Môže uškodiť bábätku v brušku môj plač?

sofie92
18. dec 2014

Ahojte chcem sa spytat moze bábätku uskodit plac?Priatel odisiel do zahranicia na sezonu pracovat no ja zo nezvladam a som s toho uplne mimo ze je prec a chyba mi takze preto stale placem a neviem to zastavit som v 14 tt moze to nieako ohrozit ? Dakujem

pupavka123
18. dec 2014

Babatko vsetko citi a na vsetko reaguje..tak sa premoz aspon kvoli tomu malinkemu 🙂

horana
18. dec 2014

Moze/nemusi, uz sa tu neraz rozoberalo, ked nejaka mamicka co sa jej narodilo povedzme nekludne dieta alebo inak porblemove sa obvinovala, ze urcite preto ze v tehotenstve zazila ten a ten druh diskonfortu, stres a pod. A vzdy sa naslo x mamin co jej odpoísali ze zazivali stresy na n-tu, umrtia, rozvody, uplne sekanice a citove uplne ze jedna za druhou sa valili rany, co si uz mysleli ze to ani same nepreziju a pomaly a narodili sa im uplne bezporblemove kludnucke babetka. A potom pisali aj matky, co mali ukazkove tehotenstva, uzivali si bez akehokolvek stresu ako v bavlnke, priazen rodiny a osudu, na nic zle nemysleli, dobre sa mali a narodili sa im drazdive ci inak problemove deti. Skratka nic zo nezaruci, nejaka priama umera tam nie je, napriek tomu ze babo to vnima. Vnima, ale zjavne to nan posobit nemusi. Ale aj moze 😠

A k premahaniu sa, no oo tazko sa premoct nasilu, ked raz sa matka citi zle, co bude robit najeky falosny druh pozitovneho myslenia, opakovat si ze mam sa fajn, je mi vyborne, bude sa akoby sama pred sebou pretvarovat, potlacat to v sebe, mozno aj uprimne to dokaze, ale ci tie zatlacene veci sa nepocitaju - pochybujem...

monicm
18. dec 2014

viem,že vám je smutno a premáhať sa je ťažko,tak to berte tak,že proste to tak je a nič s tým nenarobíte.každý stres môže bábätku "uškodiť",ale aj premáhanie,pretože budete vytvárať ešte väčší stres,aby ste neboli v strese.tak sa s tým len zmierte,to je jediné,čo pomôže 🙂

jaruska8
18. dec 2014

Ja som stresovala celé tehotenstvo a malá je úplne v pohode. Netreba sa stresovať, že stresuješ...

tjaden
18. dec 2014

ahoj ja som sa cez tehotenstvo naplakala až až a mala je vpohode taka je vysmiata že až, odkedy sa narodila tak ak plačem tak radšej od nej idem preč ako nestalo sa že by na to zareagovala tiež plačom len tak čudne nechápavo na mňa pri tom pozerá, len koncom tehotenstva ak som dostala doslova záchvat plaču tak mi tvrdlo bruško

veriiii
18. dec 2014

nie,ale stres matky nie je dobry pre pohodlie babatka..

bonaqa2013
18. dec 2014

pri prvom tehu som strašne veľa plakala. bola som za nevestu, kde sa ku mne správali ako ku slúžke a handre zároveň. Moj vtedy ešte manžel mi vulgárne nadával, mal na mňa neskutočné požiadavky, robil žiarlivostné scény - vačší vekový rozdiel, zakazoval mi navštevovať rodičov hoci bývali len o 3 ulice ďalej a mne to prišlo vždy všetko veľmi ľúto tak som plakala a plakala. syn pred zaspávaním tiež z ničoho nič plakával. Podľa lekárky z mojich citových problémov. Dlho trvalo kým s tým dieťa prestalo. Pri ďalších deťoch som ani neplakala, ani deti takéto stavy nemali -- mali samozrejme aj iného otca, nie až takého barana.

jana_eyre
18. dec 2014

nie, plac mu urcite neposkodi.. ublizit mu moze potlacovany stres, potlacovane emocie.. takze ak ta nieco trapi, poriadne sa vyplac, bude ti lahsie aj babatku..

meluela
18. dec 2014

ja som plakala aj pri rozpravkach - to tie hormony 😉
ty mas dovod byt smutna, takze to ze places urcite babu neublizi, je dobre ked sa ti ulavi
ale bolo by fajn kebyze si najdes nejake rozptylenie aby si nemyslela iba na to ze sa teraz nemozete vidiet

aredhel
18. dec 2014

ja som tiez velmi vela plakala v tehotenstve a mam zdravu usmiatu dcerku 🙂 ale to ci plac skodi babu al. nie sa asi na 100% povedat neda :/ osobne si ale myslim ze su aj horsie veci ako je plac ktore by mohli babu uskodit 🙂

katarinamichal
18. dec 2014

Ja myslím že to su aj tie hormonálne zmeny-že si taká citlivejšia a chce sa ti plakať. A ked ti je smutno-plač, ak by toho bolo však vela alebo by si mala ty alebo okolie pocit že to nezvládaš, tak povedz aj lekarovi.A neboj-to preletí a priatela budeš mať čoskoro doma.Držím palce.

livocka21
18. dec 2014

Niektore zeny prerevu cele tehotenstvo 🙂 🙂 🙂 hormony!!! 🙂 🙂

lussya
19. dec 2014

Aj moj manzel odisiel pracovat na sezonu prec a tiez som tehotna a to mam doma lezat a mam mat klud a to mam doma este devatrocnu slecnu a steniatko . Neboj, zvladneme to. Vsak uz len styri mesiace...

krasneleto
20. dec 2014

nie... a nerev, co si male decko? ved neodisiel navzdy...

veronika1223
27. jan 2021

ahojte baby prosím o radu može plač a stres vyvolat porod ked som par dni pred termínom dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre