Koľko ste pribrali do 17. týždňa?

29. feb 2024

Ahojte baby, chcela by som sa spýtať, ako ste priberali pocas tehotenstva. Ja som na začiatku 17 týždňa a už mám 8kg navyše :( dva krát som bola od začiatku tehotenstva chorá, dva týždne som len ležala, lebo sa to vlieklo, takze vtedy som tak dosť pribrala, ale som z toho trochu zúfalá, lebo sa snažím stravovať zdravo, neprejedam sa. Som dosť vysoká, takze sa to na mne zatiaľ stratilo, ale keď to takto pôjde ďalej, budem mat 100kg keď pôjdem rodiť :(
Ako ste to mali vy? Doktor mi povedal, že niektoré ženy priberajú najviac na začiatku tehotenstva a potom sa to “upraví,” no aj tak som z toho neni dva krát nadšená. Ďakujem za vaše pohľady

milanemila
29. feb 2024

Asi ta nepotesim, ale v obidvoch tehotenstvach som zacala priberat az od 20tt a celkovo v prvom 9kg a v druhom 12kg.
Maju to ale zeny rozne, niekto pribera hned na zaciatku, niekto skokovo ku koncu (to bol moj pripad a spravili sa mi strie), niekto priebezne 🤷🏼‍♀️
Nestresuj sa zbytocne, ak aj lekar hovori, ze je to zatial ok. Dalej zdravo kedz a hyb sa. Uzivaj si tehotenstvo ❤️

jaass
29. feb 2024

Gratulujem k tehotenstvu a asi by som na tvojom mieste veľmi neriešila koľko priberieš. Najdolezitejsie je aby ste boli s babatkom zdravi. Snaž sa hýbať koľko sa dá ale nepresiluj sa. Niekto priberie počas tehotenstva 11kg a niekto 25. Každá to mame inak, čiže si užívaj tehotenstvo a nerieš 🙏

vafinka
29. feb 2024

Autorka nič ,až teraz som pribrala 1 kilo a som.v 21 tyzdni

autor
29. feb 2024

@vafinka ja neviem prečo sa to na mna takto lepí :(

autor
29. feb 2024

@milanemila ďakujem za odpoved, ja sa to snažím neriešiť ale už teraz sa cítim nekomfortne a bojím sa čo ešte bude

diewcatqoo
29. feb 2024

Zajtra zacinam 23. tyzden za zatial mam navyse 1,5 kg. V prvom tehotenstve som mala pri porode 15 kil navyse. To priberanie je velmi, velmi individualne. Niekto pribera rychlejsie, niekto pomalsie. Niekto sa naleje vodou a ma 20 kil navyse, niekto priberie len to, co vazi dieta, placenta a plodova voda. Ak by to nebolo ok, lekar by ta na to upozornil.
Dolezite je sa hybat, aby telo nezlenivelo uplne a aby potom lahsie slo zhadzovanie. Uz je teplo, tak snaz sa kazdy den vyjst aspon na prechadzku, pokial ti to stav dovoli.

autor
29. feb 2024

@diewcatqoo ďakujem, trochu sa upokojujem tým, že ja som len 6 kg pribrala počas tých mojich nešťastných chripok, kedy som nemohla vyjsť z domu pomaly mesiac dokopy. Za iných okolnosti som 5x za deň so psom vonku, toto ma položilo a už teraz si pripadam byt ako veľryba :D

vafinka
29. feb 2024

Vieš čo ,nerieš to,ja v prvom trhu som tiež naberala raketovou rychlostou ,

sense
29. feb 2024

Nič, v 27tt +3kg

ivangeline
29. feb 2024

Stale pomaly 20 az 25kg za cele tehu. Pomalsie priberam,ked som uz bola tucnejsia.. Ale ked som mala 60...tak kazdy mesiac 2kg.

diewcatqoo
29. feb 2024

Tiez som mala chripku.. v podstate od polky decembra do minuleho tyzdna sa u mna prestriedali covid, zapal priedusiek, chripka a zapal dutin. Tiez som bola viacmenej zatvorena doma, ale ja ked som chora, tak takmer nejem, lebo nemam chut, takze mne to pomohlo v tom, ze som aj vdaka tomu asi zatial takmer nic nepribrala.

lilli110
29. feb 2024

Ahoj, ja podobne ako ty. Som sa zlakla, ze co to bude... ale potom sa mi mi to stoplo a teraz som 34tt a +9kg cca. Takze uvidis, mne dr povedal, ze sa mi asi nastartoval metabolizmus 🙂

lelelienka
29. feb 2024

Pribrala som 10 kil za cele tehu, na zaciatku veeelmi pozvolna a lezala som do asi 24. tyzdna, zvysok velmi opatrny rezim. Neprezierala som sa a nejedla nic sladke.

saxana000
29. feb 2024

Teraz.som 34 tyzden a mam 15kil plus..lepi.sa.to na mna htozne posledne dva mesiace

autor
29. feb 2024

@lilli110 Haha ďakujem veľmi pekne upokojila si ma trochu :D

nika11103
1. mar 2024

Ja som pribrala rovných 30 a to sa teda nechválim ale hanbím . To je veľmi zle pribrať takmer polovicu pôvodnej váhy. Ja som mávala hrozné hrozné vlčie nočné hlady a kým som niečo nezjedla mi bolo hrozné moc zle. A poznate ten pocit keď začnete jesť ako vám prakticky hneď prechádza pocit hladu. Mnou väčšina jedla len preletela že som ani nemala to zasytenie z neho bleeeeee hrozné hrozné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre