Kedy začalo vaše bábo kopať?

miskacharly
25. sep 2014

Som v 19.tyzdni a ono stale nic.akurat citim ked sa nasunie uplne dole,vtedy mi vyjde hore brucho a tlaci ma to,ale pohyby necitim ziadne.

jersey333
25. sep 2014

@miskacharly kazda zena to ma individualne tak sa preto vobec netrap 🙂 ja som zacala citit prve pohyby prestne v 16 tt ,..a to som prvorodicka ,..no moja kamaratka co sme rovnako tehotne az okolo 24 tyzdna ,...cize kazda to mame inak ,... hlavne ze je babo v poriadku

hope87
25. sep 2014

@miskacharly ja som zacala citi uz v polovici 18tt ale ako napisala @jersey333 , je to individualne...tu na mk jedna kocka pisala, ze necitila pohyby vari do 22tyzdna...a pisala, ze jej aj dr povedal, ze ma placentu v predu, takze aj to moze tlmit tie pohyby...a ak citis aspon to, ze sa presunie dole, tak to je v fajn.

cukricek12
25. sep 2014

ja som cítila v 18 tt,som prvorodička. ja mám pocit ako keby mi tam rybička plávala 🙂

tamarka9
25. sep 2014

@miskacharly ja som zacala citit az koncom 20tt a teraz citim vecer len a iba parkrat, nie je to nic prevratne, ale boli sme aj na morfo sone uz a vsetko je ok 🙂

evittam
25. sep 2014

Pri prvom som cítila prvé pohyby tak okolo 20tt. - bolo to skôr také "žblnkanie" akoby sa mi črevá hýbali 😀 . No a pri druhom som to už cítila skôr - cca v 16.tt. . Ale myslím, že to bolo aj preto skôr, lebo už som vedela čo mám očakávať-cítiť. 😀

petuska2110
26. sep 2014

ahoj ako pišu baby je to u každej inak ja som to citila okolo toho 16tt ale naš bol velmi aktivny aj doktor vzdy nadaval na sone že sa mu vrti nemože ho dobre skontrolovat 😀 takže je to tak trocha aj od dietatka hlavne že je babo zdrave neboj este si tolko užijes kopania hlavne posladne mesiace 🙂

maarlie
26. sep 2014

prvýkrát v 19. týždni, potom asi 10 dní nič a odvtedy stále 🙂 zozačiatku najradšej v noci, teraz si dal povedať a v noci spí :D mňa mama cítila až okolo 23. týždňa

sonicka777
26. sep 2014

Pri prvom som citila pohyby od 16tt a pri druhom uz v 14tt..a to len take slabucke..to je individualne 🙂

missi123
29. sep 2014

Ja som zacala citit prve pohyby v 21tt ale zatial je to hlavne vecer

dollynkaa
29. sep 2014

Cca v 22tt som uz vedela ze to babo kope

lubka1983
29. sep 2014

Ja som v 20 cakam tretie a nic ziadny pohyb

mirka135
7. okt 2014

Ja som 20+1 a stale nic ☹ alebo zeby som nevedela ze to je ono?? ja neviem

eevicka83
16. okt 2014

ja som zacala pri prvej pohyby citit v 20-21tt ale viem ze este aj v 24tt to nebolo nejake caste a silne... a takto som to mala aj pri ostatnych babach. sice som citila pohyby uz skor okolo 18tt ale az do 24-25tt boli slabucke uplne a nie caste.

lenka150190
17. okt 2014

ja som cítila od 15 tyzdna zblnkotanie a teraz na konci 19 tyzdna, obcas citim take mrvenie vnutri a ked mam ruku na brusku aj jemnučky naraz ruky, alebo nohy... je to krááásny pocit, zazrak života 🙂 🙂 🙂

lenka150190
17. okt 2014

@mirka135 daj si ruky večer na brucho, ked pojdeš spať a možno budeš citiť to bublinkovanie, je to aj počuť dakedy... červa su uplne inde, to sa neda zameniť, je to ine... uplne... 😉 😉 😉

mirka135
17. okt 2014

@lenka150190 uz citim aj ja 😀 😀 😀 krasny pocit to je

lenka150190
17. okt 2014

nooooooo a počkaj ešte chviločku, to potom bude, normalne akoby sa ti v brušku čosi naťahovalo, no nie čosi... teda ktosi, tvoja laska 🙂 🙂 🙂 to je parada, kazdy vecer sa tesim do postele ako budem našho bobčeka počuvať, hmatať, kecať s nim 🙂 🙂 🙂

julia92
21. okt 2014

Ja som v 20tt a akurat vcera vecer som citila jemnunke kopnutie pod pupkom. Myslim, ze to uz bolo babo 🙂 Uz par dni pred tym som citila take akoby "travenie" a "pracovanie" v podbrusku - aj som si myslela, ze to bolo len travenie, ale uz viem, ze to bolo to "bubllinkovanie", co ste tu opisovali. 🙂

ivkaaa1
10. nov 2014

Asi naozaj je to u kazdej z nas inak. Ja som v 20 tt a pohyby som zacala citit asi pred 3mi dnami. Ale malinke sa sem tam uz ozyva statocne 🙂 no co, zatial aspon takto komunikujeme 🙂

lulua777
12. nov 2014

presne tak ja som 20tt a ked som doktorke povedala ze zatial nic tak hned pocuvala srdiecko a vsetko bolo v poriadku aj sa hybala len som ju necitila asi 3dni do zadu uz ale ano a veru sa riadne rozcertila :D vacsinou to je vecer ked lezim len treba trpezlivost 🙂

kliara
12. nov 2014

@miskacharly - je to tvoje prvé bábätko? Začneš ho cítiť onedlho, pri prvom bábätku to býva väčšinou okolo 20 tt. No a potom pri druhom a treťom zvyknú cítiť mamičky pohyby bábätka skôr, kľudne už aj okolo 12 tt.

miskacharly
autor
12. nov 2014

@kliara nie,druhe,ale prve som citila skor a silnejsie.ale uz citim,takze v pohode 🙂

elizita
1. dec 2014

mne gyndoska povedala, ze tak najskor v 20tt asi zacnem nieco pocitovat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre