Môže bábo začínať kopkať v 20. týždni?

zanetakovacsova
7. apr 2021

Ahojte som 19+3TT prvorodička. Už asi 3 dni cítim také ako keby tlmené kopnutia. Lekár mi vravel že cca od 10.4.sa mám sledovať za prvé pohyby. Sem tam cítim neviem ako to opísať vlnky?! A také neviem tlmené kopnutia alebo nejaké také veľké bublinky 😃môže byť že sa lekár sekol o pár dní a cítim to skôr?! Či už som iba nedočkavá a domýšľam si? Neviem sa už dočkať môjho kopkoša😔🙂

helcanw
7. apr 2021

@zanetakovacsova tiež mi lekár hovoril že okolo 20tt mám čakať a prvé pohyby som cítila keď sim bola 15+5tt, tiež najprv take slabé zblnkanie.

zanetakovacsova
autor
7. apr 2021

@helcanw aj ja som mala okolo tých týždňov taký pocit aj som to vravela lekárovi ale vravel že to ešte nie je to (ale zas každý to má inak a možno vy už cítite🙂) ale ďakujem za odpoveď prajem vám veľa zdravíčka 🥰

martinaju
7. apr 2021

@helcanw tiež som citila okolo tohto tt ale lekári si idú podľa učebníc 😀. A hlavne asi aby sme nestresovali keby to nepride skor ako v 20tt

helcanw
7. apr 2021

@zanetakovacsova určite to boli pohyby lebo o 3 dni som dostala už poriadnu kopacku a to som čakala prvé babatko. Je to tak ako píše @martinaju lekári povedia radšej neskôr aby ženy nestresovali. Ale samozrejme u každej ženy je to individuálne. Užívajte si prvé kopanceky a nech ste s bábätkom zdraví 🙂

hviera81
7. apr 2021

18+0. ja take vlnenie obcas citim. ale fakt zriedka

titla
7. apr 2021

Ja som prvy krat pocitila pohybu v 17tt. Tiez akoby som citila bublinky v brusku. Potom dlho nic a v 19tt zrazu prisli kopance, ale uz riadne😀

zanetakovacsova
autor
7. apr 2021

@titla tak to už asi prišlo 🤔😃

petamich
7. apr 2021

@zanetakovacsova ja som tiez citila podstatne skor ako podla ucebnice 🙂 a tiez som prvorodicka, prve a to som si nebola ista niekde okolo 16-17tt a ku koncu 17tt uz citil aj partner 🙂 takze ano mozne to je a moj lekar sa ma vobec nesnazil presvedcit, ze to nie je mozne

martinaju
7. apr 2021

@petamich mne aj doktor na kontorle že ešte nič necitite ale to je v poriadku ale ja som už cítila ale čo sa ja budem dohadovať s doktorom či citim alebo necitim 🙈 den po tej kontrole som dostala rovno kopacku aby som si bola na 100% ista ze som citila dobre. Ja som ani doktorovi nic nehovorila co on moze vediet co ja citim 🙈 (podla učebnice nic)

es321
7. apr 2021

No hlavne chlapi lekari to maju urcite s cim porovnat, lebo oni si to zazili😂

pininka1
7. apr 2021

@martinaju presne to iste, pri tretom mi tvrdili ze tak skoro nemozem citit, akoby som uz nevedela co mam citit. Babka co ma 5 deti mi potvrdila ze ona citila velmi skoro tiez.

martinaju
7. apr 2021

@pininka1 tak ja cakam prve ale tak nejako som citila ze to je ono a po poradni mi to náš drobec dal dostatočne vedieť, že som sa nemýlila 😀

petamich
7. apr 2021

@martinaju ved toto 🙂 ja som mu tiez nevravela, len na poradni sa ma pytal cca. v tom obdobi a ja ze podla mna citim, poznacil si a neriesil ale hej presne, akoby 10 deti vynosili, niezeby ja hej ale myslim, ze viem rozoznat co su creva a co drobec :D

sejbipi
7. apr 2021

Ja som prvú bublinku cítila v 12tt, potom v 14tt také zvláštne pohyby čriev (čo som ja nikdy nemávala) a prvé jemné kopančeky v 18tt, ale to som si vtedy nebola istá či je to ono, došlo mi to až spätne 😀

lienka9
7. apr 2021

@zanetakovacsova ja pri prvom uz v nejakom 17tyzdni.take male dobkanie,akoby rybka v akvarku dobala do skla :D a pri druhom az v nejakom 23tom..kamoska uz v 15tom tyzdni citila.je to individualne 🙂

adri97
7. apr 2021

@zanetakovacsova Ahoj, ja som aktuálne v 39tt a pohyby som cítila už od 17tt 😊 okolie mi to nechcelo veriť, ale ja som cítila, že je to ono a mala som pravdu

margita1997
8. apr 2021

@zanetakovacsova ja som tak isto prvorodička v 18+3tt a od pondelka mám presne toto čo ty🙂a dnes keď som ležala som si všimla že to robí aj take jemné bubliny na brušku😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre