Káva v tehotenstve

marlenkac
27. júl 2018

Prosim o vas nazor.som v 17 tyzdni a pijem kazdy den malu kavu s cukrom a mliekom.kavu si robim rozpustnu a iba jednu lyzicku do malej salky.myslite ze to moze uskodit babatku.

loyda
27. júl 2018

Aj ja som pila nescu s cukrom a mliekom a mam zdravu 5mesacnu dceru ;) kojim a kavu pijem stale ;)

lilidix
27. júl 2018

Som v siedmom mesiaci a davam si dve kavy denne, od zaciatku tehotenstva. Pri prvom som tiez tak pijavala, ako obvykle, ked som nebola tehotna.

beky1813
27. júl 2018

Ja mam 2.dieta, pri oboch som pila klasicku zalievanu kavu len s cukrom min.1 za den a sem tam niekde latte, alebo espresso, obom nic nie je. To, co pijes ty, sa skoro ani kavou neda nazvat.

lenka6309
27. júl 2018

Mám 3 deti.A v každom tehotenstve som pila kávu nescu s cukrom a mliekom.Deti sú zdravé nemajú žiadne ,,poruchy,,

vlasica19
27. júl 2018

Podla mna mozes, kym nebudes pit 350 za den tak by sa nemalo nic stat 🙂

veronice
27. júl 2018

Mne kavu nakazala lekarka v nemocke po tom ako videla aky mam tlak a migreny... tak si tiez davam jednu dve denne, podla potreby

yanni
27. júl 2018

Jasne, ze Mozes. Sven NORMALNE Kavy denne neuskodia. Ty nepijes kavu. To co si ty robis, je len zafarbena Voda.

soviatko
27. júl 2018

Pokojne si kávičku vychutnaj. Mne ju kázal internista kvôli tlaku. Dve denne ti nič nespravia. Jedine že by si si zalievala polkilového turka ;)

nikaroxy
27. júl 2018

@marlenkac Úplne je v poriadku ked pijes tu kavu co pijes.Ja mam nizky tlak a lekar mi vyslovene povedal ze mam pit kavu...neprehanat to samozrejme 5timi silnymi kavami denne..ale to ani za bezna nie je uplne zdrave.Takze hlavne klud...a len pre zaujimavost mne prve tri mesiace kava ako vooobec nechutila😂Zati teraz sa na nu doslova tesim

erikaa09
27. júl 2018

mne gynekolog povedal ze mam pit kavu a mu hovorim pijem 2 za den a on ze to nevyzera tak ze kludne este jednu mozem pridat-no moj zaludok by to uz nedal

whatever1
27. júl 2018

Ja som si zvykla na Caro, co sa tyka chute tak kavu nahradi a je zdrave(aspon sa hovori😁) Normalnu kavu si dam ked mi nie je dobre(mavam nizky tlak) alebo ked ma rozboli hlava. Myslim ze taka coca cola je omnoho horsia a aj niektore caje obsahuju vela kofeinu...

kathy93
27. júl 2018

@marlenkac ja idem vo štvrtok rodiť a pijem dve kávy denne takže asi tak. Tlak mám v poriadku malá je zdravá ja nemám žiadne problémy. Káva je zdravá pokiaľ sa pije v rozumnom množstve. 😉

akcul13
27. júl 2018

Aj ja som pila nesku pocas tehotenstva a mala je zdrava 🙂

janulka2811
27. júl 2018

Taktiez som pisala tuto temu a pijem jednu dodnes a zatial vsetko v poriadku a vraj nemoze uskodit.

janynyna
27. júl 2018

@marlenkac ahoj jasom teraz v 8 mesiaci a každý deň ráno si dám kávu k raňajkam. Tiež rozpustnu s mliekom.

myboys
27. júl 2018

Jasne ze neuskodi. Ja som pila 3x kavu denne aaly zdravy nic mu nechyba

blackcat8885
27. júl 2018

Kludne si slabsiu daj. Ja som prvych 5mesiacov tehotenstva nemohla kavu ani citit. Potom uz som si dala 1 denne alebo raz za 2-3dni ked som mala chut. Malu a slabu s mliekom. Vsetko s mierou sa moze

yanni
27. júl 2018

@janulka2811 Ja som pila odjakziva dve za den a neprestala som ani v tehotenstvach. Ani pocas kojenia. A vsetko OK.

marlenkac
autor
27. júl 2018

@nikaroxy ved to ani mne pri prvom teotenstve nechutila.nemohla som kavu ani citit.az uplne pred porodom som na nu dostala chut.a tetaz mi zase chyba.ked si ju rano nedam boli ma hlava.az si ju tak vychutnam a pomoze mi uplne ma vzpruzi.

janulka2811
28. júl 2018

@yanni verim tomu,ze cigarety su 1000x horsie ako dve kavy denne.

yanni
28. júl 2018

@janulka2811 jasne. Kava v primeranom mnozstve je dokonca prospesna. Cigareta, aj ked len jedna, je aj mimo tehotenstva zdraviu skodliva.

senta_sofia
28. júl 2018

@marlenkac ja som az v tretom tehotenstve zacala pit, tlak som mala ako mrtvola, takze stale lepsie kavu, ako niekde odkvicnut. Jediny rozdiel medzi bezkofeinlvymi a kofeinovym dietatom je v pohlavi 😂

mojitka13
1. aug 2018

Ahoj, keď som bola u MUDR.Grochala v Martine na morfologickom sono pýtala som sa ho na kavu, lebo popri malej dcere pijem teraz v tehotenstve dve denne a on povedal, že úplne v pohode.Ze toho sa vôbec nemusím báť.Len ak môžem, by som ti aj s ohľadom na tvoje zdravie odporučila piť kvalitnú kávu.Nemas možnosť kúpiť si k kvalitnu zrnkovu kavu v praziarni, dať si ju zomlieť a piť takú?

sunny02
4. aug 2018

Ja som tiež pila slabé kávy počas tehu, pretože som na kávu bola zvyknutá už pred. Gynekologička povedala, že je to ok 🙂 Pre mňa o to viac, že mám nízky tlak.

lejka01
5. aug 2018

Ja pijem 1 kavu denne, rano ked sa zobudim...v prvom tehu som nepila vobec a casto ma bolievala hlava, takze tiez to nebola ziadna vyhra...teraz musim mat 1 rano, nastartuje ma to a hlava ma bolieva minimalne a aj viaceri doktori mi odporucili kavu, max 2 denne...pijem kavu zo stroja, z cerstvo pomletych zrn ...ako bolo vyssie pisane, urcite by som si kupila kvalitnu zrnkovu kavicku a dala pomliet, v tychto kavach je vela antioxidantov a o tej chuti ani nehovorim 😊..v neskach je bordel...

dzananutella
15. aug 2018

@marlenkac ja pijem jednu kavu denne. Niektore dni vynecham, ale skoro kazdy den. V prvom trimestri som nepila, lebo mi pachla a napinalo ma zo vsetkeho, navyse som mala nizky tlak, tak som aj odpadavala 😃 lekar mi kavu dovolil, ale neslo to ju vypit 😃

fidela86
15. aug 2018

Podla vyskumov (a aj mojho lekara) je 200mg kofeinu denne OK. Cez net sa da v pohode prepocitat, kolko mg obsahuje tvoj napoj, ale po mojich prepoctoch je to uplne v pohode zvladnutelne 🙂
Ja s mojim supernizkym tlakom vlastne ani nemam na vyber :D

veronikastrickova
15. aug 2018

@fidela86 ja tak isto, stale nizky tlak, tak som pila kavu minimalne 3x za den a ked bolo naozaj zle trochu energetaka. Maly je zdravy, nic mu nieje. A ked si vezmem kolko kav som vypila, tak bol strasne lenive babo uz v brusku a ani kofein ho neprebral aby viac kopal. 🙂

fidela86
16. aug 2018

@veronikastrickova Ja som pila na uplnom zaciatku, tak do 10.tyzdna len 1 rano - vzdy cappuccino, kedze z podivnych pricin som ciste espresso nezniesla...Teraz musim pridat jedno iced latted popoludni, takze celkovo 2...Ale vzdy v podobe 'mliecnej' kavy...Inak by som to asi 'nedala' 🙂 Ved si rozumieme, my s dvojcifernym tlakom, vsakze? 🙂

veronikastrickova
16. aug 2018

@fidela86 uplne, tiez cista nie a do pol pohara mlieko🙂 viac stresovali vzdy na gynde aky mam tlak a ja uplne v pohode a ked som mala 120/80 tak mi uz byvalo zle ze ho mam vysoky 😂😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre