Kde ste cítili prvé pohyby bábätka?

kris1111
30. okt 2012

Ja v okoli pupka, niekedy az nad pupkom...Je to normalne?

rubinka
30. okt 2012

@kris1111 - Jasné že je to normálne 🙂

kris1111
autor
30. okt 2012

Vies som prvorodicka a co citam tak zacinaju citit okolo 20tt. a ja dnes treti den....a dnes tak okolo pupka az do zaludka sa mi zda... nie je to vysoko? ja ze budem citit tak skor od pupka dolu. Sa pozorujem ako somar.... 😉

kris1111
autor
30. okt 2012

@rubinka Vies som prvorodicka a co citam tak zacinaju citit okolo 20tt. a ja dnes treti den....a dnes tak okolo pupka az do zaludka sa mi zda... nie je to vysoko? ja ze budem citit tak skor od pupka dolu. Sa pozorujem ako somar.... emoticon

zunyl
30. okt 2012

bábätko v brušku robí niekedy až kotrmelce, pretože má dostatok miesta.Preto cítiš kopančeky raz hore potom zas budú dole. Aj ja som prvorodička a tiež to prežívam ( a k tomu čakám dvojičky). Uvidíš, že okolo 30-33 tt sa to bude meniť. Bábätko už viac menej bude otočené hlavičkou dole ( nie je to však pravidlo) a bude mať čoraz menej miesta. Už nebude tak extra aktívne. Držím palce nech sa vám darí a nech bábätko ostane v brušku čo najdlhšie 😉

alena16
30. okt 2012

@kris1111 To este asi nebude babatko, v 17. tyzdni este nesiaha maternica nad popuk. Este aj 20. tyzdni je 1-2 cm pod pupkom...

kris1111
autor
30. okt 2012

No tak teraz citim zasa pod pupkom.....take steklenie, mrvenie....sa to meni....tak neviem....

kris1111
autor
30. okt 2012

@alena16 No tak teraz citim zasa pod pupkom.....take steklenie, mrvenie....sa to meni....tak neviem....

kris1111
autor
30. okt 2012

@zunyl Asi mas pravdu.... tak sa pekne drzkajte ...je krasne cakat chlapca aj dievca..to vam vyslo..... 😎

rubinka
30. okt 2012

@kris1111 - ja som ako druhorodička cítila prvé pohyby v 17.tt a bolo to bud tesne pod pupkom alebo v oblasti pupka.

kris1111
autor
30. okt 2012

@rubinka tak dakujem.....

vonicka
30. okt 2012

@kris1111 - citit prve pohyby nad pupkom mi doslo podivne, a ked som si precitala, ze si v 17tt, tak to podla mna nebude ono. Ja som to citila dole pod pupkom, zaciatkom 18tt. Urcite to aj ty skoro pocitis, neboj 🙂 a z mojej skusenosti, neslo o ziadne steklenie ani ziadne motyle, proste hned take male kopanceky, bolo to uplne mile, najkrajsia vec na celom tehotenstve, ja som zboznovala, ked sa babo v bruchu hybalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre