Masť zo šalvie v tehotenstve

15. jan 2024

Som v 17. týždni a na ruky som si dala masť. Keď som si ju natrela prečítala som si že obsahuje šalviu. Hneď som sa to snažila z rúk umyť.
Mohlo to nejak poškodiť plod ?

veronikaszabova
15. jan 2024

Fakt? 🙄🙄

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliacenc
15. jan 2024

Samozrejme, ze nie…. Ale salvia znizuje tvorbu mlieka pri kojeni by som ju uz nepouzivala

selena_luna
15. jan 2024

Az taka sprosta otazka to nie je damy, pretoze salvia je v tehotenstve kontraindikovana, uzivat by sa vobec nemala.
@autorka ale ide o vnutorne pozitie.( caje, bonbony, spreje do ust) Lokalna mast, navyse jednorazovo a na malej ploche, plod nijako neohrozi, neboj.

veronikaszabova
15. jan 2024

@selena_luna nema ju napr.pit. Ale mast? A este sa pytat, ci ublizila dietatu? Fakt?
Niekedy treba pouzit zdravy sedliacky rozum.

stellarstar
15. jan 2024

Omg heeeeelp 😭😭😭🙈 dajte mi niekto facku 🤦‍♀️

selena_luna
15. jan 2024

@veronikaszabova aj mast a jej dennodenne pouzivanie nemusi byt safe. Koza je predsa najvacsi ludsky organ, ktory super vstrebava. Skus sa nahodne opytat v lekarni ci ti ako tehotnej odporucaju salviovu mast... aj napriklad kremy s vitaminom A sa tehotnym neodporucaju. Ze je nieco mast neznamena to, ze to je hned bezpecne.

veronikaszabova
15. jan 2024

@selena_luna pouzila ho raz! Nie dlhodobo

selena_luna
15. jan 2024

@veronikaszabova ved vravim ze raz a lokalne na malej ploche je ok. Ale vysmievat sa tu jej za to, lebo mast?

veronikaszabova
15. jan 2024

@selena_luna skoda reci... Precitaj si este raz - pouzila ho raz a stresuje, ze ublizila dietatu.

stellarstar
15. jan 2024

🙄
Zdá sa že odpoved odborníčky jej nestačila 🙈

diewcatqoo
15. jan 2024

Ja len dufam, ze tie debilne otazky z poslednych dni o tom, co vsetko sa v tehotenstve smie, kladie stale ta ista zena. Lebo ak nie a tych hysterickych zien je az tolko, tak moja viera v ludstvo, ktora je uz naozaj hlboko, hlboko pod zemou, sa prepadne az do Marianskej priekopy.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selena_luna
15. jan 2024

@veronikaszabova ved som si to citala. Aj som odpovedala. A spravne, fakticky, bez vysmechu.
Tu sa namiesto povzbudivych slov prestrasena zena docka len ponizovania, toto honenie vlastnych eg na mk sportom. Pride mi to smutne.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre