Maľovanie izieb v 25. týždni

sonika696
3. júl 2023

Ahojte dnes som začala 25 tt a maľovala som stropy v 4 izbách 2x. Potom som išla na prechádzku so synom a cestou ma pobolievalo brucho. Dala som si magnézium čo mi predpísal doktor. A teraz ležím a čakám kedy začne malé kopať. No zatiaľ asi 3x tak slabo. Začínam sa báť či je v poriadku

viestta
3. júl 2023

Malovanie s tym nema nic spolocne, skor je unavene rovnako ako ty

sonika696
autor
3. júl 2023

@viestta ja som úplne KO

viestta
3. júl 2023

@sonika696 vsak necudo

obleckodogymu
3. júl 2023

Neviem úplne čo s tým má to kopanie a celkovo asi nechápem toto fórum. Okej, fyzicky si niečo robila a si unavená...prečo by malé nebolo v poriadku? Veď to že si tehotná neznamená že nemôžeš nič robiť. Ja som 22tt a normálne robím všetko, pracujem aj športujem, behám, cvičím atď. Není sa čoho báť, veď tehotenstvo nie je choroba 😊

sonika696
autor
3. júl 2023

@obleckodogymu áno ja viem ja tiež všetko robím len vraj sa nesmie okná umývať a tak že sa pupocna šnúra potom omotava okolo krku. Neviem či je to blud

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonika696
autor
3. júl 2023

@jj298 všetko ale s mierou 😊 len prvé tehu som mala rizikové. A toto doslova ukážkové 🤞 stále si hovorím že je to hlúposť že malé je v poriadku. Šak nebudem ležať až do pôrodu. To by som nedokázala, ja musím stále niečo robiť a hlavne dorabame izby na poschodí nech ich máme hotové do porodu

trgypadl
3. júl 2023

@sonika696 umvyat okna a podobne veci sa nedporuca robit z dovodu, ze je zvysene rizikk padu, s pupocnou šnúrou to nema nic spoločne

cimage
3. júl 2023

Vsetko bude v poriadku. My sme sa zaciatkom mojho tehu stahovali a cakala nas prerabka domu. Tiez som robila co som vedela. Na konci som este nabytok malovala. Robila som dost, ale aj odpocinok som si dopriala 😉

anavixy
3. júl 2023

@sonika696 ano je to blud, velmi divne vysvetlene neodporucanir “vyskovych prac”, neviem kto to vymyslel a ako mu to vobec napadlo, ale zjavne sa to uchytilo…
dieta sa v bruchu kruti aj keby si 9m lezala v posteli ako lata a pupocna snura sa mu omota okolo krku pri tom ako sa ono v maternici otaca, nie pri tom ako sa ty hybes, to neovplyvnis. Odpocin si, pohyb v tehotenstve je ok, ak ti pri praci tvrdne brucho, tak treba pribrzdit, viac oddychovat, dieta bude ok.
Ja som tiez malovala a lepila strop ani nie mesiac pred porodom.

sonika696
autor
3. júl 2023

@anavixy
@cimage ste ma ukludnili. Mne tvrdlo a bolelo v podbrušku a ešte aj medzi nohami keď som sedela v práci 8hodin na riti jediný pohyb som mala ku kopírke. Dnes pri malovani vôbec len keď som kráčala nadol do mesta. Zajtra bude dobre

marianarem
3. júl 2023

@sonika696 O pupocnu snuru by som sa nebala. Ved si skus predstavit, ci ju akymkolvek pohybom zvonka dokazes okolo niecoho namotat alebo z niecoho odmotat, to sa neda. Umyvanie okien a podobne veci sa asi neodporucaju z inych dovodov. Ja som v 25tt nemala s takymito cinnostami ziadny problem, ale ku koncu 7. mesiaca mi uz z toho tvrdlo brucho, uz som sa tomu nejako prirodzene vyhybala.

simona20201309
3. júl 2023

Prepáč, ja ta veru neukludnim. Prečo??? 🙏🙏🙏

simona20201309
3. júl 2023

A nezabudni na záver ešte poriadne so savom vydrhnúť všetky podlahy

trgypadl
3. júl 2023

@simona20201309 boze preco???🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Kazdu tehotnú treba vystreliť na mars na 9 mesiacov??

simona20201309
3. júl 2023

@trgypadl nie na Mars, ale je taky problém zvýšiť opatrnosť počas 9 mesiacov, keďže si zodpovedná za nový zraniteľný život? Prečo chceš riskovať zdravie a budúcnosť svojho dieťaťa? Lebo chceš byť hrdinka, že JA som v 9mesiaci maľovala dom, vynasala skrine??? Stojí ti to za to? Lebo 9 ženám sa nič nestalo, ale tej 10 sa narodilo postihnuté? Myslíš, že ťa desiata sa tým bude chváliť, že baby, zomrelo mi dieta v 9mesiaci, lebo som drhla dlážku so savom a zadusila som si dieta? (Áno, moja suseda), alebo že sa prizná žena, mam postihnuté dieta, lebo som .ala celé tehotenstvo notebook na bruchu? Myslíš, že tie zeny sa budú chváliť tým, keď sa niečo stane? Moja babka potratila keď dvíhala ťažké. Rozkrvacala sa a bolo. Stačil prudký pohyb. Takže nie, žena nie je chora keď je tehotná, ale je veľmi zraniteľná- ona, aj bábätko.
Takže ja som muža poslala pekne do teplých krajín, keď chcel, aby som išla maľovať.
Je iné, ak žena nevedome ohrozí svoje dieťa, ale v dnešnej dobe, keď máme Google a informácie na dosah?
A ak ti poviem, že farba môže spôsobiť ťažké deformácie plodu, usmejes sa, a napriek tomu pôjdeš maľovať?

trgypadl
3. júl 2023

@simona20201309 😉ja len toľko niekedy je lepšie pouzit sedliacky rozum ako uja googla.....

simona20201309
3. júl 2023

Dokonca som čítala, že vlny z mikrovlnky tiež ohrozujú plod až do 2m. Takže kdekoľvek išla mikrovlnka, ja som sa vzdialila. Rovnako Angel sound vraj tiež nie je zdravý pre plod, preto som si ho nekúpila.
Nevidíš koľko je poškodených deti? Vieš čo všetko spôsobuje tieto diagnózy, ako je napríklad autizmus, ktorý vzrástol za posledných 10rokov o 70%? Nevieš. Ani ja. Práve preto by mala každá tehotná žena eliminovat co najviac rizikových faktorov zo svojho okolia a nemala by svojou lahkovaznostou ohrozovať plod, že veď je ,,len" tehotná.

simona20201309
3. júl 2023

trgypadl
Dnes o 23:07
@simona20201309 😉ja len toľko niekedy je lepšie pouzit sedliacky rozum ako uja googla.....

...... a presne kvôli takým ako si ty som prestala prispievať na rôzne zbierky

trgypadl
3. júl 2023

@simona20201309 😂😂🙏🙏🙏🙈🙈🙈

sonika696
autor
3. júl 2023

@simona20201309 ak máš problém tak nepíš takéto hlášky. Ja som to tu nenapísala aby sa tu niaka slnieckarka vyjadrovala a urážala ostatné ženy - matky. Svoj názor si tu uviedla a riadne ustipacne za čo sme ti všetky vďačne. Za to že som ja maľovala je to moja vec nevieš čo je za tým. Napríklad že chcem pomôcť manželovi lebo ma toho dosť? Dokončuje sám dom lebo nám nemá kto pomôcť? Že mám zdravé ruky a môžem pomôcť ako len ležať a vyhodiť z okna mikrovlnku? Takže nesud keď nevieš

simona20201309
3. júl 2023

@sonika696 hormony moja.... nikoho som tu neurazala. Napísala som fakty a reagovala som na tu druhu. Takže ak vidíš v mojom príspevku útok, ver ze sú to hormony. 😀
Jediný kto tu uráža si ty. Precitaj si článok. Nenapísala som nič iné ako to, čo sa v ňom píše.

simona20201309
3. júl 2023

Ale pevne verím, že maľovať už nebudeš 😉

paulahr
4. júl 2023

@sonika696 ja uz budúce tehotenstvo nemaľujem 😀ja som bola v 27 tt dovtedy bezproblémové tehotenstvo, maľovali sme s mužom spálňu a obývačku ( ja som ani poriadne nemalovala, sem tam šmirgľovala stenu, strhávala tapetu ) okrem toho som nič iné nezvyčajne nerobila..na kontrole o pár dni skrátený krčok, riziko predčasného pôrodu a odvtedy som si pekne poležala až do 40tt…neviem či to bolo z toho či nie ale keď som to spomenula gynekologičke dostala som dobre ,,vynadané” …nemusí a hádam to ani nebude tvoj prípad ale radšej trošku pooddychuj…prajem vsetko dobré 😇

cookie29
4. júl 2023

@sonika696 hej poznam niekoho kto toto vykladal muzovi, aby nic nemusela ona ...

lvulik
4. júl 2023

Som rovnako tehotná a tiež zastavam názor, ze tehotenstvo nie je choroba (preto nechápem tie cielené pnky len preto, ze som tehotná a potom čítam, ze tie ženy vôbec nedodrzuju nejaký kludovy rezim a tu pn majú len tak), ALE to neznamená, ze nebudem pri všetkom, co robím a konzumujem prihliadať na bábätko. Ja som mala v úvode veľké problémy, ze o dcérku prídem a davam si sakra pozor, co robím. Cize za mna žiadne takéto fyzicky náročné práce. Ja si nepotrebujem nic dokazovať, ze co všetko v tehotenstve zvládam. Zdravie a život môjho dietatka mi je podstatnejši ako moje ego...
(píšem všeobecne, kedze tu zazneli rôzne názory, netvrdím, ze autorka si niečo dokazuje..)

lvulik
4. júl 2023

@sonika696 držím ale palce, nech je malicke v poriadku a za mna neodporúčam uz žiadne takéto aktivity. Nic Vam neujde. Buď objednať maliara alebo postupne manzel.. Moj tiež je na dokončovanie domu sam a nemam ani trochu vycitky, on by mi ani nedovolil nič také náročné robiť.. Proste zdravie dieťatka je prvoradé ❤️

sonika696
autor
4. júl 2023

@simona20201309 aj u mňa zahrali hormóny 🤦 no čo sme tehule 🤣

sonika696
autor
4. júl 2023

@lvulik ďakujem samozrejme ani mňa manžel nepúšťa k ničomu. Aj keď som maľovala tak stále oddýchni si a dávaj pozor. Ale asi zavolám ocina na to. Zdedila som po ňom tu radosť z maľovania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre