Môžem si dať štipľavé jedlo v tehotenstve?

16. mar 2021

Baby viem že v tehotenstve by sa nemalo jest štiplavé,ale ja mam taku chuť si dať napr.štiplavú klobásu alebo krídelká štiplavé...Predtým spm neznášala štiplavé jedlo ale teraz zato by som aj vraždila🙈 Čo si myslíte?Vy ste jedli štiplavé?Som v 20tt.
Ďakujem

diaalex
16. mar 2021

Áno 😁 ešte som len na začiatku a dala som si aj chilli con carne aj štipľavú papriku 😁

aurorastone
16. mar 2021

tak ja bežne dávam chilli aj teraz do jedla a mam pocit ze pred tehotenstvom som mala menšiu spotrebu štipľavého 🙈

brezza
16. mar 2021

Kludne mozes stiplave. To su len povery, ze to spusta porod.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
16. mar 2021

Jedla som stiplave

diewcatqoo
16. mar 2021

Cele tehotenstvo som prezila na indickej a vietnamskej kuchyni a namiesto chrumiek som jedla gulicky cierneho korenia. Od 27tt som bola na rizikovom kvoli tomu, ze som sa zacala otvarat a lekarka mi na to povedala, ze ak mi chuti, mam si dat kludne stiplave aj dalej.
Vysledok bol ten, ze som prenasala tyzden a syn su namiesto bryndzovych halusiek radsej da madras.

marienkagu
16. mar 2021

@diewcatqoo moja reč,

veronykacs
16. mar 2021

kým babatko nekope, daj si, keď začne kopať si to rozmyslíš :D

cookie29
16. mar 2021

Prečo by si nemohla? Pokial Ti to nerobí problémy kľudne. Len bacha niekedy to robí problém aj na opačnom konci 😇

tenerifka
16. mar 2021

Preco si niektore komplikujete zivot len tak z nudy? Ved cela Azijska kuchyña, v strednej Amerike detto, je zalozena na extremne pikantnych jedlach, a myslite, ze tehotne zeny su o ryzi a vode? Jedia vsetko do radu, a precoby aj nie? Hladate problemy tam, kde nie su

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
16. mar 2021

@elizabet173 🤣. Presne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. mar 2021

@tenerifka pretoze som prvorodicka,vobec netusim co smiem a co nie...a preto vsetko citam na internete a vsade pisu ze je zakazane jest stiplave jedlo..tak som bola zvedava na skusenosti mamiciek ktore uz rodili....ale prepac ze som sa opytala taku “blbost”,prisaham,ze nabuduce sa to nestane....
Zaujimave ze mamicky vyssie vedeli normalne odpovedat a pomoct tym,ale musi byt vzdy aspon jedna ktora “vie vsetko” ..

Ostatne mamicky dakujem krasne za odpovede,ste velmi zlate♥️

cookie29
16. mar 2021

Moja uprimne... ludia maju vzdy nazor. Je vela veci, ktore sa jest skutocne nesmu (nemali by sa) lebo je riziko listeriozy alebo toxoplazmozy, spomeniem napriklad narez, plesnive syry a podobne... nevarene udeniny atd... tam je realne riziko aj ked male. A ked sa na to nahodou opytas, tak urcite dostanes odpovede, ze nic sa nema prehanat a ze nase mamy a baky si hlavu nelamali alebo ze ta a ta jedla a pokial toho nezjes na kila...
takze je na Tebe, ako sa nastavis, obmedzis a skus si zistit, co a preco pokial hladas na internete... pretoze agentura Jedna Pani Povedala sa dozvies cierne aj biele zaroven 🙂

autor
17. mar 2021

@cookie29 dakujem krasne za odpoved,dakujem ze si mi poradila😊😊 syry moc nejem ani mi to nechuti,nic take iba to stiplave😩 tak ale ste ma ukludnili ze kludne mozem sem tam stiplave🥰

zanetakovacsova
24. mar 2021

Chilli sa papať môže nie je nejako zakázané alebo čo kvôli bábätku skôr sa neodporúča len kvôli tomu že mamičku bude viacej páliť záha.

h2
24. mar 2021

@zanetakovacsova Presne to som išla napísať, jediný dôvod, o ktorom viem, pre čo sa neodporúča tehotným štipľavé, je kvôli páleniu záhy.
Bábätku štipľavé nijako neublíži, ani to nespúšťa pôrod.

mamusa34
4. apr 2021

Nechcem strašiť 😂no ževraj je potom dieťa hyperaktívne

zanetakovacsova
6. apr 2021

@mamusa34 tak to potom sa mám na čo tešiť 🙈😃

mamusa34
6. apr 2021

@zanetakovacsova 😁tak tak
Synak bol strašne živí . Svokra ani nevedela pokiaľ nemala po mne švagriná deti ,aké sú živé v tejto dobe .. nakoniec uznala až keď mala jej dcéra ,že je iná doba 🤦👌

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre