Hlieny v tehotenstve

ivana6688
6. dec 2018

Ahojte, moment e som v 15 TT a mam veľký problém so stekajucimi hlienami. Vôbec žiadna nádcha ani kašeľ proste zdravá, a stále musím vypluvat hlieny, mam pocit ze sa mi tie hlieny robia aj z veľmi hustých lepivych slín, lebo predtým som mala problém s veľkým množstvom slín a teraz sa tie sliny premenili na husté a lepive sliny. Mali ste niektorá z vás takýto problém? Ak áno mali ste niaky recept na tie hlieny? Lebo veľmi ma ubíja keď musím tie hlieny vypluvat stále 😔

pininka
6. dec 2018

@ivana6688 ja som to mala v druhom tehu a išla som k alergologicke, ťa mi dala sprej do nosa a ozaj mi pomáhal, oveľa menej hlienov a ľahšie sa dýchalo.

lilkaz
12. feb 2019

@ivana6688 ahoj, ja som prave v 13 tt a mam to iste od uplneho zaciatku..je to moje druhe tehotenstvo, pri prvom som to vobec nemala..vobec neviem,ci to s tym suvisi,ale predpokladam,ze ano...na krcnom mi Dr nedala nic,lebo nato pomozu asi len kortikosteroidy do nosa a tie su v tehotenstve diskutabilne...ale kedze som to.uz naozaj nevedela vydrzat,moj gynekolog povedal,ze po prvom trimestri ich mozem kratkodobo brat. Takze som si ich pred par dnami nasadila podla krcnej a naozaj mi je lepsue..nie je to uplne ono,ale aspon daco lebo tie stekajuce zalepujuce sliny boli neskutocne obtazujuce...takze tak..a ja l en dufam,ze ked to prestanem brat,ze sa mi to uplne nevrati :-\ a okrem toho uz 3 mesiace vyplachujem nos slanou vodou asi tak 5krat denne,tak sa mi ich (tie hlieny)podari dostat von aj ked za hodku dve mam to iste...ale ako som uz povedala,ako mam AVAMYS,tak mi je lepsie...a tebe to este trva?

lilkaz
12. feb 2019

@pininka prosim ta,aky sprej (nazov) ti dali?

pininka
12. feb 2019

@lilkaz žiaľ nespomeniem si naňho, ale viem že mal taký hnedý obal, ten vrchnák čo sa dáva dolu bol hnedý. Idem skúsiť pozrieť cez Google, či to nenájdem.

pininka
12. feb 2019

@lilkaz asi to bol alergodil, ale niesom si istá na 100%

ivana6688
autor
12. feb 2019

@lilkaz ahoj, no ja som už začala 25tt a bola som tiež prednedávnom na krcnon a nič mi nedala že mám striekat do nosa morskú soľ. A ze tie hlieny co mam že to môže byť zo záhy keď vraciam že sa mi obaluje hrdlo keď ho mam podrazdene. Teraz momentálne trosku uz menej ako to bolo predtým. Ale stále to nie je ono, nakoľko stále mi býva ešte zle.

lilkaz
15. feb 2019

@pininka dakujem za info

lilkaz
15. feb 2019

@ivana6688 ano,ano,mne tiez povedali,ze to moze byt aj z refluxu,co mi zistili,ale ja nezvraciam,len ma napina casto,tak neviem...tak uz len vydrzat,aj ked to je riadne na nervy a obmedzujuce :-\ a ty stale pracujes?

ivana6688
autor
15. feb 2019

@lilkaz nie nepracujem už, neviem ako by som to prežila v práci s takýmto problémom

lilkaz
19. feb 2019

@ivana6688 ahaaa...a kto, ta vypisal? Gynos,ci obvodna? A stacila diagnoza,ze zatekanie hlienov,aby si ostala uplne doma? Lebo je to hrozne tak chodit do roboty...

bobricek1979
19. feb 2019

@ivana6688 ahoj celé tehu to mám bola som aj na krvné testy nič aj mandle sa zanasaju musím len vydržať no už to máme dúfam za pár. Skús spať vyvysene nic ine nezmozes. Len vydrzat krásne tehu želám užívaj

ivana6688
autor
19. feb 2019

@lilkaz gynekolog ma vypísal ale na bolesť krížov a neustále nevoľnosti nakoľko aj to mam stále nakoľko začínam 7 mesiac a stále mi býva zle

ivana6688
autor
19. feb 2019

@bobricek1979 ved stále spím vyvýšene aj skrz zahu, ale je to stále rovnaké asi fakt už len vydržať ešte 3 mesiace 😬, je to dosť nepríjemné tie hlieny a dosť často z nich vraciam tak je to také obťažujúce, ale hádam to už dáme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre