Chinín v tehotenstve

wewam
18. okt 2023

Chcem sa spytat, do akej mieri skodi CHININ, ked som za piatok, sobotu aj nedelu pravdepodobne vypila 1L...kedze som si kupila v lidli italiano aperitiv biondo a rosso, (ak niekto poznate) , nealko ochuteny napoj, horka chut a pravdepodobne obsahoval chinin, ale na flaske nebolo pisane nic k tehotnym..su to male flasticky po 100 ml...
Dakujem za kazdu odpoved

horvathova_ja
18. okt 2023

Tehotné ženy by sa mali pitiu nápojov s chinínom úplne vyhnúť lebo chinín prechádza placentou priamo do organizmu plodu. Niektoré vrodené chyby dieťaťa môžu súvisieť s konzumáciou chinínu počas tehotenstva.

tenerifka
18. okt 2023

@wewam ja mam zafixovane, ze konzumacia chininu moze sposobit u babatka hluchotu, ale teda netusim, ake mnozstvo je uz nebezpecne, myslim, ze najrizikovejsi je 2.trimester

h2
18. okt 2023

@wewam Prečo myslíš, že obsahoval chinín? Skúšala som nájsť zloženie, našla som len nejaký nejasný obrázok, ale nemám pocit, že v zložení bol chinín. Pozri, čo sa píše na obale. Ak výrobok obsahuje chinín, musí tam byť uvedený. Aj upozornenie pre tehotné.

janai1
18. okt 2023

@wewam len by ma zaujímalo kde si zobrala také mylne info ze to obsahuje chinin

wewam
autor
20. okt 2023

@janai1 dakujem, nakoniec som to este dohladala v lidli a chinin chvala bohu neobsahoval..uff..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre