Čakáme druhé bábo a bojíme sa, že ho nevychováme

saskaaninka
20. mar 2015

Ahojte maminky ! Mame s priatelom taky problem. Cakame spolu uz druhe babo som v 19tyzdni tehu. Mame 2 rocnu dcerku ktora ma ale zdrav.problemy. Priatel nema stalu robotu ale snazi sa ako vie. Rozmyslali sme nad adopciou že ho dame do DD. Ale velmi niesme obaja tym nadseny ale predsa nechceme aby to male hladovalo :( ... prosim poradte nam ako sa spravne rozhodnut . Dakujeme pekne.

mima4
20. mar 2015

@saskaaninka nemoze vam pomoct vasa rodina - rodicia, surodenci, tety, ujovia,..? Skuste sa s nimi poradit. Aky nazor na to maju?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saskaaninka
autor
20. mar 2015

@mima4 Tak mojho priatela mamka nam chce pomoct s peniazkami ze mi si mame najst nejaky podnajom aspon a ona uz nam pomoze s peniazkami na isty cas pokial priatel nebude mat stalu pracu zase. Keby nam to vyslo tak jasne ze to nedame do decaku .,.. ved je to nase !

@fidka79 si myslim ze na veku nezalezi ! 🙂 .. a hned mladu mamu zbuzerovat tu za to ze mame pohlavny styk....ja som chcela sa len poradit s nejakou normalnou....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
20. mar 2015

@saskaaninka tak v prvom rade keď si chlap nevie spraviť uzol na vtákovi, tak nech si hľadá poriadnu robotu, alebo aj dve... prvé dieťa si mala v 16, tiež si sa mohla poučiť a myslieť na ochranu...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lillika
20. mar 2015

@saskaaninka... okrem ineho by som obehla aj urady (socialku).Ked vedia pomahat "pocernym",co maju 10 deti...!myslim,ze dat dietatko na adopciu je velmi vazne,tazke rozhodnutie.Ja osobne by som sa ho nedokazala vzdat nijakym sposobom.Nikdy nevies,kde to Tvoje dietatko skonci :(.Drzim palce,nech si priatel cim skor najde pracu,aby ste nemuseli riesit taketo veci 🙂

mufik7
20. mar 2015

Riešenie je jedine také, že tvoj priateľ si bude musieť čím skôr nájsť poriadnu robotu a možno aj popritom robiť nejaké fušky. Veď je mladý zdravý chlap, takže ak chce, roboty si nájde koľko chce, len sa treba zaujímať zháňať, popýtať sa kde sa dá. A ak ti bude mať kto pomôcť s deťmi tak akonáhle budeš môcť tiež môžeš začať robiť aspoň brigádne. Ja som toho názoru, že kto chce robiť, robotu si nájde všade a vždy. Tým sa vaša finančná situácia vyrieši a zvládnete to, ale musíte sa obaja obetovať, bez toho to nepôjde. Je jednoduché plakať že nemám. Treba sa postaviť a reálne niečo robiť aby sa situácia zmenila. Držím palce.

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@sissy27 :D :D :D mame skoly skoncene obaja ;) a odcerku sa staram najlepsie ako viem ! ty byt v mojej kozi neviem ci by si to zvladla ako ja ! 🙂 .. nevies co ma moja dcera tak radsej tisko byt ;) .. svokra moja ma ma rada velmi a ja ju tak isto a uz vela krat som sa jej podakovala vela krat som jej pomohla aj ja ked to potrebovala ... 🙂 takze fakt nevies aky zivot mam ja a co som si ja prezila 🙂 .. ty ze mas vsetko na co si zmyslis ? nemusis sa tu chvalit ze VS dokoncena a neviem co ... mna to nezaujima ale vidim aky je dnesny svet a ze malo ludi poradi normalne! .....

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blevka
20. mar 2015

...neblaznite, ste mladi, s pracou si to v zivote este poriesite...priatel si casom urcite najde primerane zamestnanie, ty zrejme tiez pojdes pracovat, ma vam kto pomoct...neni o com. Zatat zuby, vydrzat a bude lepsie....o par rokov budete pekna stvorclenna rodinka.

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@lillika To ano bude musiet si najst co najrychlejsie robotu lebo obaja nechceme to dat prec ! :( tazke by to bolo pre mna aj pre neho samozrejme..a dakujeme velmi pekne 🙂 konecne niekto normalny ! 🙂

mima4
20. mar 2015

@saskaaninka a tvoja mamina a tatino to ako vidia?

sharmana
20. mar 2015

@saskaaninka nerobte to, to že je teraz ťažko neznamená, že tak bude aj o rok, o dva. Možno sa tvojmu priatelovi pritrafí lepšia práca. Nemá možnosť si ísť privyrobiť do zahraničia? Predsa len, u vás asi nie sú vysoké zárobky, pokial nie je priatel vyštudovaný lekár alebo právnik, či nemá iné atraktívnejšie zamestnanie. A nikdy nevieš. Možno sa tam uchytí a vezme ťa s deťmi tam. Deti sú všetko a aj ked je to veelmi ťažké, radšej popros rodinu, kludne sklon hlavu a slúb že všetko vrátiš. Ked začneš pracovať aj ty, bude vám už lahšie. Ved deti sú malé len zopár rokov.
Áno si mladá, a život máš pred sebou. Byť tebou, doma sa okrem toho začnem snažiť v niečom zdokonalovať, kým si na materskej, v jazykoch, počítačoch, účtovníctve, alebo trebárs nejaký masérsky kurz, či nechty aby si sa pripravila na budúce zamestnanie. Prípadne na školu sa dať. Aj ked ti to príde možno ako hlúposť, nie je. Velmi ti to pomôže. Vzdelanie je na 1. mieste, ak chceš v živote robiť prácu, ktorá sa aspon priblíži tvojim predstavám.

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@blevka aj ja rozmyslam nad tym co mi poniektore pisete ze si to nechame s priatelom 🙂 ja tak isto niesom tym nadsena aby nam niekto pomahal uz ked sme si urobili sposobili sami...ale dietatko je dar ! urcite aj ja si budem hladat nejake to zamestanie a robit vsetko preto aby sme boli jedneho dna krasna rodinka 🙂 .. sme mladi je to fakt bohuzial ale starame sa obaja co je lepsie ako zavrhnut dieta a nestarat sa ako poniektore ... 🙂

magduska2
20. mar 2015

Nedá mi sa nevyjadrit..
Mamina @saskaaninka jasne píše že prvé dieťatko má nejaké zdrav.problémy.. Tak asi stým aj tie financie súvisia, zato predsa nemôže ani jeden z rodičov, muž sa evidentne snaží.. No ako to je momentálne s prácou u nas'na trhu ' asi všetci vieme..Myslím že zdupat ju tu ako nejaké 15 ročné pojašené decko neni na mieste.to teraz asi nepotrebuje počuť, teraz to už potrebuje riešiť. Furt lepšie keď uvažuje o adopcii ako by mala dieťaťu alebo aj sebe ublížiť -čo sa dnes už bežne stáva, alebo íst na potrat. Také veci sa proste stávajú.Že dieťa príde nenečakane,dokonca sa stáva aj pri antikoncepcii..
A čo sa týka teba'mlada mamička ' máš to ťažké rozhodnutie.. Pre dieťa chceš aby nehladovalo a bolo šťastné.. Ale odlúčenie od dieťatka musí byť veľmi ťažké aj pre vás aj preto bábätko.. Moc ti asi neporadim a asi ani nikdo tu..to musíš ty sama...skús sa informovať ešte či nemáte možnosť na nejaké príspevky keď máte aj dieťatko choré

lillika
20. mar 2015

@saskaaninka normalny...:D.To sa ti len zda :D

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@magduska2 Nemam to lahke samozrejme kebyze priatel ma opet stalu pracu a nechodi len brigadovat nasli by sme si nieco vlastne snazime sa obaja ako len vieme. Dcerka je chora potrebujem s nou chodit po samych lekaroch lenze zo socialky dostavam len matersku a nic viac. Co si myslim ze je dost smutne ked ty nasi spoluobcania dostavaju viacej ako biely .. priatel je momentalne v Ba a ja v PP tam siel robit snazi sa vidim to na nom. Neni lahke sa rozhodnut ale je lepsie ho dat na adopciu ako mi malo to druhe babetko trpiet chcem pre to druhe aj pre dcerku len to najlepsie! chcela som poradit ..... nic viac ...

nevelyn
20. mar 2015

osobne sa priklanam k nazoru dat na adopciu nez potom vychovavat v nedostatku. A ludi, ktori taketo matky oznacia za krkavcie, vobec nechapem. Vsak vynosit dieta a potom sa vzdat vsetkoho stastia, ktore ti moze priniest iba kvoli tomu, aby ono samotne bolo stastnejsie, je uzasna obeta. Sama pochadzam z mnohodetnej rodiny, kde chybali prostriedky (a na to sa potom casto nabalia problemy vo vztahu, co deti vnimaju velmi citlivo). Ked som ako mala sledovala svojich stastnejsich spoluziakov, napadali ma rozne myslienky a hoci uz mam tridsat rokov, stale si myslim, ze si nasi mali plodenie trochu rozmysliet, pretoze pekne detstvo mi uz nikto nevrati. Este dodam, ze pary cakajuce na adopciu su overene, stabilne (vacsinou si predtym presli procesom dlheho neuspesneho snazenia, ktori vydrzia len ti najodolnejsie), su urcite zabezpecene a hlavne tvoje dieta budu milovat ako dar z nebies - tiez som mala velky problem otehotniet a par takych parov vo svojom okoli poznam. Urcite este budes pocut, ze dieta vela nestoji a vybavicku moze zdedit po prvom, pripadne ti niekto navrhne, ze ti stare veci venuje. Ale ked male povyrastie a zacne vnimat rozdiely, na nove oblecenie, vzdelanie, kruzky, byvanie a vylety ti nikto neprispeje a zostane to len na rodicoch. Ty mas navyse strasne malo rockov na dvojnasobnu maminku, skor by to chcelo dokoncit skolu a potom premyslat o rozsirovani rodiny. Ako to nakoniec urobis, je len na tebe, rozhodnutie bude velmi tazke, ale mas moj obdiv, ze adopciu vobec zvazujes.

magduska2
20. mar 2015

@saskaaninka je mi to jasné, chápem ta.. Veď každá chceme pre deti to najlepšie. Skús ešte trochu zatlačiť na úradepráce soc.vecí a rodiny , poraď sa tam s niekým či nemôžete dostať nejaký príspevok na liečbu a pod.veď to neni možné 'spoluobcania' si príspevky vždy vydupu, skúste aj vy!
Vdakapanubohu takúto situáciu nepoznám ale držím palce.. Nenechajte sa sprotivit negatívnym ohlasom,teraz už je neskoro riešiť ' čo by bolo keby' držím palce nech ti to dobre dopadne

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@magduska2 Dakujem ti velmi pekne 🙂 🙂 dodala si mi teraz odvahu ist tam a poradit sa nejak popytat aby bolo lepsie 🙂 dakujem za radi ;) ...

sissy27
20. mar 2015

@saskaaninka moja zlatá, o mňa si ty ústa neotieraj, tiež nemáš ani len predstavu, čo všetko som zažila a zvládla ja, každopádne dokázala som prijať zodpovednosť za všetko 🙂 takže tíško poprosím, ano? 🙂... nikto ti neupiera, že sa o malú staráš najlepšie ako vieš, ale jednoducho snáď aj pred pol rokom ste vedeli, v akej ste situácii čo sa financií týka, že ste ešte obaja mladí, ty nepracuješ, on len ako tak, jedno dieťa máte a vieš, že to nie je úplne ľahké, tak naozaj ste sa mohli zamyslieť aj nad atk !! a ani neskúšaj, že "zlyhala" ... takže pekné, že sa staráte, ale zodpovednosť nie je vaša silná stránka, to sa môžeš urážať koľko chceš...
ale veď nakoniec ako si napísala, svokra sa aj roztrhá aby vám pomohla, takže je vyriešené... nemusíte ani do budúcna rozmýšľať nad atk...
a teda priateľ nech si nájde poriadne zamestnanie, školu má skončenú, zdravé ruky nohy má, mladý je, nech kľudne vytiahne aj päty z rodnej dediny a maká trebárs na týždňovkách, tam je riešenie celého vášho problému...

martina888
20. mar 2015

@saskaaninka neboj sa vsetko sa daako porieši a bude dobre len hned neuvazuj nad adopciou neskor to budes ale velmi velmi lutovat ved uz jedno dietatko mas vies si predstavit teraz ze ju nemas asi nie vsak neboj ja poznam aj horsie pripady ako opisujes situaciu ty napr. tu u nas jedna mlada baba ma uz tri deticky dve s jednym muzom tretie s iným byva v takej akoby zahradnej chatke ktora ani nieje jej len pozicana niekto sa zlutoval asi ani nie tak nad nou ako nad detickami....rodicia jej nepomozu lebo otec jej umrel a mama je na tom asi este horsie ako ona sama ale deticky si nechala a akosi zije aj ked skromne ale zije, priatel nech sa snazi hlada nech zobere akukolvek pracu ktora sa mu ponukne a neboj daako sa postavite na nohy a skus este tie urady ako tu uz bolo spominane ked počerným pomozu daju byt daju neviem co vsetko tak preco nie bielym ved su socialne byty poziadajte si mozno sa na vas usmeje stastie a pridelia vam a aj daake prispevky skus vybavit skus sa aspon poinformovat na uradoch tam ti mozno aj nieco poradia..drzim palce drzte sa

alenah31
20. mar 2015

@sissy27 mňa by zaujímalo akú školu má skončenú....ak má skutočne 18 rokov tak je potom v treťom ročníku na strednej aj keby študovala na trojročáku minimálne teraz by končila - akurát prebiehajú skúšky😀 a aj keby mala individuálny plán - keďže má dieťa - končí so svojou triedou v rovnakom termíne - akurát do školy chodí len na skúšky.

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@alenah31 Skolu mam skoncenu propagacny grafik priemyselna skola ak to presne chcete vediet mila pani....to ze mam dieta a cakam druhe neznamena ze si nemozem dokoncit skolu ...

saskaaninka
autor
20. mar 2015

@martina888 tak to ano lutovala by som toho :( a velmi .. neviem si predstavit zivot bez dcerky takze sa asi rozhodnem nechat si to male co teraz cakam 🙂 dakujem vam za poradenie 🙂 ..

monika0612
20. mar 2015

@saskaaninka Je jedno kto Ti tu čo píše, ale určite Ti bude niečo v živote chýbať ak ho dáš na adopciu. Prajem Ti len správne rozhodnutie.

kristinuska1504
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskaaninka
autor
20. mar 2015

@monika0612 Dakujem velmi pekne 🙂 ste ma velmi povzbudili a dali mi nadej ze si mam nechat to male 🙂 ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre