Bacuľky, kedy ste cítili pohyby?

vierkaviera
28. okt 2014

Ahojte mamicky baculky, chcem sa Vas opytat, kedy ste zacali citit pohyby babatka naozaj zretelne 🙂 DAKUJEM

monciky
28. okt 2014

@vierkaviera
ja v 20tt

vierkaviera
autor
28. okt 2014

@monciky a pocitovala si to ako? 🙂 lebo mna obcas pichne, zaboli raz na jednej potom na druhej strane 🙂 preto sa pytam 🙂 je to moje prve baby, tak vobec neviem co ocakavat 🙂 VDAKA

monciky
28. okt 2014

@vierkaviera
ja som to pocitovala ako take bublinky, z jednej strany na druhu...., to co ty popisujes som nemala, mna to nebolelo a ani nic, ale kazda sme ina...

marcelatje
28. okt 2014

@vierkaviera čo majú pohyby spoločné s váhou? Never každej blbosti. Ak ťa niečo bolí tiež to necítiš iba na povrchu tela kým bolesť prejde cez tuk. Pichanie a bolenie nie sú pohyby, ale keď sa to stane budeš presne vedieť že je to ono 😉 najprv slabučko, ako pošteklenie motýlími krídlami, alebo bublinkovanie - veľmi príjemné a každým dňom to bude silnieť. Najskôr to pocítiš v kľude lebo to bude nenápadné a všeobecne platí že detičky sú aktívnejšie keď matka oddychuje 🙂

vierkaviera
autor
28. okt 2014

@marcelatje tak vacsinou so citala, ze zeny, ktore maju vacsiu vrstvu tuku citia pohyby neskor... preto sa pytam skusenejsich 🙂 aj kvoli vahe idem este na jeden morfo USG, nakolko cez tuk horsie prechadza USG a doktor si chce byt isty, ze je vsetko ok...

marcelatje
28. okt 2014

@vierkaviera a väčšinou to píšu tie chudé nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 keď ti robia usg to je iné

vierkaviera
autor
28. okt 2014

@marcelatje neviem, radim sa...

bielavila
28. okt 2014

nie, vierka ma pravdu, pohyby babatka maju dost vela spolocne s vahou mamicky, mamicky ktore maju trosku viac tuku citia pohyby naozaj vo vacsine pripadov ovela neskor, to mi povedala aj lekaka, ja som pohyby svojho babatka citila uz napr v 16-17tt a to dost intenzivne, neboj sa vierka aj ty ich budes citit len trosku neskor a budu to krasne pocity,a ked ta nieco boli tak to nezanedbavaj a sup sa pre istotu poradit k lekarke, pohyby babatka urcite nebolia 🙂

marcelatje
28. okt 2014

@bielavila ja hovorím z vlastnej skúsenosti nie z toho čo mi niekto povedal 😉

aicha15
28. okt 2014

presne 5. júna 🙂 cize asi v 5 mesiaci, cca 20-21tt.

aicha15
28. okt 2014

aha teraz pozerám že bacuľky, nejako som to predtým nevidela

sarracenia
28. okt 2014

@bielavila spytaj sa doktorky, ci mi da k dispozicii vedecku studiu o tejto teme, ked toto tvrdi. To sa mi ma chciet aj menej cikat, lebo mam na bruchu tuk?

@vierkaviera zretelne kopance v 20tom tyzdni a to tzv. "bublinkovanie" davno davno predtym

mirkaferko
28. okt 2014

Pri prvej cca v 20tt, a boli to take jemne bublinky, pri druhom 18-19tt a tiez to bolo milucke jemnucke 🙂 a teraz pri tretom presne 16+6tt a zacali sme teda riadnym kopancom... to sa nedalo prehliadnut ani pomylit 😀

Kazde tehu bolo ine a aj pohyby 😉

lulua777
12. nov 2014

20tt a to boli teda riadne pohyby dovtedy som len ticho cakala :D

ritak
13. nov 2014

ahojte dievčatá ja som v 14t +4 a cítim motýlika a niečo ako bublinky už asi týždeň 🙂 je to čudné ale od toho prvého razu keď som si myslela že to ešte nemôže byť ono je to každým dňom viac a viac intenzívnejšie 🙂

ritak
13. nov 2014

@ritak oprava 13t +4 🙂

petinka18
13. nov 2014

je jedno ci si baculka alebo nie tie pohyby pocitis ako kazda jedna 😉 bublinkovanie,ako keby ti aj skrkalo v bruchu...neboj dojdes nato

sarin
13. nov 2014

18+4 placenta vpredu prvorodicka 🙂)

terus1006
17. nov 2014

@lulua777 ja o dva dni mam 20 tyzden a zatedy vooobec nic....sem tam ma niekde zaboli ale to je cele...uz sa neviem dockat no zatial sa mu/jej velmi nechce ☹

lulua777
17. nov 2014

terus1006 to je v poriadku niekedy su nase miminka len menej aktivne urcite sa aj ty coskoro dockas,budem drzat palceky moja malinka je vacsinou aktivna vnoci okolo tej 10-12 ked lezim a pozeram film 😀

golfinka8690
20. nov 2014

@vierkaviera Ahoj ja som 17tt prvorodička,sem tam cítim štuchnutie,ale inak bublinkovanie cítim tak intenzívne asi týždeň..je to super😝😝

vierkaviera
autor
20. nov 2014

@golfinka8690 asi 2 dni po tom co som sa to tu pytala som zacala intenzivne citit pohyby 🙂)))

22beba
20. nov 2014

ja som začala posiťovať v 17 tt -.. to nie je tým že si silná .. tuk na to nemá vplyv ty to proste cítiš .. jedine to neskor ucití partner pretože ak maš na brušku tuk tak to nie je tak cítiť 😀 keď sa iný dotkne 😀 hádam sa chápeme 😀

katulka233
22. nov 2014

Ahojte.....ja som tiez baculka ale pohyby som zacala citit v 21.tyzdni....ma to prekvapilo lebo tiez som pocula o tom ze baculky neskor citia pohyby ale u mna to tak nebolo a teraz uz mala pekne kopka ked som v klude tak to nenormalne silno citim....na zaciatku som to citila ako take chvenie ale strasne slabucke a ked som sa spytala doktora tak mi povedal ze to je zaciatok pohybov.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre