Kto čaká jednovaječné dvojičky v roku 2017?

eliskarupp
30. nov 2016

ahojte baby, su tu nejake co cakaju jednovajecne dvojicky?ja cakam jednovajka som v 15+4 tt, som na pnke, kedze som uz po jednom zamlknutom potrate, tak len oddychujeme a spime, ale citim sa ako totalna lemra, nemam na nic energiu, vsetko ma unavi.povysavam dom a fucim ako slonica...ako ste na tom vy ostatne?kludne sa ozvite aj take co cakate dvojvajecne, ja by som len ŕada s niekym popisala a vedela ake maju ine zienky s dvojkami tehotenstva.kedy vam bruska zacali rast?a brali ste nejake vitaminy?mam doma aj angelsound a pocuvame srdiecka je to strasne ukludnujuce ked ich pocujete .budem vam vdacna za akekolvek skusenosti 🙂

annakru
30. nov 2016

@eliskarupp Ahoj, ja som este len dnes ukonceny 12tt. Este mi stale byva dost zle a brusko este nezacalo nejako extra rast. Ja cakam dvojvajecne dvojicky. Ty uz mas brusko? Mozem sa spytat robili Tvojim babatkam okrem prejasnenia sije aj z krvy testy na downov a rastepy? Ja som v zahranici a doktor povedal ze mi krv nebude robit pretoze vraj by aj tak boli zle vysledky kvoly tomu ze su dve. Tak ma zaujima ako postupuju u nas? Zle ti uz nebyva?
S tou energiou to mam podobne. Vyjdem desat schodov a dychcim jak keby som zdolala Mount Everest. Energie mam malo. Som zvedava ako to bude pokracovat. Uz mam jednu dcerku (9 rocnu) ale toto je zasa uplne nieco nove.

eliskarupp
autor
1. dec 2016

@annakru ahoj 🙂fuu tak to ta obdivujem ze mas este dcerku, ja sa nedokazem postarat ani sama o seba a o muza taka som KO kazdy den, a este k tomu stal ebyvam chora, odkedy som zistila ze som tehu tak uz 3 krat :( mne brusko zacalo vykukat v tom 12tt, teraz ho uz mam poriadne, som zvedava do akych rozmerov narastie 🙂 zle mi byvalo od zaciatku ale nevracala som, uz som si myslela ze to aj preslo ale prave som zjedna polievku a je mi riadne zle, mne vobec jest nechuti musim sa do toho nutit.co sa tych testow tyka robili mi len tie merania a prejasnenie, ale v 12 tt i brali 7 skumaviem krvi neviem veru ci nejake boli aj na toto,ale ak ano asi by uz vysledky boli kedze som 15+4. ale tiez som pocula ze pri dvojcatach je to zbytocne lebo vysledky vyjdu automaticky zle kedze su dve, tak som aj celkom zvedava, to mi vela zien uz povedalo.mne robili to prejasnenie a merania, pozapisoval to a ze do 10 dni budu vysledky tak som zvedava.mozem sa ta spytat ako casto chodis na kontroly?ja som cital as dvojkami by sa malo chodit aspon kazde 2 tyzdne, hlavne s jednovajecnymi a mna teraz objednal az po 5 tyzdnoch tak som celkom nervna

annakru
1. dec 2016

@eliskarupp Ja sa tiez citim ako chora kedze mi je stale zle. Dcerka nastastie je uz dost velka a tak okrem varenia prania zehlenia jej je dost samostatna a moc sa tesi na surodencov. Mne hned na tom ultrazvuku povedal ze cisla su v poriadku. Na kontrolu chodim kazde tri tyzdne a tak by to aj malo byt pri dvojickach. Tak sa ho na to skus popytat. Podla mna by sa na ne mal castejsie kuknut specialne kedze su jednovajecne. S tym bruskom si ma prekvapila pretoze naozaj teraz neni nic vidiet. A o tri tyzdne mozno uz bude velke....som zvedava. Mozno aj zavisi od vysky. Ja mam 174 cm mozno sa tam tie deti inak uskladnia ☺. Mozem sa spytat pohyby uz citis? A mate v rodine dvojicky, alebo si bola na umelom? Prepac ak sa moc pytam, ale s dvojickami nas tu nieje vela tak som rada ze mosem s noekym v podobnom stave pokecat 😊

eliskarupp
autor
1. dec 2016

@annakru mne to nevadi len sa pytaj, ja som tiez rada ze mam s kym pokecat kedze v okoli nikoho s dvojickami nemam.neboli sm ena umelom, priatelova mama je z dvojiciek ale doktor mi povedal ze muzova strana v tom nehra rolu, tak neviem.pohyby vobec este necitim, neviem kedy pri dvojkach zacinaju, mam ten angelsound tak s tym pocuvaj srdiecka a to je super.podla mna urcite zalezi od vysky a vahy, ja som mala, mam len 162,stihla ale brucho som vzdy mala a ked som sa niekedy najedla mala som ho ako tehotna takze mne priate dlho nechcel verit ze uz to mam tehotenske brucho ale teraz je uz fakt velke, kamoska mala take v 6 mesiaci ked cakala dcerku.ale tak zalezi aj ci ti brusko ide dopredu alebo do bokov, mne ide totalne dopredu.v bokoch nepriberam .normalne chodim na sono vzdy po troch tyzdnoch, to len teraz asi koli sviatkom ma dal az po 5. a vy mate dvojicky v rodine ci sa len tak pritrafilo?ja s velmi tesim aj ked sa bojim ab sme to dobojovali v poriadku, kedze hlavne jednovajecne su dost rizikove

annakru
1. dec 2016

@eliskarupp jeeej tak nahodne dvojicky to je pekne a vynimocne 😊 a aj ja som pocula ze to zalezi zo strany zeny. Vobec nemysli na to, ze jednovajecne su dost rizikove. Mysli na to, ze vsetko bude vyborne. Ved keby sa Ti nieco cez sviatky nezdalo tak hocikedy si ich na pohotovosti mozes dat kuknut. Ja idem na kontrolu v utorok a ak ma bude chciet dat na dalsiu az po sviatkoch tak asi skusim naliehat nech spravime este jednu pred 24tym. Ale to preto ze som v zahranici a 24 cestujeme na svk az do 8 a tak chcem mat pred cestou klud a aspon trosku istotu. My sme sa rok snazili a kedze sa nam nedarilo poprosila som o radu doktora. 162 neni tak malo. Tu ma kamoska znamu ktora vynosila trojicky 150 centimetrova. Dvojvajecne a to jedno vajicko z tych dvoch sa este rozdelilo - ale to bolo umele oplodnenie. Ja som pocula ze pohyby zacnu byt citit medzi 18 a 20 tt cca samozrejme presne sa to neda urcit. O tom angelsounde som pocula. To musi byt nadhera. Co to stoji? Tak si ich mozes kontrolovat a mas z toho urcite nadherny pocit 😊

petuskaa12
5. dec 2016

my cakame dvojvajecne 🙂 chalanov 🙂

eliskarupp
autor
6. dec 2016

@annakru ahoj moja, prepac ze az teraz odpisujem ale som chora, zapal priedusiek od minulej stredy drhnem a beriem uz druhe ATB toto tehu, som z toho uz na nervy, ja ochoriem aj z toho ze sa na mna niekto chory pozrie...ten anglesound stoji novy dakych35 eur, tu ho baby predavaju pouzity aj lacnejsie.ako dopadla kontrola v utorok?to si bola ktory tyzden?a dal ta doktor na dalsiu est epred sviatkami?veru ked sa chystas do 8 na svk to by som aj ja mala dovtedy nervy, ja sa isto chystam skocit ku svojmu este buduci tyzden aj koli tomu ze som kaslala strasne.brusko este stale nevybehlo?mne rastie poriadne.no my sme cestu k tymto babatkam tiez nemali lahku, dlho sa nam nedarilo otehu, chodila som aj na stimulaciu clostylom a pregnyl nepomohlo, odporucili nam umele oplodnenie no potom som prirodzene otehotnela ale v3 mesiaci potratila, potom sme sa zas dlho snazili a po polroku sa nam takto zadarili dvojickky takze pre mna su to vymodlene deticky 🙂

eliskarupp
autor
6. dec 2016

@petuskaa12 gratulujem k chlapcekom, v ktorom si tyzdni? a mozem sa spytat kedy ti zistili pohlavie?a ako priberas?ja som dnes 16+3 ale zatial mam len kilo navyse, brusko mam vsak uz riadne.a tvoje tehotenstvo ako prebieha?a mozem sa este spytat tebe tie testy na downow syndrom ako vysli?ja teraz cakam na vysledky tak som zvedava.pohyby uz citis?ja som vcera zacala citit akoby take rybky v bruchu plavali ale neviem ci su to creva alebo babatka :D

petuskaa12
6. dec 2016

@eliskarupp som 23+4 akurat 🙂 pribrala som tak ze od zaciatku tehu som schudla 7kg a teraz ich mam naspat aj +3 k tomu 🙂 pohyby som zacala citit v 18+3..teraz som v nemocke, neviem sa vycurat, tak hladaju ci nie je zapal alebo co, lebo inak ma nic neboli..ani vycievkovat ma nevedeli, tak predpokladam, ze drobci lezia na mocovodoch 😀 a su to chalani, to viem od nejakeho 19tt 🙂

eliskarupp
autor
6. dec 2016

@annakru mozem sa ta este spyta pisala si ze co sa merania koli downowmu syndromu tyka tak hned na uzv ked doktor meral babatka tak ti povedal ze cisla su v poriadku, to bezne hned kazdy doktor vie takto zhodnotit?lebo moj patri k velkym odbornikom zeny za nim dochadzaju z inych miest ale nevyhodnotil to sam, merania zapisal a povedal ze to sa posiela do ziliny a do 10dni mi daju vediet vysledky.tak teraz neviem ci to je bezny postup alebo sa mu nieco nezdalo :(

petuskaa12
6. dec 2016

@eliskarupp no na tie syndromy aj prvotrimestralny screening aj tripple testy dopadli v poriadku, takze som to neriesila ze co a ako 🙂

annakru
6. dec 2016

@eliskarupp Ahoj moja, tak ja som sa s tou kontrolou sekla o den a idem az zajtra. Zajtra koncim 13 tt. Som z kontroly trosku vystresovana.....
Mrzi ma, ze si chora. Skus pit roibos - velmi posilnuje imunitu a neobsahuje tein, je bohaty na zelezo. Skus obycajny sypany bez prichute ma lahodnu medovu chut. Ja ho davam od 2 rokov dcerke v zime na imunitu a teraz ho aj ja pijem.
To meranie sije mi povedal hned ze je v poriadku, ale urcite sa nelakaj pretoze co som citala od dalsej co caka dvojicky tiez cakala na vysledky a vsetko bolo ok. Takze mozno moj ma ine vybavenie. Neboj urcite by Ti nic netajil a je to na Slovensku bezny postup.
Zajtra napisem ako bolo na kontrole. Drzim palce nech Ti je lepsie.
@petuskaa12 aj ja gratulujem k chlapcekom. A drzim moc palce nech Ta cim skor pustia.

annakru
6. dec 2016

@eliskarupp Ked citam, cim ste si presli tak to su naozaj vymodlene deticky. My sme sa rok snazili a potom mi doktor dal clomyd na stimulaciu a utrogestan a hned na prvy mesiac sa nam zadarili takze uz len to, ze som hned otehotnela bolo pre nas prekvapujuce a o tri tyzdne dalsie prekvapenie ze dvojicky 😊

eliskarupp
autor
7. dec 2016

@annakru veru vymodlene deticky a o to krajsi pocit ze nam nadelil rovno 2 🙂 taky maly zazrak aspon pre mna urcite.velmi ti budem drzat palce na kontrolu, ja som vystresovana z kazdej kontroly, a brutalne, najhorsie to bolo v prvom trimestri a kontrola v 12tt lebo pri prvom tehu mi vtedy oznamil ze srdiecko uz nebije tak ja som teraz chodila na kontkroly uplne vyklepana dosrata....ale uz je lepsie.daj vediet ako dopadlo 🙂
@petuskaa12 joj to ma velmi mrzi ze musis lezat, dufam ze ta rychlo pustia ale uorimne ti zavidim ze si uz v 24tt.ja som na zaciatku tiez dost pochudla, apetit ziadny, tak som zvedava kolko do konca tehu priberiem, milujem tie reci typu no pri dvojickach priberies aj 30 kg :D :D a baby mate nejake speci vitaminy?ja len horcik kys.listovu a zelezo od lekara povedal ze to nemam kombinovat s nicim

annakru
7. dec 2016

@eliskarupp presne aj ja som pred kazdou kontrolou uplne vystresovana. Teraz mam ist na lacno na odber a sestricka tam je kazdy den az od 9 tej. Takze ma objednali na 9:15 a do vtedy asi umriem hladom. Ked som nebola tehotna moje prve jedlo niekedy byval az obed ale teraz uz o 7mej rano si potrebujem aspon kusok dacoho dat inak mi je dost zle tak neviem ako to vydrzim.
Mne doktor dal vitaminy Gynefam plus quatrefolic. Na slovensku niesu. Asi je to podobne ako femibion len nieco je tam vraj specialne s tou kyselinou listovou. Dnes sa chcem spytat ci to mam este brat.
Co opisujes s tymi pohybmi tak to uz mozu byt babatka. Pri dcerke som to tiez tak citila. Bude to postupne silniet az si budes uplne ista ze to je ono.
Doktora mam daleko tak sa idem pomaly chystat.

eliskarupp
autor
10. dec 2016

@annakru ahoj, no a ako ti vlastne dopadla prehliadka a sono?a na kedy ta obednali na dlasiu prehliadku?
mne vcera volal doktor ze testy n downow syndrom su negativne tak som hned kludnejsia.asi mas pravdu s tymi pohybmi uz aj mne sa zda ze si pokopkavaju lebo to je skoro kazdy den, brusko ti este nevybehlo?ja uz mam riadny sudok 🙂

annakru
10. dec 2016

@eliskarupp ahoj, prehliadka mdopadla nastastie dobre. Jedno ma 6.4 cm a druhe 6.8 cm. Objednal ma na 21.12 tak som rada, ze nebudem cez vianoce vystresovana - teda aspon dufam. Brucho mam iba vecer. Rano zatial ploche. Tak je to zaujivave. Som zvedava kedy zacne rast poriadne. Ale este su malinke a ja vysoka pomerne.
Super, ze vysledky vysli dobre a aj ty uz mozes byt kludna. Je to tazke cakat na vysledky. A kolko mas rokov ak sa smiem spytat. Mne doktor povedal, ze tie krvne testy nebude robit na downov syndrom pretoze nemam po 35ke a v rodine to nastastie nemame. A ze by mi aj tak vysli zkreslene vysledky pri dvojickach.
Ja mam 31 a dcerku som cakala v 21 a veru dost pocitujem tych desat rokov co sa tyka tehotenstva. Vlastne neviem ci to pripisat veku alebo tomu, ze su to dvojicky.
Uz sa citis lepsie? Skusala si ten caj?

eliskarupp
autor
10. dec 2016

@annakru ahoj, joj to ta super objednal hned pred sviatkami budes kludna cele vianoce, to uz budes mat tusim 15tt.ze?no moje brucho tiez je rano mensie ako maly balon avecer ako velky balon :D ale tak tebe vela spravi ze si stihla a vysoka ja mam vela takych kamaratok a tym aj pri normalnom tehu neskoro vybehlo brucho.cajik som si uz kupila karamelovy aj vanilkovy roibos a pijem azdy den, veeelmi dobry cajik!dakujem 🙂 ja mam cerstvych 30, inac ja som tiez z kazdej strany pocula to co ty ze pri dvojkach to vacsinou vzdy zle vychadza tak som sama prekvapena ze mne vyslo negtivne, al enieko mi hovoril ze to zalezi aj od hladiny hcg v krvi, cim je vyssia tym test vyjde horsie ale neviem co je na tom pravdy.uz sa chvalabohu citim lepsie, dufam ze toto tehu uz chor anebudem.
no ja si tiez niekedy vravim ci to je tym ze uz mam 30 alebo tym ze cakam dvojicky ale citim sa ako kalika niekedy teraz ma brutalne bolievaju krize a ten ocakavany prival eeńergie co vsade citam ze v2 trimestri ma prist tak u mna nikde :D :D

annakru
12. dec 2016

@eliskarupp Ahoj, no vyzsia som ale stihla moc nie. Uz pred otehotnenim som mala 68 kg. Pri dcere som pribrala 24 kg coz je dost. Musim si trosku davat pozor. Uz teraz mam 1 kg hore. Ty si zatial kolko pribrala ak sa smiem spytat? Vraj pri dvojkach je dolezite specialne dat si pozor na vahu kvoly krvnemu tlaku. Ano 21 ho budem mat akurat koniec 15tt ked pojdem na kontrolu. Objednala som sa na Slovensku do Hlohovca na 3d ultrazvuk nech mi babatka zkontroluje. Dufam, ze vsetko bude v poriadku. Ty uz si bola na 3d. Tu mi doktor povedal ze je dobre ist v 17tt a v Hlohovci mi povedali ze najlepsie medzi 20tt a 30tt. Tak som sa pytala ci to uskodi dvakrat. Vraj nie tak pojdeme aj aj teda ak do vtedy bude vsetko v poriadku co dufam ze bude.

eliskarupp
autor
12. dec 2016

@annakru no tak stihla ani ja moc niesom,mam66 momentalne, co na tu moju vysku by som mohla mat menej.mna nikto neupozornoval na kila, to myslis asi tak ze davat si pozor na priberanie, ze?no ja som teraz v 18tt a pribrala som iba nejake kilo, co mne s azda dost malo, ked som sa dozvedela ze cakam dvojicky hned som si predstavila ze budem kysnut od zaciatku do konca,ze budem ako veleryba tak som prekvapena ze nepriberam, ale ja som do cca4 mesiaca veelmi malo jedla, mne byvalo firt zle, az teraz cca 2 tyzdne mam normalny apetit tak kila sa urxite este nalepia.le tak tvoje kilo hore v tom tyzdni v ktorom si je podla mna normalka ved to je skoro nic.poznam babu co pri dvojkach pribrala 9 kg, hlavne ze male ma spravnu velkost a vyvija sa ako ma.ja som 3D est nemala, mne doktor tiez hovoril ze najlepsie je babatko vidiet od 21 do 30tt tak vtedy, tusim v tom 21 caka aj mna.moj doktor ma aj 3D aj4D tak som zvedava kedy mi to bude robit a ja soms a objednala este k MUDr.Grochalovi na 3Dsono on je na SVK jeden z najlepsich odbornikov na dvojky, hlavne tie jednovajecne, ale ten mal volne az v polke januara to uz budem tusim 23tt ale zvedava som tam.takze ja so tiez pocuvla ze to neuskodi viackrat

annakru
15. dec 2016

@eliskarupp ahoj, fiiiha tak to je super, ze zatial mas iba kilo hore. Ano treba si vraj davat pozor na to priberanie pretoze k tomu sa mozu pridruzit ostatne problemy ako vysoky tlak - preeklampsia, cukrovka atak. Moze no nemusi. Takze aj Ty pojdes dvakrat na 3D. Ja som zase ako na ihlach sko sa to blizi. Nepamatam sa, ze pri tehotenstve s dcerkou by som takto stresovsla. Ale pri nej som tehotenstvo ani moc nepocitovala. Ani brusko som nevedela kedy vyhuplo a pred porodom ked som uz prenasala si vsetci mysleli ze som iba v 6tom mesiaci. Zato teraz tento tyzden mi brucho dost vykuklo. Uz aj rano a vecer ako balon - az niekedy rozmyslam ci tam nie su nahodou az tri 🙂. Celkovo sa zacinam citit taka plna a nie moc komfortne. Aj jedlo musim mendie davky ako by mi v bruchu nieco zavadzalo z to si myslim ze je este moc skoro na taketo pocity. Stale mi treba cikat. Doktor mi ale povedal ze mocovy mechur je ok ale ze moze byt podrazdeny. Bojim sa ze ked uz teraz je mi takto co bude v nasledujucich mesiacoch. Pocitujes aj ty nieco z toho co som opisala?

annakru
15. dec 2016

@petuskaa12 Ahoj, ako sa mas? Uz si doma z nemocnice? Si v poriadku? Zistili Ti co sposobovalo problemy v cikani? Dufam ze je vsetko v poriadku. Ak budes mat cas daj vediet.

eliskarupp
autor
15. dec 2016

@annakru jej no vidis som ti vravela ze zachvilu ti vybehne brusko 🙂 vies co ja si myslim ze ta vystresovanost je aj z toho ze su to dvojicky predsa len tam j viac komplikacii moznych tak sa zena automaticky viac boji.no presne vsetko co opisujes pocitujem :D co sa jedenia tyka, ja zjem trosku a zachvilu som plna, cakala som ze to pride tak v 8-9 mesiaci ale nie tak skroro, vobec sa do mna toho tolko nezmesti ako predtym.zjem polku taniera a idem prasknut, ja sa musim do jedla uplne nutit, mam pocit ze moj zaludok sa totalne zmensil.casto byvam zduta a mam pocit ze mam v bruchu kamene po hocijakom jedne.tiez sa citim taka ako taky balon uplne nekomfotŕtne.a co sa cikania tyk aja som to mala asi od 8 cca do 15 tyzdna ua noc som chodila ja 5-6 krat, mna slo z toho porazit, myslela som si ze ked hne dnepojdem praskne mi emchur a dobehla som na zachod a iba cvrk a kym som prisla ku posteli zasa sa mi chcelo :D bala som sa ze ak to tak pojde dalej ja tie dalsie mesiace mozem stravit rovno na vecku :D ale teraz to uz nejak ustupilo aj ked je pravda ze nepijem asi tak vela ako by som mala.mne dal teraz doktor kludovy rezim lebo ked dlho nieco robim, upratujem , varim tak mi trosku tvrdne brucho a mam pocit ze tam mam skaly, beriem aj vyssie davky magnezia, tak dufam ze mi to prejde

annakru
16. dec 2016

@eliskarupp ahoj moja, ani nevies ako si ma ukludnila. Moc dakujem. Myslela som si, ze nieco nieje v poriadku no ked citam co pises tak pocitujem presne tie iste veci ako ty. Presne s tym zaludkom som sa bala, ze akoto ze som hned plna ved take pocity som cakala az ku koncu. Teraz este nema co nejako moc tlacit na zaludok takze to nechapem. Mne jest uz chuti ale odradza ma velmi ten pocit na prasknutie potom a to aj ked zjem malo. S tym cikanim detto presne to iste. 24 - teho ideme autom minimalne devat hodin na Slovensko a teda ak to s tym cikanim takto pojde dalej tak sa to natiahne na ovela viac pretoze budeme musiet stale stat....Dost mam aj z tej cesty stres. Celkovo sa citim strasbe ustrachana - vobec sa nespoznavam.
S tym tvrdnutim bruska asi viem co myslis. Tiez mi zacalo minuly tyzden tvrdnut tak raz dva razy do dna. Lekarovi som to este nevravela, ale on na poslednej poradni povedal ze je cas zacat brat magnesium. Takze tiez beriem. Urcite sa setri, ale zase nelakaj sa. Pri dcerke som to mala od nejakeho 6 mesiaca aj trikrat za den ked som mala nejaku silnejsiu aktivitu. A vsetko bolo v poriadku - dcerku som donosila ba dokonca mi museli dat vyvolavacku lebo sama od seba nie a nie vypytat sa na svet ☺. Tak sa setri. S stava sa Ti to iba ked si aktivnejsia ci aj v klude?
Este som sa chcela spytat, Ty cakas jednovajecne dvojicky a doktor Ti povedal ci maju spolocny vak a spolocnu placentu alebo kazde zvlast? Ja som z toho trosku pomylena. Moj doktor mi nevedel povedat ake su to dvojicky. Iba povedal ze su to ako dvaja surodenci len narodeni v ten isty den, ze sa nebudu podobat na seba o nic viac ako ini surodenci. Maju svoj vak kazde a aj placentu. Takze si myslim ze tym padom su dvojvajecne. Zase na druhej strane aj jednovajecne mozu mat dve placenty a dva vaky. Ako to teda zisti lekar ake su? Dufam, ze som aj teba nedomotala..... o tyzden v stredu sa ho na to spytam ale obavam sa, ze sa moc nedozviem.
Ty si mala kedy poslednu kontrolu? Robil Ti aj sono. Mne tu robi zakazdym. Sice sa tesim, ze ich vzdy vidim len dufam, ze im to nemoze uskodit.
To brucho si mala pravdu akoby zo dna na den narastlo a uz som ako sudok 😊
Prepac za ten sloh co som tu napisala.... a moc dakujem este raz, tvoj posledny prispevok ma ukludnil.

eliskarupp
autor
18. dec 2016

@annakru ahoj moja, to som rada ze som ta ukludnila 🙂 no co a tych dvojiciek tyka tak kedze povedal ze sa nebudu podobat, tiez si myslim z ebudu dvojvajecne, lebo jednovajka su identicke, s tymi placentami neviem, viem ze jednovajecne mozu byt v jednej placente s dvoma vakmi-to mam ja alevo v jednom vaku to su uplne rizikove.nevedela som ze mozu mat aj dve placenty.tiez som z toho trsoku jelen, ne jednovajecnos tpotvrdili uz dvaja doktori tak hadam sa nemylia.soni mi robi tiez na kazdej prehladke co je cca kazde 3 tyzdne, tiez dost casto, ale tak ja si nemyslim ze to moze uskodit, mnohe zeny su aj castejsie sledovane sonom aj kazdy tyzden, ked to je proste treba tak je treba, ale zas kamaratka co ma dvojvajecne dvojky doma povedala ze jej sono spravil za cele tehu iba 3 krat.+ 2 krat bola u specialistu na 3D 4D.cize sono5x, to ja uz som doteraz mala viackrat spravene.ale tak mna to ukludni ked vzdy na sone vidi ze je vsetko ok.boze tu cestu ti nezavidim, aj by som to nedala, pre mna by musela byt cikpauze asi kazdu pol hodku, inak minule ked som ti pisala som to dako zariekla zasa chodim kazdu chvilu curat, minulu noc 5krat :D no co sa toho brucha tyka tak posledne dni je to uplna katastrofa, man nafukuje uplne zo vsetkeho, rano s azobudim brucho je fajn ani necitim ze ho mam ale akonahle zacnem cez den daco jest som ako balon ktory ma v bruchu tehly a brusko ma tati je napnute tuhe, nevladzem ani stat.a cim viac zjem tym je to horsie.dnes som mala uplne malu porciu halusiek a ja som to potom rozdychavala asi pol hodinu :D ja si fak tneviem predsatvit co bude v takom 7-8 alebo 9 mesiaci preboha...a co sa toho tvrdnutia tyka, ja som si uz myslela ze mi tvrdne ale uz ani niesom si ista ci je to tvrdnutie.lebo vraj tvrdnutie je v kratkych intervaloch, lenze ked j anieco robim napriklad vysavam alebo dlho stojim pri vareni alebo upratujem citim take pnutie v brusku a taky tlak a pocit tazkeho brucha a radsej si vzdy lahnem ale u mna to trva aj pol hodku, aj hodku ho mam take natlakovane.a neviem povedat ci je to uplne tvrde alebo len tuhe brusko, som z toho uplne blba....a nechcem plasit ze mi tvrdne ak som len nafuknuta alebo neviem co...ja beriem amgnesolv.ale inak ked lezim a oddychujem tak nic..ale zasa aj ked som taka najedena a mam pocit ze mam namiesto brucha natlakovany balon tak je to brucho take tvrdsie a tuhe takze neviem....teraz prepac ty mne za sloh :D a som zvedava co ti doktor na svk povie ze ake babatka vlastne cakas 🙂

zumasi
18. dec 2016

@eliskarupp Ahoj 🙂 sice necakam dvojicky teraz, ale presne pred tromi rokmi na vianoce sme oznamovali ze cakame dvojicky- jednovajecne. Maju 2,5 roka, tehu bolo vsetko ok, aj porod super. Sme v zahranici, aj sme tu boli vtedy. Drzim palceky 🙂

annakru
19. dec 2016

@eliskarupp ja sa tesim kazdemu slohu len piiiis 😊 som rada. Ako som spominana som tu trochu odtrhnuta od sveta... No praveze aj ja som si myslela ze dva vaky a dve placenty mozu byt len dvojvajecne, ale potom som sa docitala ze aj jednovajecne. Tak preto som z toho trosku pomylena. Taktiez som nevedela ze jednovajecne dvojicky mozu byt jedine 2x chlapci alebo 2x dievcata. Ale ked sa nat tym zamyslim - a to som predtym nerobila - dava to zmysel.
Ty este nevies ci su to chlapci alebo dievcatka? Alebo sa nechate prekvapit? Samozrejme najpodstatnejsie je aby boli zdrave.
S tym tvrdnutim viem presne aky pocit myslis. A je to tvrdnutie, ale ma to vela zien. Tiez mi to trva vzdy dlhsie a musim sa dat do kludu aby mi to preslo.
Ja som prekvapena ako rychlo mi zacalo rast brucho. A akoby rastlo zo dna na den 😮. A s tym jedenim presne ako hovoris. Musim jest ovela mensie porcie ako predtym inac mi je velmi dlho a velmi tazko. Pocit pretlakovaneho beucha. Tiez sa rano citim fajn. Doobeda mi je najlepsie.
A aj si natieras brusko a prsia? Ja ano hoci som pocula ze to je o type pokozky vi popraska. Mne pri dcerke popraskala trochu koza zo spodu na prsiach, ale moc mi to neni vidno. No ale teraz mam pocit, ze mi strasne narastli prsia oproti prvemu tehotenstvu. Ked to porovnam jedno a dve je to podla mna dost rozdiel. Teda aspon zatial pocitovo to tehotenstvo. Ty mas kedy dalsiu kontrolu? Po sviatkoch? S to magnesium Ti pomaha na to brusko pretoze mne moc nie....
A zase sa mi podaril sloh. Dufam, ze som Ta neuspala...

eliskarupp
autor
25. dec 2016

ahoj, prepac ze tak neskor odpisujem, vy uz ste na svk, ze?ako dopadla ta dlha cesta?dalo sa to zvladnut?a daj potom vediet ako dopadlo sono u doktorka na slovensku, som zvedva ci teda cakas jednovajka alebo dvoj.podla mna ked su dvojvajecne je super ze mozes mat parik to je krasne ked je dievcatko a chlapcek, ale zas ked su jednovajka tak to mi pride ako taky maly zazrak prirody dve uplne rovnake babatka 🙂 a nad menami ste uz rozmyslali? no my zatial este nevieme co to bude, ja som sa zatial vzdy doktora zabudal spytat, tazko povedal ci on uz vedel alebo nie, ale ja truba som na to vzdy zabudla, dalsiu kontrolu mam 2 januara tak dufam ze nezabudnem, uz som aj velmi zvedava 🙂 ja si brusko moc nenatieram, ja som na to strasne leniva otravuje ma to, ale tiez som inac pocula ze to velmi zalezi od pokozky ci popraska ci nie a ze samotne natieranie ako take tomu nijak nepomaha.inac mne prsia skoro vobec nenarastli, ja nosim stale podprsenky ktore som nosila pred tehu, nenarastlo mi nic iba to brucho. uz sa aj trosku bojim ze vobec nepriberam, lebo fakt jem normalen hocico a rucicka na vahe s avobec nehybe.brusko mi tvrdne stale snazimsa vela oddychovat aj ked nie vzdy to ide hlavne teraz cez sviatky, a co sa toho magnezia tyka no nemam pocit ze by mi to nejak pomahalo, neviem, mozno keby ho neberiem bolo by to horsie....inac na to natlakovane prejedene brusko mi v lekarni odporucili fenyklovy caj-mam pocit ze celkom pomaha a espumisan, vraj sa moze aj v tehu, ale aj tak si ho nechcem moc davat, ale niekedy som ako taky kotol tak si dam jednu gulicku 🙂 inac krasne sviatky prajem 🙂

eliskarupp
autor
25. dec 2016

@zumasi ahoj, gratulujem k detickam, a co mate dievcatka alebo chlapcov?a mozem sa spytat ake si mala tehotenstvo s jednovajkami?bola si nejaka rizikova?ako si tehu zvaldala?ako casto sledovana na kontrolach? transfuzny syndrom dvojciat vas uspesne obisiel?a porod klasicky alebo cisarskym?prepac ze s atolko vypytujem ale nepoznam skoro ziadnu maminku s jednovajkami 🙂

zumasi
26. dec 2016

@eliskarupp Kludne sa pytaj, ja som tiez nemala nikoho kto by mal dvojicky ked som ich cakala a teda rada by som sa pytala 🙂 Mame chlapcov, plus este o dva roky starsieho od dvojiciek, takze traja chalani 🙂 tehotenstvo bolo na dvojicky dobre, sme v Anglicku, tu to nechavaju tak prirodzenejsie. Mne osobne to vyhovovalo viac ako ten slovensky system kde vsetko je nejaky problem. Takze som bola doma do porodu, ziadne rizikove alebo co. Tvrdlo mi brucho od asi 20. tyzdna, obcas som si dala magnezium. Citila som sa teda ako velryba, ale vsak to k tomu patri :D Bala som sa ze sa otvaram ked mi tak brucho tvrdlo, ale nakoniec bolo vsetko ok. Kvoli jednej placente som mala sono kazde dva tyzdne, takze to kontrolovali velmi prisne. Jedno babatko bolo cely cas mensie, ale pokial stale rastlo bolo to v poriadku. Rozhodovanie ohladom porodu bolo strasne tazke, nakoniec som sa rozhodla skusit prirodzene s epiduralkou, pre pripad ze by bolo treba sekciu. Nakoniec to bola parada, prirodzene sa narodili s vyvolavackou. A napriek tvrdnutiu brucha pol tehotenstva som nebola vobec otvorena na zaciatku 🙂 Takze u nas vsetko v poriadku vramci moznosti. S tym ze som bola dost nemobilna, ku koncu som chodila z domu peso minimalne. Drzim palce nech ste vsetci traja ok, viete uz co cakate? necitala som vsetky ostatne prispevky. Ak chces kludne napis aj spravu 🙂 Drzte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre