Cestovanie v 17. týždni

zuzka0209
13. júl 2024

Ahojte,

chcem sa opytat…Dnes by sme mali vyrazit na dovolenku, lenze som ochorela a ostala na ATB… nie je mi boh vie ako. Samozrejme ja by som dnes nikam nevyrazila, ale je tu este alternativa ze by sme pockali do pondelka keby mi boli lepsie s potom isli do Talianska. Cesta by mala trvat okolo 10hodin, coho sa aj dost bojim. 🙄 mate niektora skusenosti? Vsetko co pocuvam su same negativa, a sama si ich uvedomujem, ale je mi to aj luto, ze sme mali vsetko naplanovane a takto sa to pokazilo…
Za kazdu “radu” a skusenost ďakujem

kvietok1990
13. júl 2024

@zuzka0209 ahoj, ja som bola na dovolenke v 14tom tyzdni a tiez 10 hodin sme isli v aute. Cesta tam ok, cesta spat ok ale doma som potom zvracala. Ale moja chyba - mala som mat v zavere cesty viac jedla po ruke. Ked jem pravidelne v mensich porciach je to ok a nie je mi zle. Ak beres atb asi by som pockala 2-3 dni a uvidis ako sa budes citit. 🙂 hlavne pitny rezim a mat daco poruke na jedenie ked pojdete na cesty. 👍🏻

zuzka0209
autor
13. júl 2024

@kvietok1990 Dakujem velmi pekne… ja som vcera bola aj u gyn, a ten z tohto napadu nebol prilis nadseny…Mam za sebou uz jedno nestastie, a je to take no… som na vazkach aj ja… Je mi strasne luto ze to takto vyslo, a zaroven mam pocit ze sa cely vesmir spojil aby som nesla… neviem… vaham hrozne

kvietok1990
13. júl 2024

@zuzka0209 to je mi luto… potom chapem, ze si na vazkach… premysli este v klude a hlavne pockaj ako na atb zareagujes. Drzim palce 🤗

zuzudrnda
13. júl 2024

Ahoj. Bola som v Bosne letecky a pobehali sme ju miestnou dopravou krížom krazom v cca 20tt. Gyn nebola nadšená, druhá gyn to brala ok. Aj turistiku. Závisí ako sa cítis, čo odporúča dr. V tom čase som sa cítila vynikajúco, výsledky tiež ok. Ale leto, teplo, sedenie v aute/ autobusoch mi spôsobovalo opuchy nôh.

alineawalo
13. júl 2024

@zuzka0209 z mojej skúsenosti vychádzam - zakaždým keď som šla na dovolenku chorá (aj s ATB), tam som vyzdravela lebo však morský vzduch atď. Takže tam ti bude podľa mňa dobre. Závisí aj ako sa celkovo cítiš teraz.
Akonáhle som sa vrátila z dovolenky domov, "choroba mi dala facku" do týždňa druhýkrát a horšie. A to som nebola tehotná. Navyše na niektoré ATB (ak nie na všetky) sa nemá chodiť na slnko. Nuž, zvaz svoj stav najmä.

zuzka0209
autor
13. júl 2024

@alineawalo ahoj, ďakujem pekne… a myslim ze si si aj sama odpovedala. Tam ti bolo dobre a ked si prisla domov chytilo ta to znova… tym ze ja som uz po jednom potrate, sa naozaj bojim. Je ten strach omnoho silnejsi ako ta chut ist sa vyventilovat a zazit nieco pekne… mam strasne zmiesane pocity a som taka no… ani do koca ani na voz…Ale dakujem velmi pekne

januska12323
13. júl 2024

Počkaj do pondelka a prinajhoršom pôjdu ostatní a ty ostaň doma.

zuzka0209
autor
13. júl 2024

@zuzudrnda toho sa bojim najmenej… ja bojujem s tym, ze uz jeden potrat za sebou mam, a teraz som este aj na nic. Teplo mi tolko nevadi… samozrejme zakazali ist na priame slnko kvoli atb…neviem no… hram sa s tym este v hlave, ale riskovat urcite nechcem nic. Vytrapila som sa doteraz ako pes..Keby mi vcera lekar povedal ze v tom nevidi problem, tak by som nevahala a uz vcera sedela v aute zbalena..Ale tym ze je to naozaj dlha cesta, 10+hod, a k tomu sme mali este cestovat na sever CZ co su plus dalsie 4,5hod, je to extremne vela pre mna… bola som hotova minuly tok ked sme sli tak dlho a nebola som tehotna.

zuzka0209
autor
13. júl 2024

@januska12323 oni uz dnes chcu ist, takze je to take no…

alineawalo
13. júl 2024

@zuzka0209 ja by som nešla ani keby nie som po potrate. A to som bola pri mori malokrat lebo až s manželom sme konečne začali chodiť a užívať si. K moru môžte ísť aj s bábätkom keď bude mať pár mesiacov. 🙂 Každopádne, neistotu môžeš mať celú dovolenku a pokazí ti to tam náladu. Budeš stále napätá, či to teplo, cestovanie atď nespôsobí nejaké komplikácie. Choďte radšej ak tam niekde v rámci SR na predĺžený víkend napr 🙂 budeš pokojnejšia a aj zážitky budú

zuzka0209
autor
13. júl 2024

@alineawalo samozrejme, aj to je pravda… Veď nieco si vymyslime. I ked muž asi pojde. To mala byt velka rodinna dovolenka. Najskor problemy s autom u jeho rodiny, potom im mala ochorela, este stale berie nejake kvapky do uska, a k tomu tam ma byt aj jeho 85 rocna babicka, a keby ju nakazim a nieco sa jej stane, nechcem to mat na svedomi… strasne vela proti sa mi ukazuje… ale tak no… poplakala som si uz vcera a za par dni sa z toho nejako dostanem a muž nech si uzije ako moze aj za mna. A niekam vybehneme ked sa vrati.

matkahelka
13. júl 2024

@zuzka0209 bojis sa konkretne coho? lebo pri mori sa kazde respi ochorenie lieci rychlostou blesku.ja by som urcite sla, chodte v noci, pospis si. urcite by som sla, nevidim dovod neist.

stranakovazuzana0
13. júl 2024

@zuzka0209 ahoj.My sme mali od januára rezervovanú dovolenku do Turecka,potom som zistila,že som tehotná a mala som s tým spojené zdravotné problemy(pár dní v nemocnici a tak)..takže z dôvodu,že nechceme riskovať,tak ide len muž so synom.Odlietaju budúci týždeň.Ja osobne nechcem riskovať,aj keď mi je smutno,že ja nepôjdem a prišli sme o vyše tisícku,ale keby sa niečo stalo malinkemu,tak by som si to vyčítala do konca života!Dovoleniek si ešte môžeme v budúcnosti užiť kopec!

rooberta
13. júl 2024

Závisí od toho či máš teploty, ak áno nešla by som, ani by som nevládala. Ale ak si nemala a nemáš teplotu, počkala by som aspoň do zajtra, riadne sa vyspala a išla by som.

zuzudrnda
13. júl 2024

@zuzka0209 rozumiem💚drzte sa

zuzka0209
autor
14. júl 2024

@stranakovazuzana0 ahoj. Ostala som doma aj ja. Vsetko mi sadlo na priedušky, a tiez som od zaciatku mala kadejake problemy, tak sme neriskovali nic.

zuzka0209
autor
14. júl 2024

@rooberta ahoj, vsetko mi padlo na priedusky, a keby sedim v klimatizovanom aute 13 hodin, neviem ako by som dopadla. Ostala som doma

alineawalo
14. júl 2024

@zuzka0209 skoré uzdravenie a nech s bábätkom v poriadku 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre