toľko mlieka, že som mohla robiť dojku. 😀

mariabilla
5. sep 2012

Nie nenarastli a kojila som pol roka. Stale su to len lentilky.... 🙂

babulatko
5. sep 2012

Ja som mala malé prsia a narástli mi poriadne 🙂 mlieka som mala vždy dosť aj na rozdávanie a už kojím 20 mesiacov a všetko bolo vždy bez problémov 😉

yennn
5. sep 2012

Vraj opak je pravdou - udajne zeny s vacsimi prsiami maju mnohokrat ovela vacsie problemy s kojenim....
Mne narastli na zaciatku tehu - bolo mi to hrozne podozrive, tak som si sla spravit test 😉

didulka85
5. sep 2012

Mne sa prsia zvacsili az po porode, cez tehotenstvo ziadna zmena. Pevne naliate boli az kym prestalo samovytekanie z druhej bradavky pocas dojcenia. Potom boli zase ako predtym a su take doteraz. Dojcim stale, uz 2 roky a som tehotna...
Uspesne dojcit mozes aj s nulkami.

veselavrba
5. sep 2012

Ahoj ma sa prsia zvacsili o cislo ked som bola v 20tyzdni. Mam ich teraz pekne velke🙂 Snad uz nenarastu. A vobec to nezalezi na tom ake velke mas prsia ale od mliecnych zlazov.Praveze aj ked mas male prsia mozes kludne dojcit dlhsie ako niektore s velkymi prsiami.Takze sa vobec nad tym nepozastavaj.Hlavne ze budete obaja zdravi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre