Fajčenie v tehotenstve

24. júl 2024

Ahoj baby chcem sa opýtať...tie čo ste v tehotenstve fajčili ako to dopadlo? Malte zdravé bábätko?

dadka1997
24. júl 2024

Aj keby sa zdravé narodilo, nevieš ake problémy môže mať neskôr počas vývinu .. niekedy je lepšie prestať fajčiť a uprednostniť pred sebou to nevinne drobčiatko

pribinak
24. júl 2024

9 bab čo fajčí môže mat zdravé dieťa, tvoje vďaka fajčeniu môže mat vážne respiračné ochorenia

Potom čo? Na koho sa budeš vyhovárať? Proste nefajčí

mimuska328
24. júl 2024

Nie som zástancom fajčenia a už dupľom počas tehotenstva ale to sa rad s lekárom pretože keď už tehotná si, fajcis a len zo dňa na deň s tým seknes môžeš ublížiť sebe aj bábätku. Neodporúča sa údajne prestst fajčiť keď je už žena tehotná

pribinak
24. júl 2024

@mimuska328 dobrá blbosť

mimuska328
24. júl 2024

@pribinak není to blbost

pribinak
24. júl 2024

@mimuska328 ale je a poriadna

anjelicek26
24. júl 2024

@mimuska328 je to úplná hlúposť. Babo sa napaja až neskor na tvoj krvny obeh, máš dve zmeškane MS cas s tým surovo seknut a dieta si všimne jedine - žiadne toxické látky v krvi....

mimuska328
24. júl 2024

@pribinak ok hovor si co chceš.. vidím ze v každej diskusii musíš mat pravdu len ty

misa1308
24. júl 2024

@mimuska328 2x som prestala fajčiť ako som zistila , že som tehotná a nič sa ani mne ani bábätku nestalo... Toto je len hľadanie výhovoriek prečo fajčiť ďalej ...

mimuska328
24. júl 2024

@anjelicek26
@misa1308 ste si asi nevšimli ze téma je hodena do 2. Trimestra a nikde autorka nepíše ze je na začiatku tehotenstva. Pokiaľ je len na začiatku tak áno beriem ze môže zo dňa na deň skončiť lebo dieťa není spojené s obehom matky ale v 2. Trimestri asi ťažko..

pribinak
24. júl 2024

@mimuska328 no pretože pravdu jednoducho mam

deedol
24. júl 2024

https://www.modrykonik.sk/som-tehotna/fajcenie-v-tehotenstve/ tu to mas zhrnute, tak si odpovedz, ci to stoji za tie rizika.

@mimuska328 poprosim zdroj. mari sa mi, ze kedysi sa odporucalo prestat postupne, ale tusim aj toto je uz zastarala info, nie? a urcite sa neodporuca fajcit dalej, lebo uz je v druhom trimestri

mimuska328
24. júl 2024

@deedol mozno to je zastaralé a nikde netvrdím ze ma fajčiť ďalej. Len aby sa o tom radila s lekárom. Mam zname jedna prestala fajčiť hneď už pred ivf, druhá otehotnela prirodzene fajčila ďalej.

domka222
24. júl 2024

Kamoška fajčila celé tehotenstvo,rodila o mesiac skôr. Malý 3 týždne v nemocnici. Teta fajčila pri všetkých, jeden má poruchu rastu.Ako to s tým súvisí 🤷‍♀️

ina2405
24. júl 2024

Isté je, že dieťa fajčiarky bude mať na 100% absťáky po narodení. Chúďatko. A chúďatá sestry na novorodeneckom. Matku neľutujem. Sama som prestala fajčiť po zistení, že som tehotná a už roky nefajčím. Tehotenstvo je najlepšia motivácia.
Doktor gynekológ vysvetľoval, že prietoky cez placentu sú u fajčiarky vždy horšie a ovplyvňujú váhu a kondíciu dieťatka. U niekoho viac, u niekoho menej.

ina2405
24. júl 2024

@mimuska328 dá sa pekne postupne behom 2 týždňov prestať

knieza_pribina
24. júl 2024

@mimuska328 je to absolútna kravina, ktorú si vymysleli matky, ktoré budú radšej fajčiť ako sa starať o to, aby sa im narodilo zdravé dieťa. Ale môžeš ma presvedčiť o opaku, ak to doložíš nejakými faktami a nie len JPPP (jedna prefajčená pani povedala). Ak nič nenájdeš, prečítaj si niečo o IUGR intrauterinnej rastovej retardácii plodu a o tom, ako súvisí s fajčením.

ina2405
24. júl 2024

@domka222 presne, aj predčasné pôrody sú u fajčiarok častejšie. Takže bábätko nedonosené, zaostalé v zraste a s absťákom.

pribinak
24. júl 2024

@knieza_pribina súhlas do bodky. Jednoducho je to len výhovorka, aby si mohla zapáliť ďalšiu cigaretu.

anavixy
24. júl 2024

Fajcenie zvysuje riziko mnohych komplikacii a poskodeni plodu, rastovu restrikciu, predcasny porod, poruchy placenty a prietokov, niekolonasobne zvysuje riziko umrtia plodu, zvysuje riziko vzniku astmy, nizssie iq, deti fajciarok maju ovela vyssie riziko nahleho umrtia dojciat, nehovoriac o tom, co to sposobuje matke, ktorej organizmus je uz tak maximalne zatazeny… mnohe z toho, za co moze fajcenie sa neprejavi v tehotenstve ani hned po narodeni, ale az casom. A ze sa zeny fajciarky potom cuduju preco ich novorodenec stale place ani nekomentujem.
To, ze sa v tehotenstve nemoze seknut s fajcenim zo dna na den je velmi popularny (hlavne u fajciarok…) nazor, ale nie je to uplne pravda. Obzvlast na zaciatku moze a uplne kludne zo dna na den prestat a aj by mala. Neskor detto, zalezi aj od toho kolko cigariet denne fajci a ako dlho, ale musela by udajne fajcit naozaj desiatky rokov, aby jej to mohlo realne sposobit taky fyzicky problem, co by ohrozil aj plod. Pokial to zena nezvlada, moze nahradit cigarety zuvackami ci naplastmi, kym si uplne odvykne (pri cigaretach samozrejme neskodi len nikotin, takze aj nahrady su omnoho lepsie nez cigarety). Poznam viacero zien, tehotnych ak netehotnych, ktore s fajcenim sekli zo dna na den a nikomu! nic dramaticke nebolo. A presne tak isto nebude nic ani dietatu. Kazdy den bez cigariet je k jeho dobru.

julia_romeo
24. júl 2024

@anjelicek26 "Babo sa napaja až neskor na tvoj krvny obeh" a kym sa tam napoji tak zije z coho? 🙂 🙂

lucia13022023
24. júl 2024

Poznám jednu babu, fajčila celé tehotenstvo a malý mal abstaky. Nevedela, že to môže mať. Veľmi si to vyčítala. Keď zistila, že je tehotná s druhým okamžite prestala a už si nezapalila. Mala ma 5 rokov a nefajčí. Synovi, už má 15 rokov, nič nie je ani nikdy nebolo. Ale s týmto sa neuspokojuj. Jemu nebolo, tvojmu môže byť.

lamonita
24. júl 2024

Sesterkino dieta ma astmu, alergiu na macky a BKM. Fajčila. Zas je tehotná. Zas fajčí. Vraj bez toho sa nevys*re plus keď užíva železo tak stolica sem tam. Dr jej povedal, že stres z náhleho ukončenia fajčenia a abstaky sú pre dieta horšie ako keď si raz za čas zapali. No ja neviem už čo tým doktorom dnešným je👎👎👎

mirkakonik5
25. júl 2024

@lamonita ja som fajčila iqos, kľudne pol krabicky denne, nenapadlo ma ani sa pýtať na to dr, akonáhle mi vyšiel test som odložila a nezapalila si, som na začiatku 9. Mesiaca. Podľa mňa to že niekto povie že nieje dobre naraz prestať sú len výhovorky a ospravedlnovanie si svojej závislosti. Nebolo to ľahké nefajcit ale neexistovalo. By som si to neodpustila....

michaela329
25. júl 2024

A mojej švagrine zakázal gynekológ fajčiť hneď, to sú iba bachorky, že to škodí viac. Ja som dokázala prestať fajčiť zo dňa na deň. V tom dyme je kyanid, decht, arzén - to nie je len o samotnom nikotine. Deti fajčiarok majú okrem nižšej hmotnosti aj vysoké riziko SIDS, zle vyvinuté pľúcka a celkovo sú zle zásobované kyslikom, trpí im srdiečko. Fakt to niekomu za tu cigaretu stoji? Riziko rastie s každou vyfajcenou cigaretou.

adabise683
26. júl 2024

Moja mama fajcila zaciatkom tehotenstva bo az tak neskor zistila ze je tehotna (neviem presne kolko tyzdnov) a ja som sa narodila so srdcovou vadou (zuzena chlopna) ... aj ma museli operovat

veronika1234512345
29. júl 2024

@mimuska328 je to kravina a riadna
Ja som zo dňa na deň prestala a nič lepšie som urobiť pre seba a pre dieťa nemohla a nič mi nebolo, žiadne abstaky atď treba to mať aj v hlave nastavene

mrsbntm
30. júl 2024

Kto tu tvrdí, že náhle prestať fajčiť “škodí” nech ide najskôr študovať medicínu a keď to tvrdí lekár tak by mal odovzdať diplom. Rovnako aj ten, čo tvrdí, že piť alkohol (pivo, atď) v malom množstve alebo príležitostne je Ok.
Ja som fajčila iqos pred tehotenstvom, počas snaženia som sa to snažila obmedziť a akonáhle som bola tehotná krabička a aj prístroj putovali do koša. Ak máš absťáky a nevydržíš, túžba po cigarete je silnejšia než túžba mať zdravé dieťa tak si zapál. Ale nehladaj tu výhovorky od iných žien a podporu, že “niesi sama ktorá fajčí v tehotenstve”.
V tehotenstve sa nemá čo fajčiť a nemá sa čo piť alkohol. BODKA. A môžte sa tu všetky hádzať o zem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre