Bruško "silnejších" prvorodičiek 🙂

27. nov 2019

Ahojte 🙂
Mam otázku na ženy, ktoré sú silnejšej postavy a už boli alebo aktuálne sú tehotné. Kedy Vám cca vykuklo bruško?
Pytam sa kvôli tomu, že stále na mne nie je tehotenstvo vôbec poznať a dokonca dnes som si vypočula hlášku "zbehni radšej k doktorke, či je všetko v poriadku, keď STÁLE NIČ".
Len doplnim, že som v 15tt, prvorodička (neviem, či to má vplyv, no uvediem - som po dvoch potratoch v 1.trimestri - 2xMA + jedno biochemické 😪), 176cm/85kg, toto tehotenstvo silné nevoľnosti, úbytok na váhe 7,5kg, babo na UTZ pred 12 dňami krasne, zdravé, vitálne, dokonca o niekoľko dní väčšie (na začiatku "zaostávalo" cca 8 dni).

Snažím sa udržať si zdravý rozum, no po všetkom, čím sme si s mužom už prešli snáď pochopíte moje obavy...
Stačí mi pozrieť sa do našej skupiny tu na MK a vidiet tam všetky tie nádherné brušká a ja nič...

Vopred ďakujem za reálne skúsenosti 🙂

miadi
27. nov 2019

Nic si z toho nerob. Je fajn ze si schudla nemas podvahu a drobecek je ok. Kamoska je nizsia sirsia a v teho jej nebolo extra vidno brusko až v 3 trimestri aj to len tak mierne. Ja naopak mavam mega brusko prve teho pred porodom 76kg (20jkg som pribrala) 172cm a kopec bab v 15tt este nevidno brusko ci su chudsie ci silnejsie. Ignoruj tie reci proste.

autor
27. nov 2019

@miadi Ďakujem 😌🙂 Až teraz v tehu zistujem koľko samozvanych gynekológov a pôrodných asistentiek sa nachádza medzi mojimi najbližšími 🤭

miadi
27. nov 2019

Neni za co 😘pockaj po porode zistis kolko expertov je na vychovu tvojho dietata kolko nevyžiadanych ràd dostaneš hlavne ten prvy rok. 🤣mojej mami sa pytali jej zname aj ktore som nikdy nestretla ci kojim. ( tiez jedna velmi zvlastna vec najprv ich zaujima ci kojiš-akoby ci to dokažeš a potom ked je to viac ako 4-6m ktore sa niekomu zdaju až až zas otazky že preco ešte kojiš? ) veci nad ktorymi ty este ani neuvažuješ budu zaujimat cudzich ludi kto vie pre co vlastne? Sto otazok a sto nazorov na to co robiš podla nich “zle” kašli na vsetkych drz sa svojho uvàženia.

smejko25
27. nov 2019

@miadi to som si aj ja vsimla že každí mi hned prvu otazku po ako sa maš položil či kojim 🤷‍♀️😁😁😁

miadi
27. nov 2019

@smejko25 mna sa pytala aj lezbicka kamoska bezdetna 😂 aj jedna pani ktoru som stretla 2x a trochu slinta nad mm. A potom mala monolog p tom ake mala pred 30r ked kojila uzasne prsia 😂

jabuducanevesta
27. nov 2019

mna sa suseda pytala, ked som uz kocikovala, koho to mam. reku svoje. svoje? a kde si ho mala? schudla na zaciatku tehu som a potom som sa na konci este zapla do svojej zimnej bundy... skryla som trochu vytrcajuce brusko, len na pase som pribrala

adika51
27. nov 2019

ja som podľa toho čo píšeš cca taka postava ako ty a na začiatku som schudla 7 kil a do konca tehotenstva som ich nabrala naspäť +3kg a teda skoro nikto netušil, že som tehotná. po pôrode na mňa susedia pozerali, keď som išla s vajíčkom, že odkiaľ mam to bábätko, tak som vysvetľovala, že v pôrodnici davali. inak bruško mi vykuklo poriadne až posledné 2m.

hennyinnsbruck
27. nov 2019

Kamoska je tehotná, v 24tt, ma 84kg... Nepribrala ani gram, po brušku ani stopy ešte. Som zvedavá kedy jej vykukne. 🤩

evkao
27. nov 2019

Prvorodickam vacsinou brusko vylezie az neskor, a vela zavisi aj od toho, kde a ako je babo ulozene 🙂 mne vykuklo brusko az v 25tt, ze som uz konecne vyzerala ako tehotna, nie len dobre napapana 😀

nickpick
27. nov 2019

ale ved 15tt je este skoro aby bolo brusko nejak extra vidiet, u mna vyraznejsie vykuklo v 5.-6. mesiaci, ja (174cm - 77kg pred porodom), ja nerozumiem kde beru niektori ludia drzost takto komentovat vyzor tehotnej, pozri, dolezite je aby si sa ty dobre citila, zdravo sa stravuj, ak mozes nezabudaj na pohyb - prechadzky, plavanie, uvidis ze brusko vykukne, skor ci neskor, ak nie, dolezite je aby sa ti narodilo zdrave dietatko.....

lenka2710
27. nov 2019

ja som bola síce chuda ale aj tak mi bolo bruško vidno az na konci 5.mesiaca, o kamoske sme ani nevedeli ze je tehu,až keď sme ju s kocikom videli 😁 teraz som tehu, som v 10.týždni a bruško uz je vidieť,takže tak 😉

lucia147852
27. nov 2019

Aj mne až po nejakom 20 TT. A to som bola chudá vtedy jak doska. Prvoridickam vždy neskôr vybehne. Potom som to dobehla veľmi rýchlo 😂 a skončila tak ze išlo brucho dlho dlho nič a ja 😂😂😂

bobricek1979
27. nov 2019

Ja so mala bruško no nie tehu aj keď si to každý myslel kľud ono sa ukáže ešte ti vadiť bude krásne tehu želám 💕

bibg
27. nov 2019

Tak ja mám cca 164 cm a 63 kg a mne brucho vykuklo až v 19 týždni 🙂 a to niesom chudučka ale taká krv a mlieko 🙂 hlavne že je babo zdravé a rastie 🙂 brusko do 9 mesiaca narastie 🙂

petranelkova
27. nov 2019

Podla mna by si sa nemala stresovat, nezalezi na vahe, proste niekomu brusko vidno hned a niekomu nie, kamoska bola v 6 mes a bola skoro plocha, vyzerala len ako keby sa riadne najedla.. Dieta je v poriadku a je zdrave.

nika_m
27. nov 2019

Pri odovzdavani veci v praci ked som nastupovala na MD sa ma kolegyna z ineho oddelenia, ktora nevedela ze som tehotna, pytala, ze do akej firmy idem 😂 takze asi tak bolo na mne vidno tehotenstvo :D mam ale viac kg ako ty, ti, ktori vedeli tak hovorili, ze to vidno ale ti co nie si mysleli, ze som sa len zacala prejedat 🤷 a potom som v nemocnici stretavala pani, bola mohutnejsia ako ja, aj vyssia dost a na tej ale ze absolutne nic nebolo vidno a to prenasala...takze je to aj individualne, podla celkovej stavby tela a aj tej vahy samozjejme...ja mam siroke boky aj takze to dieta sa tam tak nejak ulozilo, tym, ze som mala brucho aj tak, tak to nebolo take jednoznacne stale 🙂

floretine
27. nov 2019

Veľkosť brucha vôbec nerieš, to je tak hrozne individuálne. Ja som chudá a tuto na fotke som bola 20tt, nebolo nič vidno, malé brucho som mala až do konca a tiež som len počúvala komentáre že kde to schovávam a že či mi to nejak zle nevyrátali.
Keď sa ma sestrička v nemocnici pri mojom poslednom CTG pýtala kedy urobíme ďalší termín a ja som jej povedala že žiadny ďalší nie je lebo o týždeň mám sekciu mi nechcela veriť.

miruschkar
27. nov 2019

Ahoj no ja som tiež mala malé bruško a dokonca keď som prišla rodiť som mysleli, že som ešte len v 6 mesiaci .... takze vôbec takéto reči nepocuvaj ... záleží aj ako je babo uložené 😊

saskia_98
27. nov 2019

Ja som mala obrovske brusko (pribrala som len 6kg no strasne som sa zavodnila) a zas mamka mi hovorila ze ona sla rodit a vobec nebolo na nej vidno ze je tehotna, ze vyzerala len tucno lebo vsetko drzala v bokoch 😅 takze toto je velmi individualne. Neries blbosti ale uzivaj si tehotenstvo a mysli na to ze vsetko je v poriadku. 😊😊

innapnirhu
27. nov 2019

Ahoj, ja som mala povodnu vahu 70 kg na 174 cm, pribrala som dokopy asi 15 kg a brusko som veeeelmi dlho mala neviditelne, podla mna to je vyskou + ulozením maternice. Nepamatam si presne ale okolo 24. tyzdna to stale bolo take ze to bolo vidno len ked to clovek velmi chcel vidiet :D ku koncu tehotenstva bolo brusko stale pomerne male ale aspon kraaasne gulate. Nakoniec som porodila 4kg babo a nechapala som kde sa to vo mne schovalo.

majamat
27. nov 2019

ja som mala trosku nadvahu pred tehu, no hned na zaciatku tehu som bola nenormalne nafuknuta a cele bruch som mala take akesi plne. preto mne vybehlo trosku hned. no samozrejme to hned nebola zvacsujuca sa maternica, ale tie ostatne zmeny. moja sestra ma nadvahu a brusko jej vykuklo len lahko tak v 6m. teraz je v 7m a stale ho ma este vcelku nenapadne. za to ja mam z tehu a porodu brucho dost velke a vyzeram ako v 5m. a teda mam aj nadvahu.

deti95060810
27. nov 2019

je to veľmi individuálne...ja som štíhla a pri dcérach som mala také malé brušká - pri všetkých tehu že susedia ani vôbec nevedeli že som tehotná...to isté mala aj moja mama...Uplne iná situácia bolo pri chlapcoch - brucho ako svet...😉

autor
27. nov 2019

Kočky, veľmi pekne vám všetkým ďakujem za odpovede 🙂 Je úžasné, koľko podpory tu človek nájde... Ja som len tak neskutočne smutná a sklamaná z tých komentárov ľudí, ktorí "všetko" vedia a majú potrebu komentovať všetko okolo... K tomu, že som viditeľne "chudsia" ako pred tehu sa vyjadril už každý. Tak každému vysvetľujem, že mám od začiatku silné nevoľnosti a zvraciam niekoľko krát denne. Hold, smola, "papierovo" musím priberať, tak isto je niečo zle... Mam co robiť, aby som sa niekedy udržala a nevybuchla.
Mam 33, no som najmladšia zo 4 súrodencov, takže stále som to malé blbé "decko", ktoré nič nevie 😁

mariska1989
27. nov 2019

Je normálne že ako prvorodička ti v 15týždni nevidno žiadne bruško keďže si aj silnejšej postavy vôbec papierovo nemusíš priberať .A to že si schudla je normálne keďže máš nevoľnosti tieto kilá čo si zhodila povedzme naberieš neskôr . Ja som 20 týždni bruško už viditeľné čo by som za to dala keby ešte vidieť nebolo aspoň by nikto nič nevedel a nemuseli by ma mať v papuli😬

gamakage
27. nov 2019

Ak si silnej postavy tak v 15tt nemáš čo extra očakávať... Ja som na tom rovnako a bruško začalo byť vidno až okolo 22 tt (teraz som 25tt) .. určite by som sa s tým netrapila.. ešte budeš spomínať aké fajn to bolo keď žiadne nebolo a mohla si sa voľne zohybat :D a hlavne keď už bude pekne vidieť tak staré oblečenie bude musieť na 100% preč ..

gamakage
27. nov 2019

A ak si silnejšej postavy tak priberanie neber nejak extra .. za 25 týždňov som pribrala 3 kilá (pritom prvých cca 20 týždňov sa moja váha ani nepohla) a doktor povedal že mám byť rada a môžem dúfať že do pôrodu priberiem len ďalšie 3 kilá (to by inak bolo super :D )

miadi
27. nov 2019

Je to uplne v pohode. Keby si schudla z 56 na 50 mohol byt problem no mala si z coho schudnut. Aj ine silnejsie baby schudli hoci nie koli nevolnostiam Ale ze obmedzili junk food a zacali koli babatku viac ovocie zeleninu atd. Telo sa o babatko postara to je unho prvorade. Este len koncia nevolnosti a tych 6 a viac kg zas raz dva priberieš. Aj ja som rodila v 33ke 😊a blbe decko som pre moju 80r svokru 😂hoci ona uz senilnie. To si nepomozes to su take povahy co sa potrebuju citit mudrejšie ako ty hoci Nie su. Varujem Ta toto je len zaciatok 😁pockaj ked sa male narodi este len bude sranda snimi. Musis si nechat narast hrošiu kožu.

ajka0207
27. nov 2019

Nic si z toho nerob, 15 tyzden je dost skoro aj keby si stihla. Ja nemam daku vyraznu nadvahu a v 15 tyzdni este nebol ani naznak tehu brucha.

alojzova
27. nov 2019

Ahoj ja som bola pred tej. Silnejšia a začalo to máme byť vidieť až v 20 tt

darkwood
27. nov 2019

Buď rada, ja som v 16t a kolegyňa, čo je v 22t je oproti mne ako modelka, hlavne jej ide vsetko do bokov len ja rastiem dopredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre