Farbenie vlasov v tehotenstve - za a proti

6. júl 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako je to s farbenim vlasov počas tehotenstva. Už cez 9 mesiacov som sa nefarbila, lebo som chcela skúsiť nechať odrastať svoj čierno biely melír... V momente keď som to chcela vzdať a zafarbiť som zistila, že čakám bábätko. Som aktuálne v 15tt, kúpenú mám po rokoch profi farbu prvý krát, ale odrast je už cca 11cm. Nechcem ísť ku kaderníčke, nefarbím sa prvý krát, presnejšie farbím sa prevažne sama už skoro 20 rokov... Môže farbenie nejako ublížiť bábätku? Mam profi farbu IGORA od Schwarzkopf, odtieň 8.0, čiže svetlejšia farba... čítala som, že prvý trimester určite počkať, čo už som za ním, bábätko pekne prospieva a budúci týždeň ideme na dovolenku a nechcem vyzerať ako babka...neviete ako dlho natrieť a nechať pôsobiť, pri takých odrastoch, keď mám 50:50? Pridávam foto, vďaka za rady a postup ako na ne, prípadne pre a proti farbeniu, čo viete...
Ináč kamuflovala som sprejom či púdrom, no nebaví ma to už, aj vlasy zlepené po spreji, po púdri sú tvrdé a keď som si ich prešla hnedé prsty, za nechtami plus za pár hodín to opadalo...tak som často nosila takto ako na foto a vôbec som z toho nemala traumu.😀

paulinkaa2
6. júl 2024

Ja som mala ročný odrast tiež takýto a zafarbila som sa doma
Lenže farba mi na šediny moc nechytala. Druhý krát by som šla kadernícke 😀

zuzanita1609
6. júl 2024

Nechápem. Aký neblahý následok ma farbenie vlasov počas tehotenstva? 🤨

petronellla87
6. júl 2024

Tiež nechápem čo sa má stať keď si nafarbis v tehotenstve? Ja som chodila na farbu aj vtedy, všetci to v zdraví prežili

domiklik
6. júl 2024

Farbenie vlasov dieťaťu neublíži... Len farba nemusí chytiť podľa tvojich predstáv.

stranakovazuzana0
6. júl 2024

Ja si farbim aj počas tehotenstva.Ked som ešte nevedela,že som tehotná,tak som použila farbu s amoniakom ako vždy,ale odkedy viem,tak používam takú šetrnejšiu bez amoniaku.Farbim každý mesiac,lebo som inak pomaly komplet šedivá 🙄

medda_beda
6. júl 2024

Toto sú už dávne mýty nič nepotvrdzuje žeby farba na vlasy škodila.
Normále som si nafarbila vlasy v prvom trimestri.

mirkam3
6. júl 2024

Doma by som sa nikdy nefarnila, ale hlavne preto, že mám blond a bala by som sa, že mi to chytí na žlto, alebo že si vysuším vlasy.
Farbenie a tehotenstvo - pri šetrných farbách bez amoniaku a kadejakých sajrajtov a u skúsenej kaderníčky nevidím problém. Farbila som sa takto aj krátko po zistení tehotenstva (a to som po IVF - no ani moja lekárka v tom nevidela žiaden problem).

sintra
6. júl 2024

Absolutne nic nehrozi. Zafarbi si to, vyzera to strasne.

luccija
6. júl 2024

Myslím, že to nedopadne dobre😉išla by som ju kadernícke.

really8
6. júl 2024

Och dokedy bude pretrvavat tento prehistoricky strach?

michaela329
6. júl 2024

Choď radšej ku kaderníčke, lebo to nemusí chytiť úplne dobre - a ona si poradí skôr ako Ty doma 😃 Ver mi, sesternica mala s tmavými odtieňmi dosť problém v tehotenstve. Mne zas nechytala farba počas hormonálnej liečby.

vazka1
6. júl 2024

Ja som si pocas tehotenstva vlasy nefarbila a vlastne vylucila som takmer vsetku nepotrebnu chemiu zo zivota. Vydrzala si to 9 mesiacov, tak preco nepockat este aspon tych par mesicov kym porodis? Ked uz si fakt tie vlasy musis nafarbit, tak skus pouzit fadsej nieco viac prirodne, myslim ze henna je a neviem co este. Cez kozu sa predsa vsetko vstrebava.

laskonka_lasky
7. júl 2024

Ja som si vlasy farbila v oboch tehu, ale toto je skor na kadernicku 🙂 inak celkom kludne,ja mam obe deti zdrave

lenkapriezvisko
7. júl 2024

Ahoj. Ja som si farbila úplne v pohode celé tehotenstvo. Pýtala som sa lekára na to povedal že, nemá to žiadny vplyv na dieťa. Jediné čo sa môže stať tým že , sú hormóny rozbité môže ti zle chytiť farba, napr. Mne v prvom trimestri nechytila vôbec 🤷🏻‍♂️😁

evka_3
7. júl 2024

Ja som teda asi staromódna a neuznávam veľmi farbenie vlasov v tehotenstve aj keď určite je to nic oproti pitiu a fajčeniu, ale v tvojom prípade by som určite šla ku kaderníčke lebo to naozaj prepáč nevyzerá dobre tobôž nie ak na dovolenke sa chceš cítiť dobre... tak šup do toho😉

tinqua
7. júl 2024

Určite ku kaderníčke, bohovsky farebny odskok, toto sama nedáš, ak nemas za sebou koloristiku...a dieratko, no ono je to mytus, ano su to chemikalie, prave preto treba vyuzit profi sluzby, predsa len pracuju so setrnejsimi farbami, ale ani nie kvoli dietatu, ale kvoli kvalite tvojho vlasu. Mozes sa vyhybat farbam a nechtom a neviem co, ale potom sa napijes z plastovej flase, nadychas sa cerstveho vzduchu na prechode, umyjes sa sprchovym gelom (taky dove pravidelne stahuju sarze, kvoli nepovolenym latkam)...chapes, zijes v modernom svete, to co na seba bezne napatles, by domorodca z amazonky zabilo

ninah1486
13. júl 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ja nerozumiem preco sa tak strasne riesi farbenie vlasov v tehotenstve, ja som si normalne farbila rastlinnou farbou od khadi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre