Kedy ste začali mať problémy so spánkom kvôli brušku?

miss_stanya
15. aug 2012

Kocky, kedy ste zacali mat v tt problemy so spankom? Ja vo vseobecnosti zatial nemam, ale uz sa mi zo dvakrat stalo, ze som sa v noci zobudila, ze ma boli brucho. Je to taka tahava bolest, ked lezim na lavej strane, tak v lavej casti brucha, ked na pravej, tak vpravo. Cez den sa tieto tlaky tak silno neprejavuju. a to mam brusko podlozene vzdy vankusom....

anickamaros
15. aug 2012

ahoj ja uz mam teraz a to som este len na zaciatku v noci sa mi stane ze spim na bruchu a kedze uz sa zacina zvacsovat tak sa zobudim na bolest.A ja som taky bruchospačtakže mam strasne velky problem sa vyspat na boku alebo chrbáte to si ani nechcem predstavit co bude ked budem v 9 mesiaci

zmrzlinkams
15. aug 2012

@miss_stanya ja som si nepodkladal bruško vankušom a ked som začala citiť pohyby v 21tt tak jedine na brušku ked som ležala alebo na chrbte a to bolo až večer a musela som vyslovene byť v klude aby som ucitila a ešte dlho som spavala na brušku asi niekedy posledne dva mesiace som už len na boku spavala a už v 7 mesiaci som už spavala na brušku pomenej. a v tom obdobi ked som začala ciitť pohyby som ako spavala na brušku nebol ako problem len sa mi pár krát stalo že sa to babatku nepačilo a dalo mi to najavo tak aby som sa nemrvila tak už som menila viac menej polohu spanku a dnes už som si tak zvikla že na bruchu malokedy spim aj preto že k malej sa rychlejšie postavim ked som na boku 🙂

katarinka32
15. aug 2012

No ja som 32 tyzdni tehotenstva a mam velke problemy so spankom. Kedze som zvyknuta spat na bruchu o to horsie je to teraz ked uz na nom nemozem spat.. Spim vacsinou na boku a to raz na jednom, alebo na druhom, lebo aj tie ma bolia, proste je to tazke s tym spankom. Rano vstavam o 5:00, lebo manzel ide do prace tak si dam nejake ranajky a idem si este pospat a okolo 6:00 zaspavam s pocitom, ze teraz si konecne oddychnem, lebo si medzi nohy dam jeho paplon a svojim sa prikryjem, a takto mi je najlepsie. Tahanie bruska to mam aj ja, ale na pravej strane, bude to tym, ze sa maternica roztahuje, a aj brusko je vacsie.

dejka77
15. aug 2012

U mna konkretne boli najhorsie posledne 3-4 tyzdne, vtedy som uz vobec nemohla poriadne spat. Na boku to bolo hrozne, tiez som mala tie tahave bolesti (celkom trefne si to pomenovala). Ulavou bolo lezat na chrbte aj ked sa tak vraj v tehu spat nema. Aj teraz ma sem-tam nieco boli alebo mi je trochu neprijemna poloha, ale da sa to zniest. Tak som zvedava ako to bude teraz na konci tehotenstva s tym mojim spankom.

lenkavi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olusenka
16. aug 2012

Kvůli břichu jsem problémy se spaním neměla vůbec až do porodu. Ale stávalo se mi, že jsem se uprostřed noci vzbudila (obvykle jednou, víckrát ne) a šla na záchod, pak zpátky do postele a už jsem neusnula. nebo jsem civěla do stropu třeba od tří do šesti a usnula až pak. Hrůza. Prý to jsou hormony, tělo se údajně chystá na roli matky a na málo spánku a časté vstávání po porodu. tak jsem to aspoň četla. 😉

michaelamilan
17. aug 2012

ahojte, ja mám už tiež problémy so spaním na brušku, doteraz sm bola zvyknutá spávať na brušku, ale teraz ma to bolí a nedá mi to pokojného spánku.......Dosť často sa mi aj stáva, že sa zobudím nato, ako cítim že sa mi naťahuje koža, že si myslím, že puknem 🙂 a to som len v 16tt

lomanta
18. aug 2012

Ahoj, mě bříško sice zatím neroste, ale taky už cítím změny při spaní. Na břichu se mi spí už špatně, mám velká prsa, která jsou teď citlivá, takže mě bolí na nich ležet a k ránu se probouzím s bolestí močáku (což jsem dřív nemívla, že bych běhala v noci na wc), přisuzuji to tomu, že jak se zvětšuje děloha, tak se do močáku už tolik nevejde, nebo fakt nevím 🙂 . Takže taky mám nejlepší polohu na boku, vypodložená druhou peřinou (ale to mě zase pak brní ruka, na které si ležím 😀 )

xsenova
21. aug 2012

ja nespim na bruchu asi od 9tt - nebolo mi to prijemne. Asi od 15tt miminko zacne vystrajat ked si lahnem na pravu alebo lavu stranu a neprestane az kym si nelahnem na chrbat 🙂 asi ma malo miesta 🙂

petra1402
7. sep 2012

Ahoj ja som len v 23 tt a tazko spavam asi odkedy sa mala zacala hybat t.j. 19tt budim sa kazdu noc aj tri krat koly cikaniu a bolesti co sa tyka spinkania na brusku nespavam skor na boku a tak sa to celkom da 🙂 len to budenie je hrozne :(

usiko
7. sep 2012

ja uz mam teraz a to som nejaky 9tt, alebo ak nejak...nemam problem s bruskom, ale asi psychika, zle spim, nespim, zle sa mi sniva, nevyspata som a tak.....a pri predchadzajucom sm prestala scasti spat na brusku asi tak v 20tt, nebolelo, bolo to len neprijemne....

anka3004
24. okt 2012

ahojte babenky chcela by som sa opytat nemozem spavat na brušku citim niečo ,take ako keby sa tam niečo hybalo ,alebo taka neaka zatazž , mozem byt tehotna nerobyla som si teh.test , ale nemozem spavat v noci a rano ked sa zobudim mavam opuchnute a bolave nohy suvisi to s tehotenstvom??? Dakujem velmi pekne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre