Baklažán v tehotenstve

stanka611
27. okt 2021

Ahojte dievčatá chcela by som sa spýtať ci ste jedli baklažán v tehotenstve dnes som naňho dostala chuť a ugrilovala ho na panvici na olivovom oleji bolo to cca 100gramov 4 kolieska, ale teda aj so supkou, ale potom som sa dočítala ze obsahuje solanin teraz mam strach. Predtým bol osoleny z oboch strán asi trištvrte hodinku a následne oplachnuty a osuseny. Som v 25 tt. Ďakujem za odpovede

pribinak
27. okt 2021

@stanka611 však si nezjedla 15 kíl, ale 4 kolieska. Zas treba sa držať zdravého rozumu a nie hneď vytvárať zbytočnú paniku

solange7
27. okt 2021

@stanka611 ty si zjedla 4 kolieska grilovaneho baklazanu? To je skandal!

lindusss2016
27. okt 2021

Tak uz aj baklazan??? 😳

janai1
27. okt 2021

Načo najprv niečo zješ a potom si o tom čítaš hororové správy?

Normálne mam pocit, že tehotné aby nič nejedli.... Každy deň nejaká téma o tomto

stanka611
autor
27. okt 2021

@janai1 prvý krát som tu položila nejakú otázku viem ze solanin môže vyvolať otravu a teda len som chcela vedieť ci ho niekto tiež konzumoval počas tehotenstva. Ospravedlňujem sa ak som mojou otázkou niekoho urazila.

janai1
27. okt 2021

@stanka611 tak keď to vieš prečo si ho jedla a teraz sa na to pýtaš na MK? Hádam je to už jedno

yvanielka
27. okt 2021

Neboj sa, bol tepelne upravený, nič sa ti nestane 🙂 Ono to môže byť problém skôr potom v príkrme pre bábätko keď budeš pripravovať..ak by nebol dostatočne tepelne upravený

sissy27
27. okt 2021

@stanka611 čakám na deň, kedy tehotné začnú umierať hladom, lebo “nič nemôžu”. Solanín je inak aj v zemiakoch, paradajkách, paprikách, čo teraz? Koľko si ich už zjedla?
Ja neviem, občas mám pocit, že niektorým v momente oplodnenia proste odpáli mozog a zostanú zachované len bazálne funkcie ako dýchanie, prehĺtanie, vylučovanie a písanie sprostostí.

stanka611
autor
27. okt 2021

@yvanielka Ďakujem za odpoveď

marianarem
27. okt 2021

@stanka611 Neboj sa, ja som v tehotenstve nedopatrenim zjedla aj horku cuketu, ktora je naozaj jedovata, a nic sa nestalo. Tiez skazene surove maso sa mi podarilo. Ja som bola uz nastvata, lebo ozaj pomaly kazdy den sa mi niekde objavila informacia, co sa akoze nema jest. A este kazda krajina to ma inac. Pisala som raz greckemu kamaratovi, co som varila na obed a on ze ale ved to by sa nemalo, ved v tom je cibula 🙂 Baklazan som ale este nepocula, ja som ho jedla bezne. Aj vsetky bylinky a koreniny, v normalnych mnozstvach (co je u mna dost, ja som milovnik indickej a orientalnej kuchyne 🙂 ).

stanka611
autor
27. okt 2021

@marianarem ďakujem za odpoveď

jjanulienka
27. okt 2021

Ja si to tusim zacnem zapisovať 😅😅😅

zanetakovacsova
27. okt 2021

@stanka611 ja som na začiatku tehotenstva googlila všetko čo som chcela jesť a to by som asi naozaj umrela hladom. Staré mamy jedli všetko na čo mali chuť a deti sú tu a zdravé. Ja som si tiež dopriala aj bryndzové halušky aj všetko!!! Kofolu kávu a čo ja viem čo je "zakázané" 🙂 malá je tu zdravá a napreduje už ako 2 týždňová mi dvíhala hlavičku aj keď iba na pár sekúnd ale aj lekár ju pochválil aká je silná. JE OVEĽA HORŠIE SI NEDAŤ NIEČO NA ČO MÁŠ CHUŤ ako si dať niečo málo toho čo by sa údajne nemalo 😊😊neješ to na kilá ale v zdravom množstve.

kittykat22
27. okt 2021

@stanka611 myslim, ze ta otrava jedlom nebude az taka horuca. Ja som v tehotenstve bezne jedla cerstve zelene cibulky. Bud som ich davala do pomazanok alebo do polievok. Vzdy kupujem z Tesca. A vynoril sa report, ze tie cibulky su plne pesticidu ci kerej matere a ze poskodzuju plod a matku a neviem co vsetko. Nastastie sa nic nestalo. A tych cibuliek som nevedome zjedla 🙈

lindusss2016
27. okt 2021

@jjanulienka pre mna uz navzdy zostane top tema: Pri ozdobovani stromceka som vdychla trblietky, moze sa nieco babatku stat? 😂😂😂

@stanka611 autorka, prepac, smejeme sa na tom, ale ver, ze kazda jedna sme si presli roznymi strachmi a obavami, na ktorych sa uz teraz bavime. Neboj, casom sa to zlepsi, ja som tiez kedysi riesila kazdu hovadinu, ale materstvo ma naucilo, nebrat vsetko tak dramaticky, dostanes sa raz aj ty do toho 😉

elizabet173
27. okt 2021

@lindusss2016 ánoooooo trblietky sú najváááááác !!!! 😂

1mina
27. okt 2021

Autorka, necit sa zle ak sa niekto smeje ja to chapem - pri prvom tehotenstve som mala stres ze som zjedla tuniaka s oreganom a potom som sa docitala ze oregano moze sposobit potrat a pod., az som si bola potom smiesna 😂pri druhom som neriesila vobec (samozrejme okrem surovych veci atd.) A vsetko v pohode... tak isto aj po narodeni s prvou dcerkou som stresovala vsetkooo teraz.pri druhom.je to vacsia pohoda... a k otazke napriklad ja som nevedela ze sa nesmie baklazan v tehotenstve a urcite som ho viac krat jedla - pametam si ze som si ho krajala na spizy ked som piekla.a nie raz... nic sa nestalo ;)

1mina
27. okt 2021

A este ma.napada napriklad v prvom tehotenstve som si bezne davala.smectu a v druhom som zas.mala par dni problemy naliala som.do seba kopy smecty a potom som si precitala.letacik ze sa neodporuca tehotnym kvoly stopovym.prvkom neviem uz coho...porovnala som si s krabickou ktoru som mala doma dlhsie a v tom letaciku to este nebolo takze doplnili...tiez som sa necitila.najlepsie lebo som si jej dala dost ale vsetko ok 😀 niektorym babam sa bezne stalo ze jedli atb ktore sa nesmu v tehu napr kym nevedeli poznam aj osobne a maju sikovne zdrave deticky

eternity24
27. okt 2021

@stanka611 ja som ho jedla bez všetkého , nic mi nebolo ani babu. Ked nezjete 100 kíl netreba robit paniku.

elizabet173
27. okt 2021

@1mina čo sa týka tých detí, vieš ako to je: Keď zje dážďovku prvorodené dieťa, rodičia s ním letia na pohotovosť, keď druhé, vypláchnu mu ústa vodou a keď tretie, rozmýšľajú, či ešte potrebuje večeru 😎

eternity24
27. okt 2021

@1mina no presne. Mne sa to stavalo v tehotenstve často. Ze som si dala nieco a potom som sa dozvedela, ze sa to nesmie 😀 napr. Ananas, potom ma strasne bolel chrbát a mama mi ho natrela voltarenom. Neskor citala príbalový letak a pýtala sa ci viem co som si dala namazat 😀🤷🏻‍♀️ Byt tehotnou je celkom sranda, nic sa nemoze

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guliver19
28. okt 2021

@stanka611 mas sa zaco, urazila si zdravy rozum a to sa neodpusta!!!! 😄😄Dufam panikaris ostosest pre 4 kolieska, minimalne do zajtrajsieho rana este!!

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
28. okt 2021

@stanka611 ak máš na neho chuť a zjedla si ho s chuťou, tak ti určite neuskodil👍. V grepe je zas chinin😅... To som sa dozvedela po tom, čo som celé tehu denne jedla grepy. (mam zdravé babo) Všade je niečo. Keď neješ nadmerné dávky, tak ti to určite neublíži.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre