Do ktorého mesiaca ste chodili na sono zospodu?

xtina1711
31. máj 2021

Ahojte🙂 do ktoreho mesiaca ste chodili na sono zo spodu?jasom v 14 tyzdni a stale mi dr robi od spodu, uz ma napadlo ze kedy zacne normalne na brusku..akoze ano mam sa opytat hlavne jeho ale zaujima ma to..dakujem🙂

suzitok
31. máj 2021

Ahoj, mne len prvy krát, ked urcil tehotenstvo, potom uz nie ..

xtina1711
autor
31. máj 2021

@suzitok a myslis ze to neskodi ked mi mi ide stale od spodu?trosku som z toho nervozna

sashka22
31. máj 2021

@xtina1711 také sono môžeš v pohode odmietnuť. Co majú tie ženy povedať, ktoré majú problémy a spara im tam. Ja som po sone aj špinila a nebolo mi všetko jedno, odvtedy som vyšetrenie zospodu odmietala.

suzitok
31. máj 2021

@xtina1711 neviem, co je správne a co nie, jeden lekar vysetruje pocas celeho tehotenstva zeny klasicky zdola, iny absolutne.. zrejme maju na to odlisne názory..
Dokonca ked som zacala pocas tehotenstva krvacat, ani vtedy ma nevysetrila, iba dajakym svetlom pozrela a urobila uzv cez brucho

ivana.natasha
31. máj 2021

@xtina1711 mňa iba raz vyšetrovali zo spodu sonom a to vtedy, keď chceli potvrdiť záver zo sona cez brucho, lebo sa mi skrachoval krcok v 23 týždni tehotenstva(bolo to moje druhé rizikové tehotenstvo). Inak mi nikdy nikdo nerobil vyšetrenie sonom zo spodu. A ani by som si ho robiť nedala, ak by som nemala na to závažný dôvod, respektívne ak by lekár primárne vyšetroval zo spodu, hľadala by som iného. A to chodím pravidelne na preventívne prehliadky a mám za sebou dve tehotenstvá.

zuzana1688
31. máj 2021

@xtina1711 Ahoj aj ja som v 14tt a pokiaľ si pamätám keďže je to moje 3 tehotenstvo tak počas celej gravidity ale nemusí to byť vždy on sa iba chce uistiť, nemusíš sa báť o bábätko lekár vie čo robí a nechcem ťa strašiť ak sa nerozbehne pôrod sám ešte pre vyvolanim sa robí taký tzv "chmat" rukou je to nepríjemné ono to má pomôcť rozbehnúť pôrod a to sa z obyčajným ultrazvukom zo spodu ani len nedá porovnať 😅Ale postupy lekárov sú rôzne ak budeš chodiť posledný mesiac do nemocnice na vyšetrenie môžu ťa vyšetriť a aj budú ručné aj tým ultrazvukom je to postup nieje sa čoho báť ☘️🙏

hederamonstera
31. máj 2021

Dievcata, blba otazka. Uvidi lekar neskor babo aj ked mam tuk na bruchu? Ze som proste tucnejsia? Ci mi to bude stale robit zo spodu kvoli tomu?🙈

zanetakovacsova
31. máj 2021

@xtina1711 mne ho robil asi cca do 18tt s tým že ešte je bábo malé tak preto zo spodu. A potom už klasicky cez brucho

slawka38
31. máj 2021

@xtina1711 Ja mám dve deti a ani pri jednom počas tehotenstva mi nerobil lekár ultrazvuk zo spodu.

petamich
31. máj 2021

@xtina1711 som v 34tt a stale mi robi aj zo spodu, ked kontroluje krcok - myslim, ze do nejakeho 16tt mi robil zo spodu a potom na striedacku (morfologicke a vacsie sono cez brusko, teraz ked kontroluje krcok tak stale zo spodu)

petamich
31. máj 2021

@hederamonstera urcite uvidi 🙂 mozno bude musiet kusok pritlacit ale uvidi, tipujem, ze nie si morbidne obezna (prepac hlupo to vyznieva), tam by trosku problem mat mohol ale inak v pohode a bude robit urcite aj zhora - myslim, ze to morfologicke sono napr. v 20tt sa inak ani neda - ked meria kosticky a atd.

hederamonstera
31. máj 2021

@petamich super, dakujem☺️☺️

kivi13
31. máj 2021

@xtina1711 ja som.32tt a na každej poradni mi robí rýchle sono so spodu krčok.kontroluje .. a asi od 13tt aj cez brucho.. čiže vyšetrí sono so spodu a sono cez brucho ...

kkovacovak
31. máj 2021

@xtina1711 mne dr povedala že to závisí od toho čo chce vidieť a ako to chce vidieť. Minule mi začala pozerať cez brucho ale skonštatovala že zle vidí tak musela odspodu. Ale asi cca od 14-15tt bez brucho

kkovacovak
31. máj 2021

@xtina1711 *cez

surama
31. máj 2021

@xtina1711 Ahoj, ja som v 26tt a zo zaciatku ma vysetroval iba zospodu a cca od stvrteho mesiaca aj zospodu aj cez brucho normalne. Ja s tym nemam vobec ziaden problem, kedze lekar vravel,ze kontroluje krcok maternice a trva to len par sekund. Proste pre istotu to vzdy pozrie a doteraz som z toho nemala ziadne problemy. A vzdy mi vsetko vysvetli,co robi. Takze ja som len rada a aspon som kludna,ze je vsetko ok 🙂

pallovas
31. máj 2021

Mňa na každej poradni vyšetrí aj zo spodu na koze...ručne skontroluje krčok a či sa neotváram a ak sa mu nezdá krčok...dá sono do vnútra a tak odmeria krčok...ďalej vyšetruje cez brucho

zuvelyn
1. jún 2021

Počas celého tehotenstva, aj zo spodu aj cez brucho

rk123
1. jún 2021

mne ked pozera babo tak od 12tt cez brucho. povedal mi dr.Grochal na ultrazvuku, ze sa neodporuca uz robit potom zospodu. a ked mi pozera krcok, tak zospodu samozrejme, ale to je len take jak keby to strcil len kusok a babo vtedy nevidno ☺️

xtina1711
autor
1. jún 2021

@rk123 dakujem😊

lorin29
4. júl 2021

@xtina1711 mne tuším do 15tt robila.. Ale teda bolo to pekne nepríjemné..az som sa tešila kedy začne cez brucho🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre