Mohli to byť pohyby?

miushik765
9. apr 2016

Ahojte maminy mám otázku. Som v 15t+3 a som prvorodička. Asi 2tyždne občas asi 2 alebo 3x sa mi stalo keď som ležala zacítila som v podbrušku akoby brnenie, šklbanie ako keď je tik v oku :D neviem to presne definovať. Trvalo to len pár sekúnd a potom už nič. Mohli by to byť pohyby? Pride mi to skoro ale zas sa to nestalo prvy raz a vždy ma to vyrušilo bol to taký divný pocit a dnes sa mi zopakoval. Aký máte nato názor? 🙂 Ďakujem za odpovede

vydrnik
9. apr 2016

Mozu to byt zacinajuce pohyby ja som pri detoch citila pohyby od 16tt,dcera bola lenivejsia za to maly akcny najviac vecer alebo v noci,

saurian
9. apr 2016

@miushik765 ci to boli pohyby to neviem, ale ja som pri oboch detom mala prve pocity ze asi pohyby okolo 16tt. u oboch to bolo akoby mi v bruchu sa pohol nejaky had alebo co 😉

misel0806
9. apr 2016

Mozu to byt pohyby spociatku su jemnulinke ja ako prvorodicka sim ich spoznala hned ale na zaciatku ich citit raz mozno dvakrat za den potom na druhy den nemusis citit vobec az na ten dalsi na zaciatku je to tak. Casom sa budu stupnovat uz to budu riadne kopance. Ja som prve citila ked som zacinala16tt... Je to krasne ked sa ten mali cloviecik v brusku pohne ked si tam len tak plava,neskor bude kopat penalty...treba si to uzivat jeto najkrajsie obdobie buducej mamicky vela stastia😁

miushik765
autor
9. apr 2016

@misel0806 doteraz som to citila ozaj len par krát ale už nadobudam pocit že je to ono 🙂 možno to od toho 16tt bude častejšie a budem si už uplne ista

misel0806
9. apr 2016

@miushik765 neboj to sa rozbehne este si uzijes pohyby aspon clovek vie ze je v poriadku ak citi pohyby.. Drzim palce a uzivaj si nech je babenko zdravucke😁

miushik765
autor
9. apr 2016

@misel0806 Ano kedže sa dosť stresujem lebo o jedno som už prišla :( Mám pocit akoby mi dávalo najavo že je v poriadku 🙂 Ďakujem pekne 🙂

candii
9. apr 2016

Ja som citila od 18tt .. ale tak kludne mozte citit aj takti skorej to ma asi kazda zena inak a baby maju pravdu este si uzijete pohybov 🙂 moj bol expert vzdy do mocoveho mechura .. 🙂

eva2809
9. apr 2016

Ja pri prvom tehotenstve som prvé pohyby citila v 20tt...teraz druhýkrát...tiez by som povedala,že som už niečo citila...a som v 15tt.ale nie som si tým uplne ista...snad za chvilu to už bude jednoznačnejšie..lebo nie je nič krajšie,ako keď bábätko takto dáva najavo,že je s vami a je v poriadku

qidko
9. apr 2016

ja som mala vzdy pocit ako by ma skriabalo ani neviem ako to opisat take zvlastne to bolo zo zaciatku a potom som si zvykla😀 ale velmi dobre robilo babu ked manzel hldkal brusko prestalo sa hadzat a bolo kludne😀

misel0806
9. apr 2016

@miushik765 neboj je v poriadku ono sa este rozbehne. Ja som ho na zaciatku ak mi zacali pohyby aj den dva necitila a potom zasa ano dr.mi povedal ze na zaciatku to je normalne... Teraz ho najlepsie pocut ked si v klude alebo ked sedis lezis.... Mna neskorvtak kopal uz v tych vyssich stadiach ze sa mi vlnilo cele brucho s muzom sme sa vzdy smiali mali hra foofbal. Takze tak mas sa na co tesit😁

8radushka8
9. apr 2016

ja som mala zase také ako keby mi škvrkalo 🙂 ... ale potom v 18 tt som už cítila prvé pohyby 🙂 takže môže byť 🙂u každej to je inak

misel0806
9. apr 2016

@miushik765 a zabudla som doplnit ze kopal vsade kde sa dalo najviac krize rebra, alebo ked sa natiahol na brusku sa mi vydula jeho nozicka.... Kraaasne to obdobie😁

barus77
10. apr 2016

ja som si tiež nebola istá, ale v 16tt+4 to už bolo jasné že sú to minikopančeky 🙂

miushik765
autor
12. apr 2016

@barus77 už som si aj ja istá keď som bola hladná jasne mi dalo najavo :D a nie raz až som sa z toho mrvenia čudovala a to som bola dnes na kontrole a som 16tt

zlatka03
12. apr 2016
Používateľ zlatka03 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatka03.

@miushik765 mne zase sa babo hlasilo ked som sa kavy napila to bolo cirkusu 🙂

miushik765
autor
12. apr 2016

@zlatka03 Ja mám pocit že dnes je nejake hyperaktivne doteraz som ho citila iba niekedy ani nie každý deň a dnes sa vrti ostošesť :D Aj na uzv sa vykrúcalo a predvádzalo 🙂

misel0806
12. apr 2016

@miushik765 to je dobre nech sa len vrti este toho bude. Jaj velmi rada na toto obdobie spominam

erika161
12. apr 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@zlatka03 ale tak to bolo take pekne obdobie, nie?

evicka547
12. apr 2016
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

Je to snad to najkrajsie obdobie ked zacnete citit pohyby a potom ked uz drzite dietatko v rukach, je to pocit na nezaplatenie 🙂

adusqua
12. apr 2016

@miushik765 Podla mna by to mohli byt pohyby tiez som mala podobné pocity asi cca od 16 tt 😉 tiež sa dosť sledujem a všetky zmeny v mojom tele 😅

evina1111
16. apr 2016

Ahojte tehulky, tak ja som v 19 týždeň a cítim akurát vždy večer úplne dole podbruskom také tvrdé na hmat a potom to zmizne je to ako taký tlak alebo pocit ze by som mala už pohyby a mali sa tam vypuca? 😀

8radushka8
16. apr 2016

@evina1111 určite to može být niekedy citím aj ja take tvrde a beha mi bruško cele hore dole :D

evina1111
16. apr 2016

Ja cítim ako keby si tam vypucal chrbátik 😊

bubasica
19. apr 2016

Presne toto som mala aj ja že som pocitovala akoby tik v bruchu no u mňa v podbrusku a je to babatko 🙂

miushik765
autor
20. apr 2016

@bubasica tiež v podbrušku 🙂

evina1111
20. apr 2016

@miushik765 aj ty to tak isto cítiš? 😀

miushik765
autor
20. apr 2016

@evina1111 teraz už ten tam aj akokeby sa tam vlnilo :D ale ano predtym to bolo ako tik 🙂

evina1111
21. apr 2016

@miushik765 no ja to vlnobitie ešte nemám,lenocha mám v brušku 😍

miushik765
autor
21. apr 2016

@evina1111 Ešte to nieje vlnobitie skôr také povlnkávanie a mrvenie :D

patka24
21. apr 2016

No jasne 🙂 to budú prvé pohyby 🙂 ja som mala tiež ako keby tik v 16tt a potom sa to postupne menilo na silnejšie pohyby. Teraz v 36tt mi malý dokonca urobil modrinu 😀 Sedela som pri stole, on sa mykol a bruško mi udrelo o hranu stola 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre