Môžem lokšu s masťou počas tehotenstva?

1. máj 2021

Ahojte baby...
Mám strašnú chuť na lokšu s bravčovou masťou a cibuľkou... :D
Neuškodí to nejako bábätku takáto kombinácia alebo inak... či neuškodí veľa cibule, že za deň jedná veľká (surová) na tú lokšu
Ďakujem za odpovede 🙂

dzulli1980
1. máj 2021

Daj si ... ja som celé tehotenstvo doslova "žrala" chlieb s jahodovým lekvárom, salámou a cibuľou ... a dcéra je zdravá, ľúbi aj jahodový lekvár aj salámu 🙂

nika23t
1. máj 2021

Podľa mňa určite môžeš. Skôr by som sa nad tou masťou pozastavila 😊 Ale určite bábätku neuškodís. Dobru chuť 😉

guliver19
1. máj 2021

Nejedla by som to, urcite babatku uskodis. Daj so radsej ovsene vlocky, zalej vodou spravis lepsie.Idiotske otazky

autor
1. máj 2021

@guliver19 no veľa vecí sa v tehotenstve nemôže jest a som tehotná prvý krát tak neviem čo sa môže a co nie ☺️ na nete je kopu vecí a kopu veci ľudia ak hovoria...

guliver19
1. máj 2021

Na nete je kopa veci to je pravda a ty snad mas kriticke myslenie? Ci mas len ten net a v nom kopu veci😄

kkovacovak
1. máj 2021

V podstate môžeš skoro všetko ale s mierou. Raz za čas si langoš dať môžeš. Horšie by bolo keby ho ješ pravidelne. Takže dobrú chuť 😄 závidím že dokážeš niečo jesť

zanetakovacsova
1. máj 2021

Keď máš na niečo chuť tak si to daj. Je horšie ak by si si to nedala. Ja som sa zo začiatku tiež bála ale lekár mi sám povedal že nie som chorá som len tehotná. Tiež som prvorodička bojím sa ale keď niečo pýta tak si to dám. Dokonca ani bryndza by sa veľmi nemala ale napr.Liptov má vhodnú pre tehotné tak malá porcia prečo by nemohla byť. Všetko s mierou neškodí. 🙂

andreatytler
2. máj 2021

A preco sa nesmie cibula v tehotenstve? Ja som o tom nepocula... ci preto ze stipe a zjes jej vela? To ako zjes celu cibulu? Kolko tych loksov zjes, ze s tym das celu cibulu?
Inac ja verim tomu ze ak ma clovek na nieco velku chut, tak to mu jeho telo vravi ze mu chybaju nejake latky, ktore su prave v tej potravine... nielen pocas tehotenstva ale aj mimo neho. Takze je dobre si dat to, na co mas chut... s vynimkou cukru.

patus_2
2. máj 2021

V tehotenstve by sa nemalo nepasterizovane mlieko a výrobky z neho, plesňové syry a surové mäso/vajcia. Ostatné veci s rozumnej miere si môžeš bez akýchkoľvek výčitiek dať. Dobru chuť. A prečo by mala byť cibuľa "zakázaná" v tehotenstve? Už som to počula viackrát ale dôvod mi nikto nevedel povedať, ani len Google 😂

belllinka
2. máj 2021

@kkovacovak a co by sa akoze stalo, keby ze ten langos je pravidelne?

kulumulu123
2. máj 2021

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

kulumulu123
2. máj 2021

Ja neviem ja som asi nejaký vadný kus ale nad týmto som sa v tehu nikdy nezamyslala proste som jedla co mi prišlo na chuť a koľko mi chutilo 😁

zuzkapap
2. máj 2021

Na internete sa docitas ze nemôžeš ani skoro žiadne korenie možno okrem.soli pepru a papriky, žiadne bylinky dokopy,nič v com su dochucovadla a žiadne nepasterizovane výrobky... Hm ta ja som to asi 2 týždne dodrzovala a potom na mňa došla taka nadielka zvracania ze som rada keď hocičo do seba dostanem 🤢 a je mi to úplne jedno co...akože jasne ze nejem surové maso a vajcia ale minule som mala 2x za sebou hranolky z McDonaldu lebo to jediné som bola schopná stráviť...

lia_nka
2. máj 2021

Papaj úplne všetko na čo máš chuť nepozeraj čo sa môže nemôže si tehotná a môžeš jesť všetko.. vôbec som sa neriadila čo môžem a čo nie všetko som jedla a všetko je v poriadku.. mne vynadala doktorka na chodbe prečo pijem perlivu vodu tak som jej povedala preto lebo ona chuti mi a vôbec nič ma nezaujíma 😂

deti95060810
2. máj 2021

🙂

jaskolka
2. máj 2021

Keby v tehotenstve sa jedlo(alebo skôr nejedlo) všetko, čo je "správne" alebo "nesprávne" tak žena 9 mesiacov asi žije zo vzduchu 🙉🙊🙈. Neber vážne recicky na internete, samozrejme tabu je alkohol, cigarety, s kávou tiež nepreháňaj, surové mäso a nepaaterizovane mlieko. Hotovo, zoznam konci. Jedz normálne s mierou, čo ti chuti, lebo podľa mňa je oveľa horšie, keď si budeš za každú cenu odopierat všetko, a budeš z toho vynervovana a v strese.

domak2
2. máj 2021

Ja fakt nechápem, čo sa nedá pochopiť na niektorých tých "zakazoch". To nie je kvôli tomu, že je niečo nezdravé, ale ze môže obsahovať baktérie ci zlozky nebezpečné pre plod (nepasterizovane, surové) , veľa olova (niektoré ryby), veľa vit A (pečeň, rybí olej), alkohol, drogy atd. Pri nejakej listerii je úplne jedno ze to bolo "len trochu, s mierou ". Lokše, masť a cibuľa nespadaju do žiadnej z tých kategórii tak si kludne daj, pri najhoršom ti bude zle. Niektoré by pili aj vodu z mláky, aby dokázali ze im nič nebude. Ved nemusí, toto sú len rizikové faktory , čo sa dajú jednoducho ovplyvniť.

elizabet173
2. máj 2021

jedla som úplne všetko, okrem plesňového syra, ktorý aj tak nemám rada, nechápem, ako ti môže ublížiť lokša s masťou a cibuľou.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankare
2. máj 2021

Jedz všetko s mierou. Držím palce!

kkovacovak
2. máj 2021

@belllinka to ako fakt? Nič nie je dobré preháňať ani keď človek nie je tehotný a keby si dáva niekto často taketo jedlá tak to asi nie je v poriadku. Langoš zrovna nepatrí k vyváženým jedlám ktoré telo potrebuje pravidelne. Žiadnu zložku potravy nemá človek preháňať to je snáď asi jasne nie? Keď má chuť na langoš nech si dá ale dávať si ho každý deň asi nie je dobrý nápad

erikab82
2. máj 2021

@kkovacovak autorka sa pýta na lokšu. Lángoš a lokša sú dve rozdielne jedlá.

kkovacovak
2. máj 2021

@erikab82 preklep...ale pointa je rovnaká

nttnnt
2. máj 2021

daj si aj 5 :D ja by som ani nevahala :D mnam

erikab82
2. máj 2021

@kkovacovak tak to preklep nie je ani náhodou 😂 nebuď posadnutá jedlom, normálne jedz. Vidno, že tvoj mozog postráda živiny 😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
2. máj 2021

Tak nad týmto som sa nikdy nezamyslala. Jedine nepasterilizovane veci som nejedla, ale to nejem ani bežne a samozrejme alkohol. Ženy pred 100 rokmi by sa za hlavu chytali keby čítajú takéto otázky

kkovacovak
2. máj 2021

@erikab82 a vy máte prečo potrebu niekoho cudzieho hneď urážať. Čím som vás v mojom komentári urazila? Pani som povedala že všetkého veľa škodí. Či by jedla len samé rajčiny alebo len uhorky lokše či langoše. Čo je na tom divné. Máte jesť čo vám chutí, všetkého veľa škodí a treba jesť vyvážene. Nech si dá čo chce...čokoládu, kolu, chipsy ak to nebude jesť dennodenne a nebude to základ jej stravy. Čo máte za problém?

domak2
2. máj 2021

@lucia147852 keby ženy pred 100 rokmi vedeli to, čo my teraz, pýtali by sa presne to iste. Vtedy sa s nimi ani s deťmi nikto nepiplal a prežil kto prežil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre