Je kýchanie nebezpečné pre bábo v brušku?

kriketa
15. dec 2012

Ahojte maminy a čakateľky,
čo si myslíte o kýchaní? Áno, je to prirodzené a patrí to k životu, ale veľmi často, keď sa mi kýchne, tak cítim, ako sa mi pri kýchnutí napne podbruško a riadne ma tam pichne a chvíľu to aj odznieva, dosť to zabolí. Snažím sa kýchavať miernejšie, ale niekedy to príde ani neviem ako a vtedy to riadne zabolí, bojím sa, či to nemôže nejako ublížiť krpcovi. Máte s tým skúsenosti?

adula3334
15. dec 2012

ja tiez teraz dost casto kycham a veru tu bolest poznam..niekedy az hviezdicky vidim...som sa chcela spytat na to dr,ale nejako som zabudla...najblizsie sa spytam,ze co to...inak uz som si nasla polohu,pri ktorej to tak neboli...ale nemyslim si,ze by to babenku mohlo ublizit...

danim
15. dec 2012

a to akoze keby vam dr povedala, ze je to velmi nebezpecne atd.. tak prestanete kychat ??? viete to ?? lebo ak ano.. a mate taky zvlastny pocit.. tak prestante hned.. a vybavene 🙂

xenicka13
15. dec 2012

Neublizi to, neskôr sa ti môže aj cvrkat 😅

adula3334
15. dec 2012

@danim nie,neprestanem hned kychat,pretoze to ovladat neviem.len ma zaujma,co to vlastne boli,je to naozaj neprijemna bolest.odpovedat sa da aj bez ironie :-/

rakywanda
15. dec 2012

@kriketa ja som takto skoro necitila bolest,ci skor neprijemny pocit,ale az potom neskor, som sa snazila sadnut si a chytit brusko

danim
15. dec 2012

@adula3334 reakcia bola na logiku otazky. Ja by som sa na to opytala urcite dr. a nie na MK. Ty si si vlastne odpovedala sama. V bruchu to mas inak rozlozene, preto ten pocit. Presnu odpoved ti da isto najlepsiu lekar ( aj ked si myslim, ze ti nic ine ako pisem nepovie 🙂 A kycha kazda tehotna ako aj netehotna, tak to tak neprezivaj. 😉 Treba si najst vyhovujucu polohu a hotovo. Ja mam 2 deti a najlepsie mi bolo, ak som si sadla, proste sa zohla, uvolnila.

nini1010
15. dec 2012

@danim ty si ale dobre neprijemna.na co tu je asi forum?aby sme sa mohli jedna druhej pytat a radit si a nie ironizovat starosti prvorodiciek.aj ja s tym mam problem,hlavne teraz ked mam chripku.ked sa mi da kychnut tak sa zlozim do klbka a je to potom lepsie.tiez sa bojim aby choroba neohrozila babatko☹

danim
15. dec 2012

@nini1010 nie nie som neprijemna, neber si to tak k srdcu. vidis aj ty si si nasla najlepsi sposob sama uplne prirodzene. ( a obavu mas logicku, ale nie kvoli kychaniu, ale chorobe co je uplne o inom- prajem ti, nech je vsetko ok ) . reagovala som len preto, ze kychnutie clovek aj tak neovplyvni- to tu vie kazda. tak preco sa zbytocne strasite ? ci to moze nemoze ublizit dietatu ?? ved kazdy clovek kycha, tehotna aj netehotna.

danim
15. dec 2012

@nini1010 z prispevku zakladatelky som ja vycitala , ze sa jedna o bezne kychnutie..( tehotna ma roznu citlivost voni, tak aj kychanie je castejsie ) nie kychanie pri chripke. Aj vtedy sa kycha, jasne.. ale ony maju obavy o ten pocit pri kychnuti- nie kvoli chorobe, ktoru by kychnutie sprevadzalo.

anna1980
4. jan 2013

@adula3334
@danim
@nini1010 takže kychnutie viete alebo da sa zastaviť (tak že si stlačíte dvoma prstami špičku nosa 🙂 ) vyskušajte to... Ale nema s to nejak praktizovať nieje to dobre myslim že ma to spoločne niečo zo sluchom .... mne sa to da zastaviť ale nerobim to. A z mojej vlastne j skusenosti v prvom tehu som bola v 7mes. chora,mala som 38 teplotu tak som išla na pohotovosť sa len opýtať či môžem paralen alebo nech mi poradia čo (keby som nebol tehu tak určite na pohotovosť nejdem ale dieťatko je prvorade) a poslali ma rovno na gynekologiu na pôrodnicke kde si ma nechali!!! Pozerala som na lekára ako puk že sa citim fajn len ta teplota a kašel trošičku.... posadil si ma a vysvetlil mi to...že ak by som sa teraz v 7 mes. viac rozkašlala môžem si vyvolať sťahmi v brušku pôrod ,nakolko som už "vyššie" gravidna. Tak že si ma nechaju na 3-4 dni aby sledovali či si kašlom nevyvolávam pôrod. Tak som si tam oddýchla prečítala 3 knihy a spokojna že mi kontrolovali babatko 2x denne som odišla po 3 dnoch domov ked mi aj kašel prestal 🙂 tak je to asi podobne aj s kýchanim (myslim si 😀 ) tiež tam pracuje to brušne svalstvo.

danim
5. jan 2013

@anna1980 tak zase dusivy kasel a obcasne kychnutie je si myslim v tomto dost rozdiel. Kazdy clovek kycha.. aj kazda zdrava zena , ci tehotna alebo nie.. tak nerob paniku 😉 ty si mala hlavne vysoku teplotu a bola si chora + tehotna, to je vazna situacia. s obycajnym kychnutim to nema nic spolocne. ale ano mas pravdu - ked si ja chytim nos za tou kostou, tak v strede- tak to viem sem tam zastavit. ja tehotna nie som, takze sa tym trapit nemusim 🙂 a ked som cakala svoje 2 deti, tak som si ano bud ten nos chytila, alebo potom nasla taku polohu, ze som si sadla a uplne v pohode 😉 ale netrapte sa obyc kychanim obcasnym ani vy tehulky 🙂 vsetko bude ok, treba pozitivne mysliet, uzivajte si tie chvile, ked sa vam babo narodi- tak vam zmeni zivot, ze sa este len budete cudovat 😀 myslim to vsetko v dobrom a prajem vsetko ok.

lucinocka
5. jan 2013

ja som mala dusivy kasel mesiac, az som zvracala ako ma dusilo a okrem toho ze som sa vo vyssom stadiu tehu z toho pocikala nic ine sa nestalo 😅

anna1980
5. jan 2013

@danim ja vôbec nerobím paniku 😉 len som si pri tých kychnutiach spomenula na môj prípad a len som to oznámila maminkam, lebo ani ja som nevedela že si môžem kašlom vyvolať kontrakcie-pôrod. Lebo ja som sa až tak chora necítila. Je jasne že obyčajne jedno kýchnutie neublíži.... ja som teraz 2x tehu a po sekcii tak aj ked sa smejem alebo urobim prudší pohyb tak tam tu ranu po sekcii cítim,ale je to normálne ved je to rana a ešte ako bruško raastie tak sa naťahuje. pekný dnik 🙂

baby124
5. jan 2013

Kocky aj mna to v podbrusku bolelo pichalo ale kychanie nezastavis. Ja som bola taky pripad ze som ani kaslat nemohla doktori zakazali ale vy nerobte paniku ja som bola od 25 tyzdna otvorena takze sa nic nedeje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre