Horúčavy a tehotenstvo

moni244
3. júl 2012

Ahojte baby, chcem sa spýtať, ako prežívatie tieto nenormálne horúčavy? Ja som v 12tt a mám strašne nízky tlak. Na kúpalisko sa bojím ísť, ani nie tak kvôli vode, ale kvôli teplotám, tak trpím doma.

evening_star
3. júl 2012

Moja, len pretrpieť... Vela vody, ventilátor a nohy vylozit. 12tt je nič, ja som v 37tt, a to je uz ine kafe v tych horucavach. Maly tak tlaci na všetky organy a rebra, ze ani dychat sa neda...

miskaska
3. júl 2012

No u mna lavor so studenou vodou na nohy, par krat za den studensia sprcha a ventilator, snazim sa ho nemat nastaveny na tvar ale na nohy, ale obcas si ho nastavim nech ma ofukuje celu. Ide v podstate nonstop aj v noci. Minimum pohybu, doma nic nerobim a vela pijem.

monika2712
3. júl 2012

no veru, ja byt teraz v 13tt tak som stastna jak blcha 😀 v noci nespim lebo sa potim aj za desiatich, maly mi tlaci na rebra, tak si ani neviem najst polohu ako spat.. vcera som z toho tepla skoro skolabovala, este zarezavam v praci, takze musim rano a vecer prezit cestu do prace, nastastie autom, ale aj to da zabrat.. brucho zavadza, nohy mam opuchnute.. no vesele... na tlak si daj kavu a pi vela vody..

maslenka47
3. júl 2012

tento problem som mala pred rokom (vlastne aj teraz ale uz nie som tehotna 🙂 ) sprcha, aj 10x za den, pripadne na cely den vypadnut do nakupneho centra alebo inde kde je klimatizacia

sloto
3. júl 2012

no ja som sice v 28 tt ale ja tieto horucavy prezivam uplne katastrofalne.... tiez mam nozky tlak, strasne mi okrem ineho opuchaju nohy, som doma sama s trojrocnou dcerkou a nic ine nerobim, len chodim hore dole do sprchy
uz by tieto horucavy mohli skoncit

nibiru
3. júl 2012

tak ja som bola na tom velmi zle pred 2r preeklamsia vysoky tlak horučavy opuchnute ruky,nohy,tvar uplne katastrofa v noci som spavala s plienkou na prsiach a prezliekla aj 5tričiek nakoniec som skoncila v nemocnici kde teda teplo cely den mi svietilo slnko do okna fuj našatastie sa dcerka vypytala skor o 2tt a ten den pršalo som si povedlaa že dufam že druhe sa narodi v zime 😀 😀 😀 mi ani teraz nechodime von až po 17.00 ked sa bude dat existovat.

vietnamka
3. júl 2012

@sloto no, toto je este len katastrofa, ked mas doma aj male dieta.. ja som v 36tt, a mam doma dvojrocnu dcerku. Ta uz o polsiedmej rano hlasi, ze chce ist vonku.. a cely bozi den by sa tarala po vonku. Dohodla som sa s manzelom, ze tu bude tento tyzden, ked su naozaj extremne horucavy, ale netusim, co budem robit, ked bude takto este 5 tyzdnov, a ja porodim v termine, nedajboze po nom.
Keby som riesila iba seba ☹ ☹.. nevadilo by mi 10x za den sa sprchovat, ani opuchnute nohy ☹.

mia258
3. júl 2012

Som v 28tt, vysoky tlak, takze prechadzky po vonku nehrozia. Vela pijem, ventilator mam na maximum, oblecene len plavky. Macam si nohy v bazene a 2-3x cez den rychla sprcha. Inak sa uz neviem dockat konca tehu, lebo z toho tepla ma strasne boli hlava a odpadavam ☹

mia258
3. júl 2012

@vietnamka malu mam len o trosku mladsiu od tvojej, zavolala som k nam sestru nech sa jej venuje, nastastie mame zahradu a bazen, takze na nohach a na slnku som minimalne...

vietnamka
3. júl 2012

@mia258 ja som zial v panelaku, a nemam koho zavolat ☹. Spolieham sa jedine na manzela... mamka je v Mnichove a chora, svokra strazi deti mojej svagrinej, a sestra ma vysloveny odpor k detom.

Vcera som bola u lekara, ze mi pocas dna prichadza nevolno, na odpadnutie (dokonca vcera som sa zobudila pocas noci, ze mi je na odpadnutie, 10 minut som si na tvar a na hrud pustala studenu vodu). Lekar povedal, ze to su typicke znamky dehydratacie, a ze mam pit MINIMALNE 3 litre vody denne. Tak som to skusila, a mam tieto problemy
1) ukrutne ma pali zaha, aj z vody (maly tlaci na zaludok). cely den pochlipkavam vodu, a aj tak tie 3 litre nedam
2) chodim 2x za hodinu na zachod, a teraz si predstav, ze idem s malou na ihrisko, kde tam asi tak pojdem

Ked som dnes videla Iľka, ako prejudikuje taketo horucavy aj na buduci tyzden, skoro som skolabovala..

moni244
autor
3. júl 2012

ďakujem za info, ja viem že vyvádzam kvôli ničomu, len z horúčavami som mala dosť problém aj pred tím, než som otehotnela, neraz sa stalo že som v buse alebo vonku skolabovala. A tie centrá nie sú až také klimatizované, viem to lebo v jednom takom robím a ešte k tomu 12-hodinové smeny, na vrchnom poschodí, kde je presklená strecha a navyše pol predajne máme tiež presklennú a od rána tam praží slnko. takže hrôza, nech už tieto horúčavy skončia

vietnamka
3. júl 2012

@moni244 to podla mna nie je vobec pravda, ze vyvadzas kvoli nicomu. Nikomu taketo horucavy nie su prijemne, viem si predstavit cestu elektrickou/busom. Aj 13.tyzden tehotenstva je tehotenstvo so vsetky, co k tomu patri, takze mas narok sa postazovat 🙂.
Btw., kazdy rok pocuvam, ze najviac ohrozeni teplom su seniori a tehotne zeny, takze zrejme nie si prva (resp. druha, az po mne) ani posledna, co ma pocit, ze to neprezije.

moni244
autor
3. júl 2012

@vietnamka ďakujem :D a zlé je aj to, že skoro nič nejem, lebo mi nechutí a už som za týždeň schudla 2 kg. No a tá 40-minútová cesta busom je fakt "super"

mia258
3. júl 2012

@vietnamka ja som tu tiez nikoho nemala, mm je v praci od rana do vecera, nemame tu rodinu lebo sme v zahranici. Ale som na rizikovom a nemohla som si dovolit riskovat, tak prisla sestra na leto. Spojili sme prijemne s uzitocnym 🙂
Ja pijem tak 2-2.5litra na den, ale aj tak sa mi toci hlava. V noci neviem zaspat, rano som skoro hore, na wcko chodim kazdych 15 minut, no Katastrofa.
Ale prvu mam augustovu a mam pocit, ze az takto zle mi v lete nebolo...

sloto
3. júl 2012

@vietnamka no a to ja mám muža na tyzdnovkach tak furt sama s malou no a v bruchu dvojicky tak brucho ako tesne pred pôrodom

vietnamka
3. júl 2012

@sloto chudtako, sucitim s tebou. Dufam, ze aspon mala poslucha a je dobra na teba.. lebo ta moja ma obdobie vzdoru, a to je teda velka radost.

jespera
3. júl 2012

Baby co nam ostava - len vydrzat, vydrzat - tie ktore ste v 3 - 4 mesiaci - budte si iste ze ste na tom lepsie ako my pokrocilejsie 🙂

petkave
3. júl 2012

@moni244 ja som rodila 5.8 pred dvoma rokmi a horúčavy boli asi rovnaké ako teraz. Najhoršie na tom boli moje nohy, neskutočne puchli, nevládala som na nich ani stáť. Fakt buď rada, že si "len" v 12 tt... 😉

zuzana1992
3. júl 2012

mám pocit čím väčšie teplo tým viac pohybov ... už aby to bolo 🙂 jediná záchrana v týchto dňoch ventilátor a sprcha 3x denne :D

peta111
3. júl 2012

Co ja by som dala zato keby som mohla byt doma.Ale vo stvrtok ma caka dlha cesta z Holandska na Slovensko neviem ako to prezijem uz teraz sa bojim.A zaha ma tiez nenormalne pali uz neviem co robit a kde vylozit tie trpnuce nohy 😠

atomica87
3. júl 2012

@mia258 hlava ta moze kludne boliet z toho, ze tvoj organizmus potrebuje viac vody

zuzana1992
3. júl 2012

@moni244 ahoj 🙂 keby ti bolo zle v električke či v buse ukáž tehotenskú knížku a mali by ťa pustiť sadnúť... ovšem ak nenatrafíš na úplných ignorantov

zuzana1992
3. júl 2012

@peta111 ja som mala tiež strašný problém zo žáhou a overený starý recept pomohol: trochu sody bikarbony, voda a trochu octu a najlepšia úľava 🙂

majcika
3. júl 2012

tak tieto horucavy su des za 5 dni som schudla 1,5 kg a to len kvoli neustalemu poteniu 😝 este dva tyzdne vydrzim...dufam 😅

moni244
autor
3. júl 2012

@majcika ja 2 kg a dnes som v sebe nič neudržala, iba kávu.

moni244
autor
3. júl 2012

@zuzana1992 tak ja mám šťastie, že nastupujem na 1 zastávke, takže vždy sedím, už sa pár krát stalo že nejaká babka hundrala nech ju pustím :D ale ja som sa len usmiala a nevšímala som si ju

sante81
3. júl 2012

ja mam tyžden po pôrode a je to asi rovnaké ako s bruchom, myslím pocity, to kuzelné 600nedelie v tychto horučavach tiez nieje bohviečo 😠 s kočíkom sa dá ist maxim tak po chodbe a naspat, takze sedíme doma, dusíme sa vo vlastnej stave.

moni244
autor
3. júl 2012

@sante81 tak to si dobre chytila, ja som fakt rada, že mám termín až v januári, v takýchto horúčavach bude už mať pol roka a to sa už bude dať ísť aj k vode

sante81
3. júl 2012

@moni244 rodila som 24.juna, hodku a pol, ale tie 4 dni na pôrodnici boli zabiják, cely den nam tam svietilo slnko, ale lepsie minuly tyžden ako teraz. musíme to len vydrzat, mam doma ešte 1 dieta, ale tomu sa venuje muz, okrem toho dost ziarli na sestru, je protivny, takze mi to na dobrej nálade moc neprida. ale tak prezijeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre