Môžem sa objednať na sono ohľadom pohlavia bábätka aj k inému doktorovi?

wiktorrria
16. sep 2021

Zdravím, od začiatku tehotenstva som mala silnú intuíciu že čakám dievčatko. Až takú silnú že som nakúpila pár šatočiek a ružové body. Proste vždy som o bábätku hovorila ako o nej. Som v 20tt a doktor mi povedal že ASI vidí pipik a celkom ma to vyviedlo z miery. Chcem sa opýtať či by som sa mohla objednat aj k inému gynekológovi na jedno sono vyšetrenie nech mám aj názor iného doktora ?

vanda323
16. sep 2021

@wiktorrria a bolo to 3d? Ak nie tak sa obiednam na 3D

domka222
16. sep 2021

@wiktorrria to až tak by ti vadilo, keby to bol chlapček?

aknamorka22
16. sep 2021

@wiktorrria ja som teraz tehotná a tiež od začiatku som hovorila, že to bude dievča. Proste nejaký 6. zmysel alebo čo. Na sone v 20tt mi lekár zabil, že chlapec. Ja, že dobre, super bude chlapec, nevadí, teším sa. A to bol genetický ultrazvuk a doktor veľká kapacita a údajne sa nikdy nemýli. Na kontrole v 24tt mi môj doktor povedal, že on pipika nevidí a že je to dievča. Takže teraz neviem čomu alebo komu veriť. Už počkám do pôrodu a bude prekvapko 🙂 pri prvom synovi som dostala fotku, kde bolo úplne zreteľne a jasne vidieť pipík, takže tam nebolo pochýb 🙂

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@vanda323 nie nie nebolo 3D lebo ho moj lekar nemá. Tak chcela som sa spýtať či by ma aj iný doktor vyšetril aj keď nie som jeho pacientka

wiktorrria
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aknamorka22
16. sep 2021

@wiktorrria zisti si v tvojom meste či to niekto robí. U nás sa dá zaplatiť a ísť na sono inde aj len kvôli urceniu pohlavia. 🙂

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@aknamorka22 presne tak! Aj ja od začiatku úplne že dievčatko. Prihovárala som sa jej/jemu dievčenskym menom. A stále aj po tom čo povedal že asi pipik v kútiku duše si myslím že dievčatko. Takze ani sama neviem

domka222
16. sep 2021

@wiktorrria pozri, mne tiež v 16tt,že asi chlapec. Nastavila som sa na chlapca. Ale od 20tt to je dievča. Čiže zaručené to bude až po pôrode

aknamorka22
16. sep 2021

@wiktorrria ja som napríklad pri prvom tiež vedela, že to bude chlapec a ešte pred sonom som to tvrdila a len sa to potvrdilo. Tak pri tomto som ostala úplne v šoku, keď mi povedal, že dievča :D je mi to samozrejme jedno ale pre mňa to bolo sklamanie, že má intuícia sklamala. No uvidíme. Ja už teraz ani nerozmýšľam nad tým, páči sa mi aj to, že bude prekvapko pri pôrode :D inak keď si dáš do Google genetické sono alebo 3d 4d sono Rimavská sobota tak ti nájde nejaké ambulancie. Ale samozrejme sa za to platí.

milka1988
16. sep 2021

@wiktorrria poznam tvoje pocity lebp toto iste som ja dnes prežila. Celý čas že to bude baba ja to cítim, aj o nej som hovorila, aj cinsky kalendár ze to bude baba 😃 a dnes mi volali z Nifty ze chalan 😃 prvý moment šok slzy ale hneď to prešlo🙂 teším sa aj na chalana

milka1988
16. sep 2021

@domka222 zarucene to je ešte z krvi. Ja som mala robené Nifty testy a tam je bonus pohlavie na zaklade chromozomov.

domka222
16. sep 2021

@milka1988 veď dá, ale pokiaľ si ich robiť nedala, tak jediná 100% istota je pôrod 🙂

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@aknamorka22 presne toto iste som si povedala, že takú silnú intuíciu som mala a že by som sa až ta splietla ? Samozrejme aj na chlapčeka sa teším ale nejako stále je tam ten pocit že dievča to bude podľa mna

wiktorrria
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wiktorrria
autor
16. sep 2021

@milka1988 aa tieto testy treba riešiť cez lekára alebo ako?

milka1988
16. sep 2021

@wiktorrria treba byt hlavne rad ze je zdravé to dieťa 🙂 zamilujes si ho je to vase spoločne dieťa a ešte nevieš kolko radosti a usmev na tvári to urobí 🙂
Nifty testy sa obkednavaju na stranke nifty priamo. Pride potom pani z nofty k tvojej dr prides aj ty vezme krv. Zaplatis 480€ v tom máš všetky existujúce choroby, syndrómy, a plus bonus pohlavie

marianna_peskova
16. sep 2021

Jojoooj! Ja som mala tiež intuíciu, že čakám dievča, lebo som dostala také tehotenské akné, až strach. 😁 Pri prvom synovi som mala dokonalú pleť a husté vlasy. Každému som hovorila, že mi materinský cit vraví, že to bude dievča a samozrejme, ako na just, to bude chlapec. Jeho pipík by v šestnástom týždni zahliadli aj s Hubblovým teleskopom. 🤣🤣🤣

domka222
16. sep 2021

@marianna_peskova inak ja som tiež takto videla synovi v 20tt, ale vajko 😂 sa ma Dr pýta, chcete vedieť pohlavie? Vravím, veď vidím

monika191019
16. sep 2021

@wiktorrria mne najskôr dvaja doktori povedali že chlapec išla som k zubárovi a ten že jeeej aké pekné brusko máte to vidím na dievčatko..a presne aj ja som cítila že dievca a na poslednom utz pred pôrodom aha zrazu fakt dievčatko a mám 4 ročnú slečnu ❤️

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@monika191019 ako mne doktor povedal ze asi vidí pipik ale ma strašne nekvalitne sono tak mi napadlo či to pupocna šnúra alebo tak nemôže byt. Tak som sa rozhodla zájsť k inému doktorovi na 3D sono kde vidieť lepšie nech viem na čom som ❤️

terezia1105
16. sep 2021

@wiktorrria ja som si zisťovala kde robia 3d sono tež som chcela vedieť 100% co to bude môj lekár mal stary ultrazvuk.tak som si našla číslo zavolala objednali mňa zaplatila poplatok 20e dostala som foto a CD

1katus1
16. sep 2021

@wiktorrria jasné že môžeš. Ja som bola pri oboch deťoch na dome aj u iného. Aj kôli zlým výsledkom z testu ale pri druhom len preto že sme chceli poriadnu kontrolu. Neviem odkiaľ si ja som bola pri oboch v Žiline v prenatale

nikha2809
16. sep 2021

Kľudne sa objednaj na 3d alebo 4d.ja som bola pri oboch u Grochala a teda mne už v 13tt povedal že dcéra pri synovi som šla až v 20tt a to hneď vravel že 100%chlapec

martul
16. sep 2021

@wiktorrria a čo ti to pomôže, keď je raz pipík tak je raz pipik

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@terezia1105 akože ja som svojho doktora poprosila čo by mi vytlačil fotku. I keď nie kvalitnú ale predsa daku. On mi povedal drzo že nie že mám tu telefon mám si ho odfotiť. Keď som od tohto lekára chcela odísť nikde ma nechceli zobrať lebo že som tehotná. Takze nič iné mi neostáva len poprosiť a zaplatiť inému lekarovi a po pôrode prejsť k inému lekarovi 🙂)

wiktorrria
autor
16. sep 2021

@martul viete čo, mali by ste vidieť to sono. Ako z roku 2000. Sama som zdravotníčka a myslím si že by som na fotke mala vidieť kvalitne aspoň hlavičku, no ani ju neni riadne vidieť. Ide o to že chcem vedieť čo čakám a akú farbu kupovať aspoň ;) nevidím na tom nič zle že chcem vyjadrenie aj iného lekára

sirka9
17. sep 2021

@wiktorrria tak hlavne v cca tom 20 tt sa chodí na morfologické sono, takže predpokladám, že keď tvoj lekár má iba klasické 2D a aj to zjavne nie moc kvalitné, aj tak budeš musieť ísť niekde inde. treba si nájsť v okolí kde také robia a objednať sa. vyšetria aj keď nie si ich pacientka.

mikasz
18. sep 2021

@wiktorrria neviem v ktorom si tyzdni, ale ked tvoj dr.nema velmi kvalitne sono, objednala by som sa rovno na morfologicky ultrazvuk na specializovane pracoviskoba v 20tt ti s velkou presnostou uz budu vediet povedat pohlavie ak babo nebude mat nozky pri sebe alebo nejak zle natocene

weronika171717
18. sep 2021

@wiktorrria ja som bola pri synčekovi u Grochala v Martine. Tento lekár sa NIKDY nezmylil pri určení pohlavia. Stojí to do 100 eur, ale stojí to za to. Je to 4D. Ukáže ti všetko, aj srdiečko, organy bábätka. Pre mňa to bol úžasný zážitok. ♥️

bejkidielko
11. jan 2022

@aknamorka22 boli ste na 3d,4d, ci len klasicke prosim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre