Čo s piercingom v pupku počas tehotenstva?

katusinka
8. máj 2012

Pomaly sa mi konci druhy mesiac tehotenstva 🙂 a mam taky problem mam piercing v pupku uz 8 rok a neviem kedy si ho mam dat dole mam s toho dilema 😖 poradte dakujem moc pekne .....

nibiru
8. máj 2012

ahoj kamaratke doktor povedal že okolo 4-5 mesiaca jej aj tak bude neprijemny a da ho dole sama aj tak bolo dala tahal ju dala ho dole presne v 4,5m. preventyvne tam nausnicu obcas dala len na taky prefuk po porode si dala pirsing nazad.

gumimaci
8. máj 2012

Ahoj,
ja som ho mala asi do 6m, potom ma zacal tlacit a dala som ho dolu. Teda isiel dolu, ako mi zacalo viac rast brusko a zacal tlacit 😉 a tiez som ho pred tym davala dolu, ked mi vysetrovali brucho ultrazvukom, aby nezavadzal.

atreyu
8. máj 2012

poznám babu čo ho nosila celé tehotenstvo aj babu čo sa jej pupok kvôli piercingu roztrhal...takže je to na tebe, ale ak sa bojíš toho, že ti dierka zarastie tak to nehrozí ak ho máš 8 rokov...ja už piercing v obočí nemám 3 rok a stále tam mám diery ako svet 😒

lucka1987
8. máj 2012

sesternica si ho dala v 4 mes, ked jej zacalo rast brusko.. pupok vykukoval von a ju to tlacilo.

janka196
8. máj 2012

ahoj ja som nosila piercing pri oboch tehotenstvach tak do piateho mesiaca. potom mi uz zavadzal, ale sem tam som si dierku pretiahla nausnicou. inak na ebayi dostat silikonovy piercing ktory je urceny prave na tehotenstvo. je taky dlhsi a ohybny 🙂

salma22
8. máj 2012

ja som ho mala na zaciatku tehu okolo tretieho mesiaca som si ho dala dole ked som porodila tak zas som si dala prepichut a uz v druhom tehu som ho uplne dala dole a uz som to neriesila,aj z nosteka som si ho dole dala a mam uz len v oboci a zatial ho dole dat nemienim uvidime casom....mozno 😉

irriss
8. máj 2012

Vytahnout a odlozit do sperkovnice - a co mozna nejdrive😉

danielka1982
8. máj 2012

ja som mala piercing v pupku aj do 7 mesiaca a lekar mi na to nic nepovedal...aj som sa ho na to pýtala a vravel že to je na mne kedy si ho dam dole,že to nemá na bábätko vplyv ale aby som ho už nemala pri pôrode.

zazalienka
8. máj 2012

kým som nemala veľké bruško tak v pohode, ako začalo rásť tak som ho dala von.. no a po pôrode som si piercing dala naspäť.. diera vôbec nezarástla za tak krátku dobu...

p4
8. máj 2012

ja som ho mala 5 rokov ked som otehotnela. hned som ho vybrala a odlozila. hodinu po porode uz bol naspet v pupku. 😀

dodka82
8. máj 2012

Ahoj ja som ho mala pri oboch tehotenstvach, v studiu mi ten normalny vymenili za taky dlhy, plasticky, ohybny nikdy nezavadzal a nevadil mi, prave naopak ked som s nim v lete chodila po plazi kazdy na nho pozeral 🙂 ze prvy krat vidia brucho s piercingom :D ale ked si ho vyberies urcite ti nezarastie!

baramborka
8. máj 2012

ahoj 🙂 no , ako mi doktor povedal že som tehu, tak som si ho ešte nechala 2 týždne a šup s ním von , spí v šperkovničke 🙂 a dierka sa mi zarástla dokonca mám pocit že tá vrchná je taká sfialovená neviem čo sa s nou stalo , každopádne je to také citlivé miesto ten pupok , podla mna je lepšie si ho vybrať a potom zase dat naspat ..maš ho dlho , 8 rokov, to už by ti malo vydržat bez zarastenia, i ked ja som ho mala 5 rokov a zrástol ....

fitneskajanka
12. máj 2012

Čauko ja som už v piatom mesiaci a mala som ho roky ale asi v takom 4mesiaci som ho vybrala ...predpokladam že si chceš nechať... aj ja by som rada ale radšej si vyber aby sa ti nieco nestalo .. sa ti roztiahne prilis dierka a to by som neriskovala aby sa fakt nieco nestalo,, . Ja am dierku stále ešte sa nezrastla ked si ho bčas prejdes tak sa ti nezrastie ja ju mam stále...

rorinka11
12. máj 2012

Ahoj.Ja som mala asi do cca 5-6mesiaca, no potom som sa bala ze sa mi dierka roztrhne tak som dala dolu. A asi tyzden po porode som si ho vratila spat. Dierka vobec nezarastla lebo bola koza napnuta... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre