Je v poriadku, keď je bábo otočené dole hlavou v 16 týždni?

lanah
14. feb 2013

Zdravím,
možno robím planý poplach, ale napriek dlhému hľadaniu na internete sa mi nepodarilo nájsť odpoveď na moju otázku.

Čakám bábo momentálne som v 16 tt. V utorok som bola na ultrazvuku u doktorky a dieťatko bolo otočené dole hlavou.
Žiaľ v tom zhone čo bol v ambulancii som sa doktorky nespýtala, či to znamená niečo zlé, alebo je to normálne.

Viete mi prosím poradiť, či je to normálna poloha v tomto týždni tehotenstva alebo mám oprávnene obavy.

Ďakujem

kokorunecka
14. feb 2013

@lanah Neviem o tom, že by to bolo niečo zlé.. Mne moja malá v cca 22.týždni tehotnosti už hlavičkou tlačila na krček maternice.

zanin
14. feb 2013

nieje to nic nezvycajne. Treba si uvedomit ze poloha dietatka je dolezita az od 34tt. Ja som zazila u oboch deti ze sa tocili po kazdej kontrole u dokyho. Raz boli hlavickou dolu inokedy hore a dokonca na zaciatkulezkali krizom. Nic sa nedeje ved babo ma dostatok miesta tak sa pretaca ako sa mu paci. Este zazijes diskoteku neboj ked budes v takom 30tt a babo zacne santit.

zivika
14. feb 2013

v 16tt sa babatko toci ako sa mu zachce, lebo ma este vela miesta a ziadna poloha nie je zla 😉 zhruba v 34tt sa babatko uz nevie otocit, ale su aj take sikovne, co sa otocia este aj par dni pred porodom...a v kazdom pripade poloha dole hlavickou je prave ta najlepsia, v takom smere sa totiz babatko rodi 😉

denisafono
14. feb 2013

tvoje dietatko sa este otaca raz je dole hlavou, inokedy hore. Prave na USG bolo dole hlavou.

iv01
14. feb 2013

presne tak, este ma miesto, tak sa vrti krizom krazom

zuzanockamt
14. feb 2013

robis si zbytocne obavy a hladas problem tam kde nie je ... moj syn bol dole hlavou takmer stale a este k tomu aj velmi nizko, ledva ho mohol lekar zmerat, lebo bol tak nizko ulozeny a narodil sa ok a v termine

ingrid16
14. feb 2013

ja som v 19 tt a babatko sa toci ako sa mu chce. takze je to uplne normalne. 😉

stanislavao
14. feb 2013

budte rada, ze je dolu hlavou. dieta sa rodi hlavou. horsie je, ked je zadkom, alenbo nohami dole, potom je potrebna sekcia.

nika5214
14. feb 2013

ahoj to je uplne v pohode diei sa tocia hore dole ale aj moje aj prve aj teraz toto druhe su otočene od 21t ale možno sa medzitym otacali a prave na sone boli tak ale obch som tak mala 🙂

lucka1987
14. feb 2013

jooj, ono si este zatial v brusku len plava a robi premety ako sa mu zachce... 😉 a celkovo.. ak je dolu hlavickou, tak je to spravna poloha, nie je to nic neprirodzene.. nas drobec bol dolu hlavickou niekde od 27 tt a tak zotrval az do porodu 😉

zmrzlinkams
14. feb 2013

babätko si v tomto tt plava ako sa mu zachce ma tam dosť miesta a tak si tam robi čo chce, podla mna to neni nič važne len dr. povedal že je halvičkou dolu ked asi robil sono ale prinajhorošom cinki dr. a spytaj sa možno ti viac povie aj cez tel . 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre