Kinley v 2. trimestri

21. júl 2023

Ahoj viem ze tonic sa nesmie v tehotenstve kvôli chininu no už dva dni by som dala všetko aspoň za jeden glg🤣 pozerala som zloženie tohto kinley pink aromatic bery a v zložení som nenasla chinin tak by to malo byt v pohode ci ?
Napíšem aj zloženie nižšie
Voda, Fruktózovo-glukózový sirup, Fruktóza, Oxid uhličitý, Kyselina: kyselina citrónová, Prírodná aróma, Konzervačná látka: sorban draselný, Extrakt z jazmínu, Koncentráty mrkvy, čiernych ríbezlí a čučoriedky

zojeva
21. júl 2023

pokiaľ toho nevypiješ na litre tak v pohode, všetko s mierou 🙂

anavixy
21. júl 2023

Chinin je skodlivy len vo velkom mnozstve, takze kludne si daj 🙂

rebrambora
21. júl 2023

Moje druhe tehotenstvo a pijavam zazvorovy. Som nevedela, ze sa 'nesmie'

autor
21. júl 2023

Ďakujem dievčatá. No ja sa bojím tak radšej dám stopku len v tomto som ho nenasla tak som si nebola istá ci je to ok. Ďakujem ešte raz

autor
21. júl 2023

@rebrambora tonic sám o sebe asi v pohode ale pokiaľ je v zložení chinin (v zazvorovom je) tak pri väčších dávkach môže spôsobiť stahy maternice.
Väčšinou baby pijú tonic na konci tehotenstva keď chcú " rýchlejšie " porodiť.

didip
21. júl 2023

Toto som nevedela, idem kúpiť tonic keďže ja už čakám kedy to príde 🤣

obleckodogymu
21. júl 2023

Normálne pijem tonic v tehotenstve keď mám chuť 😊myslím že 1-2 poháre ani malému nič nespravia 😊a aj to možno 1x za mesiac tie 2 pohare

anavixy
21. júl 2023

@didip inak vraj je to poriadna blbost, kedze na to by muselo byt mnozstvo chininu fakt velke, ale ked ti chuti, kludne si daj, mozno placebo efekt zaucinkuje 😄🍀
A napr zazvor je tiez nieco co sa neodporuca, samozrejme opat sa bavime o pravidelnej konzumacii alebo vyssej davke, ako je odporucena denna davka a hlavne teda ak ide o surovy zazvor (v tom toniku bude asi len aroma).
Takze tonik ok, zazvorovy tonik tiez ok, ruzovy tonik uplne ok, len skoda, ze ruzovy gin k nemu nie je ok 😄🙊

didip
21. júl 2023

@anavixy ale veď jasné, mne už radili aj ananás, tiež nepomohlo. To by muselo byť asi naozaj na litre a ananás na kilá 🤣

anavixy
21. júl 2023

@didip mne osobne nepomohli ani “litre” oxytocinu tak kam sa hrabe ananas 😄 ale tak vidis, zeny su ochotne hocico vyskusat a kym to neskodi, tak ten placebo efekt dobrej viery stoji za skusku

rebrambora
21. júl 2023

No vidis. A detom nic nie je 🙃

sisk43
22. júl 2023

Ja som našla v DM ke,, náhradu,, tonicu 🙂 ja si to chodím kupovať vždy, keď mám chuť na tonic 😁 skúste, možno vám to zaženie chúťky po normálnom tonicu 😁

yeneffer22
24. júl 2023

Toto ale vôbec nechuti ako tonic :( tiez som si to kúpila lebo som mala neprekonatelnu chuť na tonic toto mi ju akurát pokazilo. 😂 tak som si kúpila obyčajný dala si za pohár a bola som spokojná

sisk43
27. júl 2023

@yeneffer22 😅😅 sranda 😅 ja som sa až zastavila, keď som sa prvý krát napila, či to ozaj nie je tonic 😂

yeneffer22
28. júl 2023

@sisk43 pre mňa to bolo hrozne sladké a bolo v tom veľmi cítiť to ovocie. Nemalo to tu nahorklu chuť po ktorej som tak veľmi túžila 😂😂😂

sisk43
28. júl 2023

@yeneffer22 ja si to chodím kupovať kvôli tej horkej chuti 😂

dominikasimcik
2. okt 2023

@rebrambora ten zázvorový nie je označený ako tonic ale ako zázvorová limonáda (ginger ale). Ja som to sem-tam zvykla v prvom trimestri, pomáhalo mi to keď mi bolo nevoľno 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre